15.01.2011 16:00 CET
4 : 3
(1:1)

Citizens se po přestřelce s Wolves dostali do čela, Džeka zastínil Tévez

Utkání mělo o náboj navíc, jelikož se v něm premiérově představila nová hvězdná posila z Wolfsburgu za 27 milionů liber, "teplický" Bosňan Edin Džeko. Pozornost si ovšem na straně domácích zasloužil jeho útočný parťák Carlos Tévez, jenž dvěma góly zajistil Man City vítězství. Hostům nepomohl ani Zubarův gól v posledních minutách a odvážejí si ze City of Manchester Stadium porážku 3:4.

Ani Džeko, ani Tévez však příliš nepomohli novému lídrovi Premier League v úvodu duelu, kdy měli Vlci výrazně více ze hry, což korunoval šťastným gólem ve 12.minutě po teči tří hráčů City Nenad Milijaš - 0:1

I v dalším průběhu měli převahu hosté a po 20 minutách ji mohl v obrovské šanci využít Matthew Jarvis. Jeho střelu však skvělým způsobem zblokoval Kolarov. Po tomto momentu se začala pozvolna probouzet i ofenziva Man City, Hennesseyho donutil k výbornému zákroku Adam Johnson.

K jásotu donutila domácí fanoušky až situace ze 40. minuty. Rohový kop lehce tečoval Kompasy a jeho kolega ze stoperské dvojice Kolo Touré měl na zadní tyči dostatek času, aby propasíroval míč skrze všechny bránící hráče Wolverhamptonu - 1:1. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Asi nikdo netušil, že se po návratu z kabin rozehraje taková přestřelka, jaké jsme dnes byli svědky. Po 4 minutách převzal Tévez míč na rohu velkého vápna, jako nůž máslem prošel přes tři obránce soupeře a zblízka po zemi pokořil Hennesseyho - 2:1. A za pět minut bylo ještě v Manchesteru ještě veseleji. Yaya Touré hluboko na své polovině vybojoval míč a poslal ho do běhu na Džeka. Nová akvizice si narazila s Tévezem, nasadila Stermanovi ukázkové jesličky a poté už jen nahrála Yayovi Touré, jenž si po dlouhém běhu z vlastní půle vychutnal střelou po zemi gólmana hostí - 3:1.

Dílo dokonal v 66.minutě znovu Tévez, který stál přesně na místě, kam odcentroval Zabaleta, a hlavou od břevna zvýšil na 4:1 a zdálo se být po zápase. Chyba lávky. Prakticky vzápětí se dostal Wolverhampton do útoku, na Doyle se ve vápně neobratně pověsil Lescott a sudí Mason odpískal penaltu. Tu sám faulovaný proměnil do pravého dolního rohu branky - 4:2.

Pořádně nervy museli mít domácí až do posledních minut, jelikož v 86. minutě Zubar usměrnil rohový kop Geoffreyho Mujangi Bii za záda Harta a na čáře stojící Nigel de Jong už mu v cestě za ni nezabránil - 4:3. V závěru už nicméně Wolves nedokázali vyvinout potřebný tlak a Manchester City tak vybojoval tři body. Minimálně do zítřka tak máme nový vedoucí tým Premier League.

Autor: Marek Ustohal / premierleague.com