22.12.2012 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Reading prohrál posedmé v řadě, City ho udolalo gólem v nastavení

Když se "daří", tak se "daří". Reading sahal po prvním bodu po šesti prohraných zápasech v řadě, ale gól Garetha Barryho z nastaveného času nakonec všechny tři přiklonil na stranu Manchesteru City. Zasloužená výhra dostala Citizens na dostřel tří bodů od United.

Jasná převaha Manchesteru City se začala projevovat od dvanácté minuty, kdy si Silva narazil s Tévezem, pronikl do vápna a střílel těsně vedle. Tlak Citizens vyplynul v několik nebezpečných střel, z nichž nejvíce potíží nadělala Federicimu Tévezova. Slušnou šanci na úspěch měl i pokus Javiho Garcii, který po teči jednoho z obránců prolétl těsně nad.

Reading bojoval a podařilo se mu tlak domácích otupit, respektive soupeře příliš nepouštěl do vápna. Sám se však k bráně Joe Harta nedostal. Svěřenci Roberta Manciniho už do konce poločasu zahrozili jen prudkou hlavičkou Barryho a krásnou kombinací Silvy s Tévezem, na jejímž konci nedosáhl před brankou na míč Yaya Touré. V závěru ještě střílel Zabaleta a z voleje Nastasić, ale mezili tyče se jejich projektily nevešly.

Ve druhém poločase byl herní obraz podobný, až po hodině hry se začaly dít zajímavé věci. Zabaleta centroval, ale Džeko ani Agüero na jeho pas nedosáhli. Chvíli nato hlavičkoval po Tévezově rohu Džeko těsně nad. Reading se poprvé ke slovu dostal až deset minut před koncem. Nejprve zahrozil po přízemním centru Pogrebnjaka a z následného roku hlavičkoval nebezpečně Pearce.

Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo a závěrečné nastavení bylo pro bojující hosty velmi kruté. Silva i Agüero nejprve hlavičkou bránu Federiciho minuli, jenže ve třetí minutě nastaveného času Silva odcentroval přesně na hlavu Garetha Barryho a anglický středopolař rozpoutal na Etihad Stadium euforii - 1:0.

Autor: Marek Ustohal