01.04.2012 14:30 CET
2 : 0
(1:0)

Liverpool se utápí v beznaději, v deseti prohrál na Newcastlu

Tohle už překonává veškeré pesimistické predikty fanoušků Premier League. Liverpool prohrál už popáté z posledních šesti zápasů, navíc minimálně na tři zápasy přišel o Pepeho Reinu a bahno beznaděje se zdá být hustší a hustší. Newcastle tři body získal s přehledem a ještě jasněji se tak rozevřely nůžky mezi TOP 6 a zbytkem tabulky.

Až neobvykle ofenzivní sestavy vyběhly v nedělním odpoledni na prosluněný trávník Sports Direct Areny. Domácí kromě útočné senegalské dvojice Demba Ba - Papiss Cissé vsadili i na ve skvělé formě hrajícího Hatema Ben Arfu a právě tito tři dirigovali důležitou výhru Newcastlu proti mátožnému Liverpoolu. A klíčovou roli sehrála i stoperská dvojice Newcastlu Perch - Williamson (druhý z nich vyhlášen nejlepším hráčem utkání).

Manažer Reds poslal do hry hned tři útočníky, kromě Carrolla a Suáreze naskočil na pravém křídle Craig Bellamy. A byli to právě hosté, kdo měl v prvním poločase navrch. Přesto jej však vyhráli Magpies, ač šťastně. První čtvrthodina byla jasně v režii Liverpoolu, ale k prolomení defenzivy Newcastlu nedošlo.

V deváté minutě si zkoušel menší aprílový žertík Andy Carroll, který nejprve přehlavičkoval Williamsona, poté obešel Perche i Krula, načež se nepochopitelně před poloodkrytou bránou očividnou simulací vysloužil žlutou kartu a posměch fanoušků Newcastlu.

Hned dvojitou smůlu měli hosté po čtvrthodině hry, kdy nejprve míč po Bellamyho hlavičce a teči Gutierreze a Krula trefil břevno. Za minutu pak Krul zaváhal při vysokém míči a Williamson srazil balon do ramena/paže Dannyho Simpsona - tady se možná měla pískat penalta. Jako blesk z čistého nebe se pak musel zdát zásah Papisse Cissého, který se skvěle naskočil na výborný Ben Arfův centr a o tyčku rozvlnil síť - 1:0.

Prakticky totožná situace se opakovala dvě minuty po startu druhé půle, kdy tentokrát Hatem Ben Arfa našel hlavu Williamsona, jenže tentokrát se od brankové konstrukce odrazil kulatý nesmysl ven. Druhý gól tak přišel až za deset minut po ose Demba Ba - Ben Arfa - Papiss Cissé. První si s druhým narazil v šestnáctce, míč prošel až k Cissému a ten sedmým gólem v sedmém zápase s ledovým klidem skóroval - 2:0.

Nabídku ke snížení odmítl Suárez, na nějž po dalším nejistém zákroku Krula zívala odkrytá brána, ale uruguayský útočník trefil jen perfektně vracejícího se Perche. Definitivní konec nadějí pak přišel po osmdesáti minutách hry, kdy Reina neudržel nervy na uzdě a Perche, jenž zbytečně škrtl o jeho nohu při výběhu s balonem v náručí, "poZidanovsku" poslal hlavičkou k zemi. Nutno říci, že stoper Newcastlu zahrál slušné divadélko.

Autor: Marek Ustohal