Švýcarsko - Lotyšsko 1:0

Švýcarsko zvládlo domácí duel s Lotyšskem a díky třem bodům odskočilo druhému Portugalsku. Proti hostům se v Ženevě ale docela trápilo a rozhodnout musela jediná branka útočníka Josipa Drmiće. Jeho radost byla o to větší, že byl na hřišti před vstřelením gólu pouhé dvě minuty.

Preview: Švýcarsko - Lotyšsko

Kvalifikace mistrovství světa pokračuje sobotními zápasy, jejichž nedílnou součástí bude střetnutí Švýcarska s Lotyšskem. Jednoznačným favoritem budou první jmenovaní, kteří doposud neztratili po čtyřech odehraných kolech ani bod a zaslouženě tak kralují skupině B. To Lotyši se naopak doposud potýkají s mimořádně nepovedenou kvalifikací...

Portugalsko - Lotyšsko 4:1

Mistři Evropy z Portugalska si sice na domácí půdě splnili proti Lotyšsku roli favorita a zvítězili nakonec i s dvougólovou pomocí Cristiana Ronalda jasně 4:1, ovšem utkání bylo ještě dvacet minut před koncem na vážkách.

Preview: Portugalsko - Lotyšsko

Úřadující mistr Evropy z Portugalska bojuje ve skupině B o první místo a dnes se od něj nečeká nic jiného než hladké vítězství. V cestě stojí hostující Lotyšsko, pro které by jakýkoliv bodový zisk byl obrovským úspěchem.

Lotyšsko - Maďarsko 0:2

Stadion v Rize byl svědkem dalšího zápasu kvalifikace na mistrovství světa v rámci skupiny B. Zde jsou domácími Lotyši, kteří zatím cestou na světový šampionát potkali Andorru, kterou těsně porazili, avšak s Faerskými ostrovy doma překvapivě prohráli. Tentokrát měli narazit na soupeře z těžšího ranku - Maďarsko přeci jen na rozdíl od uvedených soupeřů má za sebou účast na mistrovstí Evropy, kde se předvedlo ve velmi dobrém světle a došlo až do osmifinále.

Preview: Lotyšsko - Maďarsko

Lotyšsko potřebuje hlavně co nejrychleji napravit poslední nezdar s Faerskými ostrovy, Maďarsko by naopak rádo získalo vůbec své první vítězství ve skupině. Oba celky zkrátka nevstoupily do této kvalifikace úplně ideálně a právě vzájemný duel nabízí možnost utéci od problémů. Naposledy se oba potkaly v roce 2007.

Lotyšsko - Faerské ostrovy 0:2

Hráči Lotyšska nedokázali potvrdit úlohu favorita proti Faerským ostrovům a svému soupeři senzačně podlehli v poměru 0:2. Hosté dokázali vstřelit po jedné brance v každém poločase a po úvodní bezbrankové remíze se nacházejí ve skupině B na druhém místě se čtyřmi body o dva body za stoprocentním Švýcarskem. Naopak Lotyšsko po výhře 1:0 v Andoře zklamalo a se třemi body je čtvrté o skóre za Portugalskem.

Preview: Lotyšsko - Faerské ostrovy

Oba dva páteční soupeři nemají zrovna postupové ambice, ovšem do letošní kvalifikace o MS v Rusku 2016 vstoupili tou správou nohou. Nyní budou považováni za mírné favority domácí Lotyši, ale proti Faerským ostrovům je jednoduchý zápas čekat nemusí. Hosté totiž na úvod kvalifikace přivítali letošního účastníka osmifinále evropského šampionátu z Maďarska a díky skvěle organizované obraně s ním uhráli bezbrankový nerozhodný výsledek.

Andorra - Lotyšsko 0:1

S odřenýma ušima se Lotyšsko radovalo z povinných tří bodů. Andorra mu byla po celý zápas více než rovnocenným protivníkem, jediný rozdíl vlastně vznikl ve statistice nejdůležitější, a to v počtu vstřelených branek. O osudu utkání totiž rozhodl ve 48. minutě Valerijs Šabala z poměrně ojedinělé šance.

Preview: Andorra - Lotyšsko

Jen 3 vítězství a 135 porážek, to je historická bilance Andorry, až 203. týmu na světě podle žebříčku FIFA a dle těchto čísel aktuálně nejneúspěšnějšího celku Evropy. Už v pěti kvalifikačních cyklech v řadě nezískali domácí ani bod, a pokud pomýšlejí na nějaký úspěch v nové skupině, pak Lotyšsko je jedním z papírově přijatelných soupeřů.

Lotyšsko - Kazachstán 0:1

Kazachstán na závěr kvalifikace získal v Rize vůbec svoje první vítězství, posunul se z poslední na pátou příčku skupiny A a zároveň pomohl Turecku k přímému postupu na evropský šampionát. O jediný gól utkání se postaral v 65. minutě Islambek Kuat. Lotyšsko naopak zaznamenalo svou pátou porážku.

Preview: Lotyšsko - Kazachstán

Tenhle zápas bude rozhodovat o tom, kdo ve skupině A skončí na předposledním místě. Ne že by pro páté Lotyšsko a Kazachstán znamenal tenhle duel vyloženě klíčovou otázku, ale důležitý bude především pro Turecko. To totiž v případě výhry hostujícího mužstva a zvládnutí svého utkání s Islandem může ještě postoupit přímo.

Island - Lotyšsko 2:2

Island sice na domácí půdě vedl nad Lotyšskem dokonce o dvě branky, jenže ani to mu nestačilo ke třem bodům. Dvě branky totiž dostal a promrhal tak dvougólové vedení! Island je nyní zatím na první příčce "české" skupiny, Lotyšsko je stále předposlední.

Preview: Island - Lotyšsko

Již jistý účastník evropského šampionátu bude ve zbytku kvalifikace hrát o čest a slávu, ale také o udržení první příčky ve skupině. To je rozhodně skvělá motivace pro jedno z největších překvapení tohoto cyklu. Island nemíní získat v souboji s Lotyšskem nic jiného než vítězství, a to i přesto, že hlavní cíl už má dávno splněný.

Češi vyhráli v Lotyšsku a slaví postup na mistrovství Evropy

Česká fotbalová reprezentace opět nebude chybět na mistrovství Evropy. V Lotyšsku totiž zvítězila zásluhou gólů Davida Limberského a Vladimíra Daridy 2:1 a díky výhře Turecka nad Nizozemskem je postupový cíl splněn.