30.01.2013 20:45 CET
2 : 2
(0:1)

Arsenal další čistý štít Liverpoolu na ES nepřipustil a manko ještě stihl stáhnout

Fanoušci Arsenalu užuž "chtěli" zažívat déja-vu, respektive další prohru 0:2 s Liverpoolem; na vlastním stánku, kde pravidelně s tímto soupeřem vstřebávali spíše radostné okamžiky. Jenže čeho rok staří Kanonýři schopni nebyli, to se povedlo alespoň těm letošním - dva slepené zásahy Girouda s Walcottem tedy určily alespoň remízový výsledek.

Po dnešku už třináct hrubek fotbalistů Arsenalu zpříma vedlo k inkasované brance, alespoň to uvádí věrohodné statistické centrum Opta. A styl, jakým dnes Gunners tohoto "šťastného" čísla dosáhli, byl doopravdy velkolepý. Už ve čtvrté minutě Sagna podklouzl, Vermaelen promáchl, Ramsey nestačit zachytit odraženou střelu Sturridge...a Suárez procedil míč mezi dvěma soupeři.

Když si k tomu vezmete solidní domácí bilanci Kanonýrů s tímto sokem, šlo o něco opravdu neskutečného. Nicméně Wengerova parta se brzy chytla za nos, to zase ano. Hned v šesté minutě se Walcott prvně zjevil za obranou liverpoolských a prvně donutil Reinu k reakci; po 11 minutách potom Giroud netrefil ideálně prudký pas Podolského.

Tím se neoficiálně započal drtivý tlak Arsenalu, který Suáreze přinutil k tak intenzivnímu bránění, jaké jsme u něj snad neviděli, a všechny hosty k takřka ukázkovému betonu. Reds přitom pochopitelně vůbec nepomáhalo, že jakmile chtěli vyrazit dopředu, okamžitě zkazili. Do šancí se tak dostávali už jen za vydatné pomoci soupeřů - své hrubky si po Vermaelenovi odbyli i Mertesacker se Szczesnym.

To Gunners si víceméně vystačili sami, jakkoliv zejména finální fáze by určitě snesla úpravu. Každopádně Walcott zkoušel zajímavý technický obstřel a Gerrard jednou zachraňoval těsně před Giroudem. Na druhé straně se Szczesny úspěšně vrhl po Aggerově hlavičce ze standardky.

Po přestávce měl obvykle silnější Arsenal zahájit stíhací jízdu; něco takového se však ještě muselo odložit, neboť Mertesacker za sebe po hodině hry lehkomyslně pustil Hendersona a ten pak i díky jednomu šťastnému odrazu mezi pěti protivníky sám zařídil skóre 0:2. Jenže tím akorát comeback protivníka uspíšil. Netrvalo dlouho a Giroud se ve vzduchu prosadil ke gólové hlavičce po standardce Wilsherea, aby do osmi minut po Hendersonově zásahu stihl vyrovnání vtěsnat Walcott, když po Giroudově sklepnutí nedal Reinovi žádnou šanci parádní přízemní pumelicí.

Ani s tímto výsledkem se pochopitelně Gunners nesmířili, nicméně jejich závěrečný tlak rozhodně mohl být intenzivnější. Takhle akorát jednou hodně těsně míjel tyčku Walcott, Giroud nedotáhl narážečku s Podolskim a Mertesacker hlavičkoval po standardce jakoby za sebe a mimo. Suárez naopak ještě mohl šokovat svým druhým gólem, Szczesny jej ale odmítl alespoň tím nepřesvědčivým zákrokem.

Autor: Tomáš Daníček