Brighton & Hove Albion   -   Manchester City

1 : 4 (1:2)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 15.00 - 7.74 - 1.20

Manchester City nenechal nic náhodě. V Brightonu vyhrál 4:1 a slaví titul

Chvíli to vypadalo zajímavě, Brighton vedl a Liverpool v ten moment slavil. Jenže to netrvalo ani minutu. Manchester City otočil zápas hned čtyřmi góly a suverénním způsobem si dokráčel pro mistrovský titul!

Opatrnější úvod utkání vzal za své v sedmadvacáté minutě, a zcela oproti předpokladům se do vedení dostal domácí Brighton. Rohový kop Grosse nasměroval hlavou do sítě Glenn Murray. V tu chvíli to s Manchesterem City vypadalo všelijak - Liverpool totiž taky vedl a Citizens potřebovali dva góly.

Jenže jim to trvalo zhruba 10 minut a skutečně byl stav dokonale otočen. Hned po inkasovaném gólu vyrovnával Sergio Agüero, jemuž do vápna přihrál merunu patičkou David Silva. Argentinský kanonýr potom už neměl větší problém propálit míč mezi nohama Ryana až do sítě.

Další štulec mohl uštědřit Bernardo Silva, ale Zinčenkův centr hlavou poslal jen do Ryana. Obrat měl totiž jedno hlavní jméno - Aymeric Laporte. Francouzský stoper dával už při první brance pas Silvovi, no a druhou trefu obstaral sám. Byl to střelec Murray, kdo se vykašlal bránění, a tak mohl Laporte úplně sám vystoupat na Mahrezův roh a stanovit poločasové skóre - 1:2.

Druhá půle vypadala zkraje jako úvod prvního dějství. S tou výjimkou, že Manchester City vedl a mohl si hrát s naprostým přehledem svůj fotbal. Nikam se nehnal, ale drtivě držel míč a nedal soupeři žádnou šanci. Brighton navíc neměl extra motivaci, a byť se nedá mluvit o nějakém odfláknutí, dle očekávání nepoložili Seagulls na hřišti život.

Nebylo se tedy čemu divit, když se Citizens dočkali dalších branek - a byly bez výjimky překrásné. Důležitou třetí branku přidal Riyad Mahrez, který položil na zem Dunka a slabší pravačkou parádně překonal Ryana. Ještě přesnější byl dvacet minut před koncem Ilkay Gündogan, který zazářil ranou z přímého kopu.

Manchester City smetl Brighton na jeho půdě 4:1 a zaslouženě si došel pro mistrovský titul. Zakončil tak takřka neuvěřitelnou "dvouletku", během níž trofej dokázali obhájit. V 76 zápasech nastřádali neskutečných 64 výher a pouhých 6 remíz a porážek. A skóre? 201:50... Tak příjemnou oslavu!
Autor: Marek Ustohal