3 : 1
(1:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool i díky Gerrardově gólu porazil Newcastle

Skvělý zápas má za sebou Liverpool. Výkon lepší než v minulých týdnech, kdy Reds sbírali remízu za remízou, a především výsledek potěšil. Na vlastní gól Aggera zareagoval Bellamy, který skóre s drobnou pomocí Simpsona i otočil a na konečných 3:1 pečetil navrátivší kapitán Steven Gerrard.

Liverpool měl dlouho více ze hry, držení míče hovořilo jasně pro domácí, ale hráči nedokázali vytvořit nic, z čeho by Krul musel mít vrásky. A tak překvapivě udeřilo na druhé straně v pětadvacáté minutě. Reds možná lehce vyvedl z koncentrace Vukčić, který po ráně míčem do krku kráčel za čáru. Stalo se tak každopádně ve chvíli, kdy Ryan Taylor centroval do vápna, Yohan Cabaye lehce hlavou tečoval a dílo dokonal Daniel Agger, jenž si míč nešťastně srazil paží do vlastní sítě - 0:1.

Dlouho však na Anfield Road fanoušci domácích nesmutnili. Za pět minut se k balonu dostal ve vápně Adam, jeho přízemní centr zblokoval Tioté jen přímo proti noze Craiga Bellamyho, který z první pálil přesně k tyči - 1:1. Do poločasu měli liverpoolští ještě jednu větší příležitost, když si na Škrtel naskočil na rohový kop a hlavou těsně minul Krulovu branku.

Druhý poločas začal vyrovnaněji než ten první, převahu měli spíše hosté. Aplaus přišel ale až v 59. minutě, kdy na hřiště přišel kapitán Steven Gerrard. Za dalších osm minut už propukl stadion v Liverpoolu v nevázaný jásot. Bellamyho přímý kop totiž těsně před Krulem hlavou tečoval Simpson a bylo to 2:1. V následující pětiminutovce měly oba celky obrovskou šanci. Nejdříve Demba Ba parádně překonal Reinu, ale Škrtel ještě parádněji na brankové čáře skluzem balon vykopl. Pak po Gerrardově centru trefil hlavou břevno Carroll.

Legenda Liverpoolu svůj solidní výkon dokonce korunovala gólem. Henderson prostrčil parádně na Gerrarda a ten z úhlu mezi Krulovýma nohama zvýšil - 3:1. Fanoušci zpívali a oslavovali svého miláčka, zatímco Reds poklidně dohrávali a soupeře ve zbytku zápasu už prakticky k ničemu nepustili.

Autor: Marek Ustohal