29.08.2015 16:00 CET
2 : 0
(0:0)

Manchester City - Watford FC 2:0

Manchester City pokračuje ve své dominanci, po čtyřech kolech má na svém kontě plný počet bodů a navíc se může pyšnit impozantním skóre 10:0. Další, kdo se musel sklonit před úřadujícím vicemistrem, byl Watford. Citizens o svém vítězství rozhodli ve druhém poločasu během deseti minut, když se nejprve trefil Sterling a za chvíli ho napodobil Fernandinho.

Jedním z nejnebezpečnějších hráčů domácích v dnešním zápase byl Raheem Sterling. Miliardová posila z Liverpoolu se poprvé ve velké šanci ocitla ve 25. minutě, kdy jeho ránu po vysunutí Tourého na poslední chvíli zblokoval Craig Cathcart. Rychlonohý křídelník se zanedlouho blýskl brilantním individuálním průnikem a jeho zakončení ze stejně pozice jak před pár minutami tentokrát zlikvidoval brankář Gomes.

Po změně stran už se ale Sterling dočkal, když si naběhl na vynikající Sagnův centr zprava a zblízka už nedal zkušenému Gomesovi žádnou šanci zasáhnout. Citizens přidali pojistku deset minut nato. Přímý kop Tourého sice zastavila zeď, míč se však odrazil k Fernandinhovi, ten si ho vyměnil s Davidem Silvou a pak nekompromisní ranou na zadní tyč rozvlnil síť podruhé.

Svěřenci Manuela Pellegriniho si v dalším průběhu utkání vytvořili ještě pár slibných příležitostí, žádnou z nich ovšem nevyužili. Nejblíže gólu byl Yaya Touré, jehož střela zpoza vápna prosvištěla jen kousek vedle pravé tyče. Pokus střídajícího Nasriho, který již po prvním poločase vystřídal Navase, zase vyrazil Heurelho Gomes.

Jedinou šanci ke skórování si Watford vypracoval v 67. minutě. Přihrávku Jurada Deeney výborně pustil až na Anyu, jehož ránu za pět minut dvanáct zblokoval na roh Eliaquim Mangala. Jinak ale Hornets směrem dopředu nepředvedli vůbec nic, za celý zápas nevystřelili na bránu a po zásluze odjíždí z Etihad Stadium s prázdnou.

Autor: Michal Kovalčík