Další články

Chorvatsko čeká plnění povinností v Lotyšsku. Musí věřit i v zaváhání Walesu

Chorvatsko se před listopadovým programem kvalifikace o EURO 2024 dostalo do svízelné situace. Ne však bezvýchodné. Akorát že postupový osud na šampionát nemá úplně ve svých rukou. V současné chvíli má stejný počet bodů jako Wales, ale horší vzájemné zápasy, které nakonec určují konečné pořadí. Samozřejmě že proti Lotyšku velí Vatreni jasně získat výhru.

Lišák z Leicesteru posunul Turky na šampionát. Lotyšská obrana se v závěru sesypala

Atraktivní zápas osmého kola skupiny D kvalifikace o postup na nadcházející fotbalové mistrovství Evropy přinesl zasloužené vítězství favorizovaného Turecka nad Lotyšskem 4:0. Fanoušky uvedl v polovině první půle do varu Yunus Akgün, gól byl ovšem po intervenci videorozhodčího odvolán kvůli ofsajdu. Útočník Leicesteru se však do tabulky střelců přece jen zapsal, když v 58. minutě precizním zakončením rozhodl o osudu utkání, které se nakonec proměnilo v debakl.

Turecko si může zajistit postup na EURO proti povzbuzenému Lotyšsku

Reprezentace Turecka v tuto chvíli zažívá úspěšné období a je jen krůček od toho, aby se potřetí za sebou probojovala na evropský šampionát. Ve čtvrtek totiž zvládla asi nejdůležitější duel skupiny D v chorvatském Osijeku a po nečekaném vítězství 1:0 se vyhoupla do čela s třinácti body. Pokud teď v nedělním střetnutí porazí největšího outsidera Lotyšsko, tak si s definitivní platností zajistí vstupenku na ME 2024 v Německu.

Arménský sen o Euru dostal vážné trhliny. Lotyšům pomohly k první výhře noblesní jesle

Reprezentanti Lotyšska porazili v sedmém kole kvalifikační skupiny D na Euro Arménii 2:0. Premiérový zisk bodů obstaral pro tým z Pobaltí ve 39. minutě Janis Ikaunieks, jenž dostal míč ve vápně na zlatém podnose poté, co si jeho spoluhráč úmyslně nechal přihrávku projít mezi nohama. Fanoušci v Rize si vítězství užili navzdory jeho mizivému vlivu na konečné postavení v tabulce, zato hosty prohra víceméně zbavila nálepky černého koně na postup.

Arménie se bodově může dotáhnout na postupové pozice, venku musí skolit Lotyšsko

Bez jediného získaného bodu zůstává po pěti odehraných kolech na posledním místě tabulky Lotyšsko v rámci kvalifikace o EURO 2024. A opravdu už jen stěží může nějakým způsobem vylepšit své celkové působení, protože už nyní je ze hry o postup nadobro venku. To naopak Arménie ze současné třetí pozice tabulky stále může reálně usilovat o svůj historický sukces.

Wales proti neškodnému Lotyšsku neoslnil, ze série nezdarů jej vysvobodila penalta kapitána

Hráči Walesu porazili v šestém kole kvalifikační skupiny D na mistrovství Evropy Lotyšsko 2:0. Hosté dokázali v Rize svou herní převahu využít ke dvěma trefám, když rozdílový gól zaznamenal ve 29. minutě z proměněné penalty Aaron Ramsey. Favorit utkání se tak sice proti otloukánkovi skupiny gólově příliš nepředvedl, po dvou skupinových porážkách však konečně naplno bodoval a udržel si naději na postup. Naopak reprezentace z Pobaltí popáté prohrála a do Německa se s jistotou nepodívá.

Wales je pod tlakem, v Lotyšsku si nemůže dovolit zaváhat

Wales zatím své kvalifikační působení v boji o postup na EURO 2024 nemůže hodnotit nijak pozitivně. Rozhodně si nepředstavoval, že bude po čtyřech zápasech až čtvrtý, a pokud chce ještě o účast na finální turnaj zabojovat, musí ve druhé polovině programu opravdu zabrat. V žádném případě pak není možné, aby se událo nějaké zaváhání na půdě posledního Lotyšska.

Chorvatům zafungovala oprášená spolupráce z Dinama. Lotyšsko po debaklu zůstalo bez bodu

Hráči Chorvatska si alespoň zčásti spravili náladu z prohraného finále Ligy národů, když v pátém kole skupiny D kvalifikace o Euro porazili doma Lotyšsko 5:0. Kostkovaní prožili fantastický první poločas, ve kterém vsítili tři branky. K tomu obrovskou měrou přispěl ve formě hrající Bruno Petkovič, jenž dva góly sám vstřelil a u dalšího asistoval bývalému spoluhráči z Dinama Záhřeb Lukovi Ivanušecovi.

Domácí Lotyšsko věří v zázrak proti zkušenému Chorvatsku

Chorvatsko se ve skupině D zatím vinou mnoha okolností nalézá až na třetím místě a to je hluboko pod jeho možnostmi. Má ale víc zápasů k dobru a svou stíhací jízdu za postupovými příčkami zahajuje doma v Rijece, kam se dostaví Lotyši. A těm se zatím vůbec nedaří zamíchat postupovými kartami.

Arménie po Walesu skolila i Lotyšsko, z penalty rozhodl Barseghjan

Arménie bude červnový reprezentační sraz bezpochyby hodnotit pozitivně. Poté, co před pár dny venku nečekaně skolila Wales, si doma poradila i s Lotyšskem, a v kvalifikační skupině D se dočasně posunula na druhé postupové místo. Nutno ale podotknout, že soupeř domácích kladl slušný odpor, výhru přisoudil ve prospěch svého týmu až z penalty Tigran Barseghjan.

Arménie se pokusí navázat na úspěch ve Walesu proti nevyzpytatelnému Lotyšsku

Arménie se ještě nikdy ve své samostatné historii neprobojovala na evropský či světový šampionát, ovšem v posledních letech se přeci jen začíná dostávat do podvědomí a v tomto kvalifikačním cyklu jasně ukazuje, že to s útokem na EURO 2024 v Německu myslí smrtelně vážně. V dosavadních dvou duelech totiž získala tři body a ráda by zabojovala o dvě postupové pozice, ke splnění svého snu nyní potřebuje zdolat outsidera skupiny z Lotyšska.

Turci se v Pobaltí pořádně zapotili. V infarktovém závěru rozhodl o výhře hostů Kahveci

Fotbalisté Turecka ve třetím zápase kvalifikace o postup na Euro 2024 nezaváhali a v Lotyšsku po dramatické koncovce porazili domácí tým 3:2. Pobaltský celek sice dokázal na soupeřovo vedení hned dvakrát odpovědět, přičemž podruhé to bylo až v nastaveném čase prostřednictvím branky Kristerse Toberse. Ještě o několik minut později však přispěchal Irfan Can Kahveci a definitivně přihrál body favoritovi duelu.

Lotyšsko hostí Turky v souboji týmů, kterým se minule nevedlo

Když se proti sobě postaví Lotyšsko a Turecko, tak až překvapivě často se oba týmy rozejdou s bodem na kontě. Naposledy potřebovalo Turecko branku až z deváté minuty nastavení, aby utkání neskončilo remízou. Dočkáme se jí zase?

Wales se proti Lotyšsku trápil, vítěznou trefu obstaral Kieffer Moore

Draci z Walesu nepředvedli proti podceňovanému Lotyšsku optimální výkon, nicméně díky trefě Kieffera Moora zhruba pět minut před přestávkou vstoupili do tohoto kvalifikačního cyklu ziskem čtyř bodů a solidně tedy vykročili za postupem. Pobaltský vyzyvatel si směrem dopředu téměř nic nebezpečného nevypracoval, na druhou stranu předvedl v defenzívě zodpovědný výkon a k bodovému zisku neměl úplně daleko.