09.08.2015 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Stoke City - Liverpool FC 0:1

Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvíli nudy, zpívával Jiří Schelinger. Pro ty, kteří dnes místo koupání a opalování upřednostnili sledování utkání Stoke s Liverpoolem, to platí rozhodně. Utkání se téměř celé odehrálo mezi šestnáctkami, ani jeden z brankářů neměl moc práce. Až v úplném závěru potom vsítil jediný gól Coutinho. Dlužno dodat, že překrásný.

Zápas ve Stoke-on-Trent neměl vysokou úroveň, při porovnání se všemi úvodními zápasy opening weekend dost možná vůbec nejnižší. V prvním poločase mohli diváci na Britannia Stadium často zívat; vždyť jedinou šanci úvodní pětačtyřicetiminutovky měl bývalý hráč Liverpoolu Glen Johnson, který měl na penaltě spoustu času - přesto však vypálil nad.

Domácí byli opticky dlouho lepší, ale ani oni si šance nevytvářeli. Jen Mame Biram Diouf byl jakž takž nebezpečný a po hodině hry měl gól na kopačce. Na Adamův přímák však těsně nedosáhl a Mignolet povedený centr vyrazill na roh. Krátce před koncem pak rychlonohý útočník po centru pro změnu od Johnsona hlavičkoval těsně nad.

Po změně stran se však změnil i herní obraz a Liverpool kromě častějšího držení míče konečně zahrozil. V 69. minutě poprvé vystřelil na branku; Škrtel po rohu Milnera vybídl Butlanda k robinzonádě. To bylo nicméně až do klíčového okamžiku vše. Jenže pět minut před koncem se Coutinho hbitě obtočil kolem Sidwella a minimálně z dvaceti metrů fantasticky zavěsil pod břevno.

Autor: Marek Ustohal