05.01.2011 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Chelsea opět vyhořela, prohrála s posledním Wolverhamptonem

Těžko říct, jak hluboko ještě může Chelsea ve své krizi klesnout. Prohra s úplně posledním týmem Premier League ale naznačuje, že o moc horší to asi být nemůže. Wolverhampton porazil Chelsea poprvé po necelých 20 letech a senzačně se odpoutal ode dna tabulky. Jediný gól zápasu si vstřelil do vlastní sítě José Bosingwa. Co dodávat...

Wolves měli úžasný start a už v šesté minutě soupeře šokovali vedoucí brankou. Obhájce titulu měl sice na vstřelení alespoň jednoho gólu celých 90 minut, jenže si prakticky nedokázal vytvořit žádnou větší šanci. V ofenzívě vypadala Chelsea skutečně moc zoufale a nejblíže gólu byl z otočky střílející Drogba, jenž trefil tyč.

Diváci se pomalu ještě ani nestačili na Molineux Stadium usadit a Ronald Zubar už na Petra Čecha vysílal parádní dělovku, kterou musel český gólman vytěsnit na roh. A po něm to přišlo. Huntův centr proletěl pokutovým územím až před brankovou čáru, kde stál Bosingwa střežící Fletchera, jenže si nešťastně srazil míč do vlastní sítě. V táboře domácích propukla obrovská radost, na tvářích hostujících borců byla vidět bezmoc. Do poločasu se toho už pak moc neudálo. Blues se sice snažili, jenže marně. V útoku byli bezzubí a jedinou velkou příležitost s velkým štěstí zlikvidoval Hennessey. V šanci byl Kalou.

Salomon Kalou měl další možnost vyrovnat necelých deset minut po změně stran, kdy mu skvělou patičkou připravil gólovou pozici Lampard, ale drobný křídelník branku minul. Za dalších deset minut předvedl svou oblíbenou otočku Didier Drogba, ale ani on potřebné štěstí neměl, nastřelil tyč. Ancelotti do hry místo Ramirese a Kaloua poslal Anelku se Sturridge, ale nepomohlo to. Anelka jakoby na hřišti nebyl a snaha Sturridge nebyla nic platná.

Ozvat se dvacet minut před koncem nezapomněli ani domácí. Nadějnou standardku pár metrů před vápnem poslal do břevna Stephen Hunt. Čech by však ale nejspíš střelu měl, i kdyby šla do brány. Z protiútoku mohla opět udeřit Chelsea, ale ani Malouda své zakončení nezvládl a poslal míč vedle. Těžko říct, zda bylo všechno způsobené rozhozenou psychikou, ale být začátek sezóny, Chelsea by měla na kontě minimálně tři góly. Místo závěrečného tlaku se pak Blues spíše marně snažili vůbec dostat před soupeřovu branku a po čtyřech minutách nastavení se sklopenými hlavami odcházeli do kabin. Domácí jásali.

Autor: Ondřej Holzman