16.05.2010 15:00 CET
0 : 2
(0:2)

Chievo Verona - AS Řím 0:2

Sen o mistrovském titulu se rozplynul. AS Řím dokázal triumfovat na hřišti Chieva, jenomže Inter ve svém utkání nezaváhal a Scudetto zůstalo v jeho rukách. Giallorossi se tak mohou pyšnit "jen" titulem vicemistr Itálie. Zápas ve Veroně rozhodla první půle, kdy se trefili Mirko Vučinič a Daniele De Rossi.

Na stadion Bentegodi dorazilo přibližně dvacet tisíc římských fanoušků a svým miláčkům vytvořili elektrizující atmosféru. Brzy je mohl rozveselit Marco Motta, jeho střelu ale Luca Ariatti zablokoval na rohový kop. Římané měli zápas pod kontrolou, velkým štěstím pro domácí bylo, že rána Francesca Tottiho z 21. minuty neskončila gólem. Kapitán Říma se o chvíli později dožadoval pokutového kopu, jeho prosby však zůstaly nevyslyšeny.

Římané se začali prosazovat až pět minut před koncem poločasu. Daniele De Rossi vyslal krásným pasem do šance Mirka Vučiniče a ten si v pokutovém území vedl nekompromisně, střelou prostřelil domácího brankáře a poslal Vlky do vedení - 0:1 pro AS Řím. Giallorossi přidali za dalších pět minut, tedy těsně před závěrečným hvizdem, druhou branku. Parádní nechytatelnou dělovku vyslal na branku Chieva Daniele De Rossi a Řím měl dvoubrankový náskok. V tu chvíli byl výsledek zápasu Siena - Inter Milán 0:0, takže AS bylo 45 minut od zisku Scudetta.

Giallorossi druhou půli kontrolovali, a ačkoliv už neměli takovou převahu, svému soupeři prakticky nic nedovolili. Zvýšit na rozdíl třech branek mohl Brighi, jeho střela skončila jen rohovým kopem. Neujala se ani hlavička Mexese. Řím vyhrál, ale bylo to hořké vítězství, zpráva ze Sieny nebyla vůbec příznivá.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net