15.08.2011 21:00 CET
4 : 0
(0:0)

Agüero exceloval, City roznesli velšského nováčka 4:0

Rozdíl třídy. Výsledek napověděl o ambicích obou celků. Zatímco Manchester City až na úvodních 15 minut ovládl celé utkání, Swansea se zuby nehty bránili a většímu přídělu zabránil jen výborný výkon brankáře Vorma. I tak musel lovit míč ze sítě lovit čtyřikrát. Nejprve se trefil Džeko, pak střídající Agüero, po něm Silva a uzavíral opět argentinský štírek.

Citizens se mohli dostat do vedení hned ve druhé minutě, ke střele z šestnáctky se dostal Yaya Touré, avšak jeho ránu mířící k tyči zblokoval jeden z obránců Swansea. Jinak obrany na obou stranách pracovaly zodpovědně a k příležitostem se týmy příliš nedostávaly. Útok Velšanů reprezentoval v úvodu především Scott Sinclair, jenž z levé strany několikrát provětral defenzivu City - branku však neohrozil.

Postupem času se však začala projevovat větší zkušenost a herní kvalita na straně Man City. První vzruch v tribunách Etihad Stadium vzbudil ve 24. minutě David Silva. Španěl se napřáhl zpoza vápna a donutil hostujícího brankáře Vorma k efektnímu zákroku. O šest minut později stejný hráč napálil dokonce břevno.

Největší tlak si ovšem domácí schovali až na samý závěr poločasu. Nejprve to ze vzduchu po krátkém nápřahu zkoušel Yaya Touré, ale gólman jeho střelu skryl v náručí. Reprezentant Pobřeží Slonoviny se blýskl i v první minutě nastavění, kdy ve středu hřiště předběhl a přetlačil dvojici hráčů, poslal míč Džekovi, jenž si perfektně poradil s obráncem a ocitl se sám před brankářem. Následnou střelu ovšem Vorm fantasticky vyrazil.

Další nebezpečí přišlo na nováčka soutěže ve druhé minutě nastavení. Džeka se uvolnil na levé lajně, dal míč pod sebe na Barryho, jehož střelu brankář srazil na roh. Po něm se míč odrazil na hranici vápna opět k Barrymu a ten z první napálil míč do břevna. Zvonění horní konstrukce bylo následováno hvizdem sudího a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Druhý poločas ukázal otevřený fotbal z obou stran, hráči Swansea se sympaticky snažili držet s účastníky Ligy mistrů krok a možná právě to se jim stalo osudným. Po deseti minutách sice nebezpečně pálil k tyči Dobbie, o další dvě minutky později se však střílelo ostrými - na druhé straně hrací plochy. Silva vyvezl až k vápnu, nahrál Johnsonovi a jeho střelu dokázal Vorm vyrazit jen přímo do běhu Džeka, který míč nasměroval do odkryté branky - 1:0.

60.minuta přivedla na zelený pažit očekávaný okamžik. Číslo 16 a jeho nositel Kun Agüero vyvolal na trávníku okamžitý rozruch. Stačilo mu totiž 10 minut a už se díky němu měnilo skóre. Touré našel na kraji vápna Adama Johnsona, ten předal míč nabíhajícímu Richardsovi, jenž našel křížným pasem na zadní tyči volného argentinského kanonýra. Tomu stačilo nastavit nohu a uklidit balon mezi tři tyče - 2:0.

Za dvě minuty už to bylo o tři góly. Džeko kratičkým centrem vyslal Agüera do pokutového území a bývalý forvard Atletica Madrid předvedl fotbalovou parádu. Jeho přehození brankáře sice nemířilo do brány, nicméně sprintem k brankové čáře a následným akrobatickým kopem poslal kulatý nesmysl na nohu běžícího Davida Silvy, který střílel pod břevno a přesně - 3:0.

V 77. minutě nařídil sudí nepřímý kop ve prospěch Manchesteru City zevnitř vápna. Po sklepnutí střílel po zemi Yaya Touré a jeho projektil zeď tečovala tak nešťastně, že jej fantastický Vorm zastavil až na brankové čáře.

Přestože svěřenci Roberta Manciniho ze své snahy navýšit skóre nepolevili, v šancích ale naráželi buď na početnou skupinku obránců v bílém nebo připraveného brankáře. Vše změnila až první minuta nastavení a kdo jiný než Sergio Agüero. Zeť Diega Maradony natáhl ke střele z dobrých 25 metrů a excelentním způsobem překonal bezmocného Vorma - 4:0.

Manchester City tak díky vysoké výhře hned po prvním kole skočil na první příčku, o níž se bude do příštího týdne dělit s Boltonem. Galapředstavení debutanta Sergia Agüera, jenž za 30 minut stihl dvě branky dát a na jednu přihrát nezastavil ani skvělý výkon rovněž posily, tentokrát Swansea, Nizozemce mezi třemi tyčemi Michela Vorma.

Autor: Marek Ustohal