27.12.2011 16:00 CET
1 : 1
(1:1)

Arsenal zápas s Wolves nezvládl a remizoval 1:1

Arsenal napodobil další dva týmy z bývalé Big Four a stejně jako Chelsea a Liverpool v pozici jasného favorita selhal. Wengerovi svěřenci předvedli v nervózním a vyhroceném střetnutí s Wolves nedospělý výkon, nedokázali využít ani dvacetiminutovou přesilovku a nakonec zkopírovali výsledek dvou výše jmenovaných - 1:1.

Jako první zahrozili Wolves, Jarvis se po rychlé akci dostal až do vápna a nebezpečně střílel, naštěstí pro Arsenal do jeho rány včas skočil Mertesacker. Za chvíli ale Benayoun využil rozhozené obrany hostů, překrásně přihrál do samostatného nájezdu na Gervinha, který pas ukázkově zpracoval, zaseknul před brankářem a uklidil míč do sítě - 1:0.

Osm minut za námi, brzké vedení a vše podle předpokladů i plánů Arsenalu. Krátce na to navíc mohlo být na Emirates ještě veseleji, když rychlý vpád do obrany hostů v podání Gervinha a Van Persieho zakončil nizozemský forvard vedle. Po půl hodině hry měl další šanci Van Persie, na kterém byla vidět známka nervozity a snad i sobeckosti z podvědomé touhy překonat bájný Shearerův rekord. Po krásném Rosického pasu střílel k tyči, Hennessey pohotově vyrazil.

K fotbalu ale patří i štěstí, což se potvrdilo ve 38. minutě. Po rohu se odražený míč dostal na hranici vápna k Huntovi. Irský záložník si šikovně obhodil Rosického a opřel se do míče, jež tečoval nejspíš Vermaelen. Naneštěstí pro domácí přesně na hlavu Stevena Fletchera, který pohotově poslal balon k tyči - 1:1. Do konce poločasu ještě Rosický ze střední vzdálenosti vyprášil Hennesseymu rukavice. Na konci nastaveného času pak kličkoval ve vápně Van Persie, jehož následný oblouček z úhlu skončil v zámezí.

První vážná situace druhého dějství přišla až po šestašedesáti minutách. Van Persie přímý kop namířil přesně pod břevno, ale Hennessey skvělým zákrokem vyškrábl nad. Za minutu Rosický lahodným centrem vnějším nártem našel ideálně hlavu Mertesackera a velšský brankář znovu úřadoval. Dorážka Persieho minula bránu. Za pět minut pak Ramsey obětavě skluzem dával pod sebe na kruh vápna a Rosický střílel z první těsně vedle.

Klíčovým momentem se mohla stát 75. minuta, kdy Milijaš nezvládl vyvést míč, pokopl si jej příliš a následným skluzem ošklivě zajel do Artety. Přímá červená karta byla velmi přísná, ale divit se srbský středopolař nemůže. Wolves tak dohrávali o deseti. Hned za tři minuty mohl využít přesilovku Van Persie, jenž obdržel od Ramseyho nádherný centr do vápna, avšak nezpracoval ideálně a následně střílel mimo. Vzápětí si s nizozemským střelcem narazil Aršavin a střílel těsně vedle.

Minuta č. 83 a opět Van Persie a dokonce dvakrát. Nejprve z přímého kopu pořádně protáhl Hennesseyho za několik desítek vteřin se pak zjevil ve vápně a nastřelil mladého brankáře do noh - skvělý zákrok. Ještě lepší si však schoval za čtyři minuty si schoval na poslední minutu základní hrací doby. V největší šanci zápasu se objevil Thomas Vermaelen, jeho ránu z bezprostřední blízkosti ale znovu fantasticky vychytal dle mého nejlepší hráč utkání Wayne Hennessey, čímž zachránil pro svůj tým cenný bod. Arsenal už nic nevymyslel ani v šestiminutovém nastavení a zůstávají pátí za Chelsea.

Autor: Marek Ustohal