Manchester City   -   Southampton FC

6 : 1 (4:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.11 - 11.00 - 26.20

Manchester City - Southampton FC 6:1

Když se Mark Hughes objevil na Etiham Stadium naposledy, jeho Stoke City schytalo od domácího Manchesteru City nemilosrdný výprask 7:2. A ani tentokráte si Hughes jakožto kouč Southamptonu nevedl o nic lépe, neboť gólová propast mezi oběma kluby je při debaklu 6:1 totožná. Galapředstavení Citizens odřídil především Raheem Sterling, jenž dva góly dal a na dalších třech měl velký podíl. Tým Pepa Guardioly tak znovu vévodí Premier League, nyní již s dvoubodovým odstupem.

O výhře domácích nebylo pochyb již po osmnácti minutách hry, neboť v tu chvíli již platilo jednoznačné skóre 3:0. Southamptonskou pohromu odstartoval Wesley Hoedt, jenž si v šesté minutě srazil do vlastní sítě přízemní centr Saného, a vstřelil si tak letos již druhého vlastence. Přesně o dalších šest minut nato po dobré kombinaci Bernarda Silvy se Sterlingem udeřil Sergio Agüero, jenž zblízka doklepl do sítě svůj jubilejní 150. ligový gól v bleděmodrém dresu.

Citizens navíc neúprosně šlapali jako hodinky i nadále a po uplynutí dalších šesti minut skórovali do třetice. Tentokráte se na konci Sterlingova zpola odvráceného centru zjevil David Silva a udeřil parádní ranou z halfvoleje.

K úlevě příznivců Saints se však tímto gólem železná pravidelnost inkasovaných branek zastavila na delší časový úsek, a dokonce se na přelomu půlhodiny hry hostům podařilo nemožné - vstřelit gól do té správné sítě. Po předlouhých 505 minutách ligového fotbalu se totiž prosadil Danny Ings, jenž si nejprve sám na Stonesovi s Edersonem vybojoval výhodu pokutového kopu a následně jej sám proměnil. Přesto měli na závěr první půle poslední slovo Citizens, kteří prostřednictvím nepolapitelného Sterlinga a dobré práce napadajícího Agüera stanovili v druhé minutě nastavení poločasové skóre 4:1.

Po změně stran si oba celky připravily několik šancí na další změnu skóre, ale góly již padaly jen na jedné straně. V 67. minutě se opakovala kombinace u předešlého gólu, když Agüero vybídl k zakončení Sterlinga a ten se s další přízemní ranou nemýlil. Závěrečnou tečku pak v samém nastavení přidal Leroy Sané, jehož na kraji šestnáctky nenašel nikdo jiný než Sterling, a německý křídelník levačkou propálil brankáře McCarthyho pošesté.
Autor: Martin Kantor / skysports.com