20.11.2010 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

AC Milán - ACF Fiorentina 1:0

Zlatan Ibrahimovič rozhodl další zápas ve prospěch AC Milán, a ten si zároveň pojistil vedení v tabulce. Milán byl v zápase proti Viole lepším týmem, avšak prosadit se dokázal jen jednou. Červenou kartu dostal pár sekund před koncem Kroldrup.

Neuběhla ani minuta a Milán hostům pořádně zatopil. Po zhruba asi padesáti sekundách vytasil po parádní ráně Bonery těžký zákrok brankář Boruc. Za chvíli přidal další střelecký pokus Robinho, ale narozdíl od Bonery vůbec netrefil branku. Také Abbiati v brance AC se musel činit, zvláště po přímém kopu D’Agostina předvedl famózní zákrok. Brankář Milána se zaskvěl i v 18. minutě po hlavičce Kroldrupa.

Ljajič měl dvakrát solidní příležitost, ani v jednom momentu se však neprosadil. Pěknou střelu předvedl i Clarence Seedorf a Boruc opět skvěle. Pět minut před koncem prvního poločasu padla první branka, Robinho byl ale v rozhodující moment v ofsajdu a branka nebyla správně uznána. Rossoneri to nemuselo nijak zvlášť mrzet, neboť těsně před odchodem do šaten vstřelil krásnou branku Ibrahimovič. Švédský útočník si ukázkově zády k obránci zpracoval míč, a pak jakými si polo-nůžkami překonal Boruce - 1:0 pro AC Milán. Tímto výsledkem také skončila první polovina dějství.

Milánští pokračovali ve větší aktivitě i ve druhém poločase. Seedorf minul branku jen o milimetry a Nesta v jasné gólovce hlavičkoval jen do míst, kde byl připravený polský brankář. Domácí borci se také dožadovali pokutového kopu, a právem! Do Flaminiho přihrávky totiž sáhl rukou jeden z bránících hráčů, nicméně rozhodčí nic neviděl. Okamžik na to vypálil těsně vedle Thiago Silva a to samé Ibrahimovič.

Šance Fiorentiny na vyrovnání přišla v závěrečné desetiminutovce, Gilardino pláchl Nestovi, a pak do jasné šance přihrál Ljajičovi, Milán zachránil až dobrým zákrokem Abbiati. Na posledních pět minut se na hřiště dostal i Ronaldinho, avšak navýšení skóre to nepřineslo, a jelikož Viola nic nevymyslela, skončilo utkání vítězstvím Milána 1:0. Hosté pár sekund před závěrečným hvizdem přišli o obránce Kroldrupa, jenž uviděl po faulu na Ibrahimoviče druhou žlutou kartu.

Autor: Ondřej Linhart