1 : 1
(0:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Blackburn Rovers 1:1

Důležité body v boji o pohárovou Evropu ztratil také Liverpool, favoritům Boxing Day příliš nepřál. Reds pouze remizovali na Anfield Road s posledním Blackburnem a po výsledku 1:1 zaznamenali druhou dělbu bodů v řadě. Domácí odcházeli do kabin za nepříznivého stavu, když si dal ukázkový vlastní gól Adam. Brzy po přestávce vyrovnal Maxi Rodriguez a Liverpool si vytvořil několik obrovských příležitostí, skvělý výkon gólmana Bunna ale zachránil Rovers cennou remízu.

Domácí začali skvěle, na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a už po pár minutách hry mohli vést, jenže Suárez vypálil mimo. Už o minutu později ten samý hráč naběhl na přetažený centr Downinga, ovšem rána z voleje mu nesedla a skončila několik metrů vedle branky. A do třetice Suárez, tentokráte ale trefil jen prostor, ve kterém se pohyboval náhradní gólman Rovers Bunn.

Ve čtrnácté minutě se aktivní Downing uvolnil kolem Hanleyho, jeho střílený centr ale nedokázal nikdo z domácích tečovat do sítě. Následovaly dvě další slušné možnosti Suáreze, ten však byl v obou případech v těžkém úhlu, zvolil razantní střelu a trefil jen boční sít. V sedmadvacáté minutě zůstal po centru Enriqueho úplně sám na malém vápně Carroll, nedokázal ale zvednout míč nad ležícího Bunna, ten si tak mohl připsat první neuvěřitelná zákrok odpoledne.

Tlak Liverpoolu se s každou přibývající minutou zvyšoval, po půlhodině hry dokonce vstřelili domácí gól, ten však nemohl být pro ofsajd uznán. Byla to přitom pro Reds škoda, protože v nedovoleném postavení čekající Suárez vzal míč z kopačky Downingovi, který by pak místo něj mohl najít před prázdnou brankou Carrolla. Už o minutu později měl Liverpool kopat penaltu po evidentním faulu na Maxiho. Zřejmě by se tak i stalo, neodmávat asistent rozhodčího naprosto nesprávně ofsajd.

Když Suárez ani další výhodnou pozici nepřetavil ve vedoucí branku, udeřili z ničeho nic hosté z Blackburnu. Rohový kop rozehrál Pedersen a hledal na přední tyč nabíhajícího Formicu. Ten však balón vůbec nezasáhl, což zřejmě překvapilo bránícího Charlieho Adama, jenž se z voleje trefil "nádherně" pod břevno. Reds tak i před obrovskou převahu prohrávali po prvních pětačtyřiceti minutách s Blackburnem 0:1.

Druhá půle začala stejně jako první, tedy tlakem Liverpoolu. Tentokrát ale domácí dokázali přetavit některou z příležitostí v kýžený gól, Škrtel pohotově a naprosto přesně vrátil míč do ohně a Maxi Rodriguez hlavou nezaváhal. V šedesáté minutě už mohl být Liverpool o krok vpředu, jenže další Suárezův pokus skončil nad brankou. V šedesáté deváté minutě byl Anfield Road na nohou, ne však proto, že by domácí skórovali. Stala se totiž, alespoň podle mého názoru, ještě mnohem důležitější věc. Po dlouhém zranění se na trávník vrátila klubová legenda, kapitán a největší hvězda - Steven Gerrard. A hned posadil balón na hlavu Maxiho, ten ale hlavičkoval těsně nad.

Konec zápasu se blížil, tlak vrcholil. A přibývaly také šance, už několikátou v utkání spálil třináct minut před vypršením normální hrací doby Suárez. Vyhrát mohl i Blackburn, i když nutno poznamenat, že by ke třem bodům přišel jako slepý k houslím. Naštěstí pro domácí se ale unikajícímu Dunnovi nešťastně připletl do cesty Yakubu, hostující záložník tak byl rozhozen a nezakončil vůbec přesně. Velmi dobře dnes hrál i Andy Carroll, měl však i velkou dávku smůly, například když si v osmdesáté minutě naskočil na skvělý centr Enriqueho, jenže míč proletěl pár centimetrů vedle levé tyče.

Obrovské zlepšení do hry Reds okamžitě přinesl i Gerrard, který za pár minut na hřišti rozdal více pasů než Henderson s Adamem dohromady za celý zápas. Pár minut před koncem našel kapitán volného Downinga, jeho technický pokus na zadní tyč ale Bunn zkrotil. Downing měl na svědomí i další velkou možnost, tentokrát střílel hlavou, ale Bunn byl připraven. Nastavovaly se čtyři minuty, všem ve skutečnosti se hrálo minimálně o minutu déle, protože domácí stále drželi balón před brankou soupeře. A v poslední možnou chvíli mohli rozhodnout o svém vítězství, takřka stoprocentní šanci Carrolla ovšem zázračným reflexivním zákrokem vytáhl Bunn na roh. Od praporku odcentroval Bellamy a hlavičku Aggera již všichni viděli za překonaným gólmanem v síti, jenže na brankové čáře v klíčovém okamžiku vykopl míč Hanley.

Liverpool remizoval s Blackburnem 1:1, nevyužil ztráty Chelsea a zůstal šestý, Blackburn si o bod pomohl v boji o záchranu, přesto i nadále zůstává na úplném dně tabulky.

Autor: Michal Hruška