1 : 1
(1:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Wigan Athletic 1:1

Liverpool nenavázal na předchozí výhry a doma jen smolně remizoval s Wiganem 1:1. Reds přitom vedli, trefil se Raul Meireles, jenže po změně stran vyrovnal Gohouri. Luis Suárez dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Dalglishova družina začala utkání dle předpokladů aktivně, ale až do 24. minuty byly největšími šancemi ostrá rána Kuyta a na druhé straně nepřesná hlavička Rodallegy. Pak už Liverpool udeřil, obrana Wiganu odvrátila balón jen k Meirelesovi, který pohotovou volejí zajistil domácím vedení 1:0. Za pár minut mohl zvýšit vedení Reds Luis Suárez, ten individuální akcí pronikl do šestnáctky, jenomže jeho střele se do cesty postavila tyčka. Ještě do konce prvního poločasu to ze střední vzdálenosti zkusil Raul Meireles, ale na rozdíl od prvního případu, kdy vstřelil gól, nebyl úspěšný.

Po změně stran domácí víceméně hlídali hubený náskok. Wigan se do zakončení příliš nedostával a ani Liverpool svého soupeře nedrtil. V 65. minutě pak jako blesk z čistého nebe udeřil hostující Gohouri. Z pravé strany odcentroval N’Zogbia a míč doplachtil až na zadní tyč ke Gohourimu - 1:1.

Liverpool se snažil strhnout vedení opět na svojí stranu a zejména Suárez byl hodně vidět. Po Caldwellově faulu právě na Uruguayce zahrávali Reds volný přímý kop, ovšem Maxi Rodriguéz přestřelil. Wiganu pak opět pomohlo štěstí, z přímáku orazítkoval břevno Suárez. Bylo to už podruhé v zápase, co se mu postavila do cesty branková konstrukce. A ještě jednou Suárez, tentokrát střílel těsně vedle. Liverpoolu nepomohly ani tři minuty nastaveného času, Wigan si cenný výsledek udržel a z Anfield Road si veze bod.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com