20.04.2014 13:00 CET
2 : 3
(0:2)

Liverpool nenechal nic náhodě a po výhře v Norwichi kráčí za titulem

Liverpool s velkými problémy porazil Norwich a udělal velký krok k titulu. Rekordním jedenáctým vítězstvím v řadě si tři kola před koncem udělal luxusní pozici - Reds stačí získat 7 bodů z 9 a titul bude jejich - a to ještě jen za předpokladu, že Man City vyhraje všech pět svých zbylých zápasů. Norwich naopak první z kritických čtyř existenčních zápasů s anglickými velikány nezvládl a řítí se do druholigové propasti.

Hrdinou prvního ze čtyř rozhodujících zápasů Liverpoolu se stal mladičký Raheem Sterling, který na jaře i přes pouhých devatenáct let regulérně spolu s dalšími ofenzivními hvězdami Reds táhne tým k vysněnému titulu. Dnes se pod vítězství 3:2 podepsal dvěma góly a jednou asistencí.

Skóre otevřel sám už po třech minutách hry, kdy před vápnem Norwiche převzal přihrávku Coutinha a překrásnou ranou k tyči nedal Ruddymu pražádnou šanci. Když na tabuli svítila minuta číslo 11, zařídil rychlonohý křídelník druhý gól pro kata Canaries Luise Suáreze, jenž po dokonalém pasu šajtlí musel jen nastavit nohu a zvýšit na 2:0.

Výhra se ovšem nerodila snadno, pojišťující třetí branku v první půli Liverpool nevstřelil a na začátku druhého dějství toho mohl litovat. Centr z pravé strany vyrazil Mignolet jen do hlavy Škrtela a odražený balón dorazil do prázdné sítě Gary Hooper. Dvougólové vedení ale vrátil šťastnou tečovanou střelou opět Sterling.

Po druhém mladíkově zásahu si patrně Norwich uvědomil, že mu zatraceně teče do bot a na několik minut favorita doslova zavřel u jeho vápna. Vytěžil z toho výbornou Snodgrassovu ránu, kterou musel Mignolet vyškrabávat u bližší tyče. Další zajímavě vyhlížející pokusy Redmonda a Martina skončily těsně mimo prostor tří tyčí.

Kontaktního gólu se domácí dočkali čtvrt hodiny před konce, kdy na Olssonův centr naskočil Robert Snodgrass, jenž hlavou snížil na 2:3. Definitivní pohromu pro hosty málem dokonal Ricky van Wolfswinkel. Akci, kterou svou chybou zahájil Glen Johnson, zakončil centr do šestnáctky, kde právě holandský útočník vystoupal nejvýše, ale byl odmítnutý výborným zákrokem Mignoleta.

Tento moment se nakonec ukázal jako klíčový. Závěr zápasu už Liverpool pohlídal, posledních šest, sedm minut se kromě jedné velké šance Lucase prakticky nehrál fotbal, jen se nakopávalo či zdržovalo a Reds dovedli duel k povinnému vítězství. Chelsea díky tomu unikli na rozdíl pěti bodů a k titulu mají nejblíže za poslední dlouhá léta. Norwich naopak udělal další malý krůček k sestupu.

Autor: Marek Ustohal