07.05.2014 20:45 CET
4 : 0
(0:0)

Manchester City - Aston Villa 4:0

Manchester City udělal další nutný krůček k zisku mistrovského titulu. Doma se proti Aston Ville sice vydržel dobrou hodinu trápit, pak už to ale byl ten pravý válec - Citizens se ještě čtvrtým úderem dokonce stihli dostat i na magickou 100gólovou hranici...

Účet zápasu mohla načít už 12. minuta, kdy Tourého první pokus o 20. ligovou trefu namísto tápajícího Guzana z čáry vykopl Vlaar. O pár chvil později potom nezvládl ideálně usměrnit Kolarovův centr Silva.

ManCity jinak zřejmě příliš nenahrával prudký déšť. Domácí jako by se báli jakkoliv zariskovat, vystřihnout ulici, předat míč vzduchem. A když už se jednou Citizens "odvázali", byla z toho potenciálně nebezpečná akce na druhé straně. Weimann šel ve 35. minutě po rohu jeden na jednoho se Zabaletou, nakonec ale byl rád za roh.

Krátce po přestávce si Džeko nedokázal zpracovat těžký Tourého míč za obranu, a tak ManCity málem opět musela spasit precizní exekuce přímého kopu - tentokrát v podání Kolarova, na jehož projektil si ovšem v 57. minutě počíhal ohebný Guzan.

Etihad Stadium takto mohl být (poprvé v utkání) pořádně slyšet až v průběhu 65. minutě, když Bertrand včas nezavětřil zaběhnutí Zabalety a Džeko pak měl na malém vápně hodně snadný úkol. Jeho patnáctý gól v sezoně se potom ukázal být také gólem vítězným, ačkoliv zanedlouho sám Džeko skóroval ještě jednou, když v 72. minutě znovu bezproblémově dorážel po Guzanově zákroku proti Nasriho střele.

Ani za stavu 2:0 nicméně nebylo tak úplně rozhodnuto. Deset minut před koncem například Weimanna odmítla pouze branková technologie, jakmile zblízka hlavičkoval do břevna. To teprve umění Yayi Tourého všechno sečetlo a podtrhlo.

Z 89. minuty pocházel záložníkův minislalom pokutovým územím Villy a následná asistence po zemi skórujícímu Jovetićovi; již z nastavení zápasu potom jeho famózní průběh nezkonsolidovanou obranou soupeře a perfektně zakončené sólo. To zároveň znamenalo záložníkovu 20. ligovou trefu v tomto sezoně, ale i stý úder celého ManCity. Takové mety dosud v historii Premier League dosáhla pouze Ancelottiho Chelsea (09/10).

Autor: Tomáš Daníček