1 : 1
(1:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool nezvládl daší zápas s outsiderem, Norwich mu sebral dva body

Liverpool vkročil do obou poločasů raketovým způsobem, v úvodních deseti minutách vždy svého soupeře výrazně zatlačil a dohromady v nich třikrát nastřelil konstrukci branky. Góly však padaly jindy, skóre otevřel v nastavení první půle Bellamy, ale na výhru to nestačilo. Norwich vyrovnal po hodině hry Holtem a po dobrém výkonu i ve zbytku duelu vybojoval na Anfield Road cennou remízu 1:1.

Gól měl Liverpool nadosah už ve druhé minutě. To si na Adamův roh skvěle naskočil Slovák Martin Škrtel a orazítkoval břevno Ruddyho brány. Za tři minuty se do další šance probil přes dva hráče Suarez, ale vzápětí zevnitř vápna netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Lépe si Uruguayský ostrostřelec počínal v minutě jedenácté, kdy se opět v šestnáctce dostal k míči a stejně jako Škrtel, nastřelil konstrukci branky - tentokrát tyč. Následná Bellamyho dorážka šla vedle.

Reds měli jasně navrch celý poločas, ale šance ke skórování kromě úvodní smrště stále nepřicházely. Až v první minutě nastavení. José Enrique poslal dlouhý míč na útočné duo Suarez - Bellamy, slavnější z dvojice jej nezpracoval, což napravil temperamentní Velšan. Ten si to nasměroval přímo do vápna a se štěstím střelu propasíroval přes obránce do sítě - 1:0.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala stejným způsobem, jako skončila ta první. Hned po třech minutách se po Downingově centru dostal k hlavičce Kyut, ale mířil mimo. Za další dvě minuty po rychlé rozehrávce pelášil na bránu Suarez a tváří v tvář Ruddymu opět trefil tyč. Pak Liverpool trochu polevil a po hodině hry se mu to stalo osudným. Špatná rozehrávka domácích, centr Pilkingtona a hlavička Granta Holta v součtu s nepříliš důrazným počínáním Reiny znamenalo vyrovnání - 1:1.

Reds se snažili strhnout vedení zpět na svou stranu a činili nováčkovi problémy. Suarezova rána Ruddymu vypadla a měl štěstí, že se odkutálela na roh. Jinak ovšem Norwich navázal na nadprůměrné výkony z předchozích kol a do své šestnáctky už favorita příliš nepouštěli. Postupem času se Dalglishovi svěřenci svou snahou dostávali do stále větší křeče a spíše než ohrožením branky diváky "bavily" především Suarezovy reakce na kontroverzní rozhodnutí sudího.

Uruguayec nakonec mohl přeci jen rozhodnout. V páté minutě nastaveného času centroval Gerrard do vápna a Luis Suarez hlavičkoval na bránu. Ruddy ale potvrdil, že přes něj se dnes už Liverpool více neprosadí a perfektním zákrokem vyrazil na roh. Z něj už si domácí nic nevypracovali a tak zápas skončil remízou 1:1.

Autor: Marek Ustohal