2 : 0
(1:0)

Merseyside derby pro Everton!

Barva dnešního dne je u řeky Mersey je modrá. Everton totiž dokázal po dlouhých letech konečně přemoci svého úhlavního nepřítele Liverpool a připsal si hodně důležité tři body. Naopak krize Reds ani pod novým majitelem nekončí, spíše naopak. Liverpool zůstává v sestupovém pásmu.

V Goodison Parku dnes po většinu času vládl jediný tým, domácí Everton, jenže předvedl skutečně dobrý výkon a Liverpoolu nedal příliš šancí. Naopak ty své dokonale proměnil. Poprvé Toffees zahrozili ve 12. minutě. Arteta sice poslal standartku do zdi, ale míče se zmocnil Osman a nacentroval ho do vápna, kde se k němu dostal Jagielka. Tvrdou ránu ale poslal mezi diváky.

O dvě minuty později poslal dlouhý pas do vápna Phil Neville. Kyrgiakos ho sice odvrátil, ale míč se do pokutového území okamžitě vrátil a tentokrát pálil druhý z modré stoperské dvojice, ale ani Distin neuspěl. V tu chvíli byl na hřišti jen Everton, Liverpool nestíhal.

Až ve 23. minutě promluvil Torres a že se Howard musel činit. Joe Cole poslal zleva přesný centr a Torresovu hlavičku musel americký gólman vytěsnit na roh. Podobně povedený zákrok si připsal o pět minut později na druhé straně také Pepe Reina proti Yakubuově přízemní střele.

Proti Cahillovi už byl ale krátký. Coleman po pravé straně zatáhl míč a poslal ho Cahillovi, jenž nechytatelnou ranou pod břevno poslal Everton do vedení. A když na miláčka fanoušků navázal v 50. minutě další oblíbenec Mikel Arteta, vypukla v ochozech nespoutaná radost. Kyrgiakos dokázal rohový kop odkopnout pouze k Artetovi, jenž si na vápně našteloval míč a propálil Reinu.

V závěru zápasu se na hřiště dostal Beckford, ale více než na nohou toho strávil na zemi. Jednou si takhle snažil vykoledovat pokutový kop, ale sudí Webb byl neomylný a penaltu nezapískal. Tři minuty před koncem mohl Liverpoolu vystřelit alespoň čestný gól Torres, ale Howard udržel čisté konto a Toffees se mohli radovat z vítězství 2:0.

Autor: Ondřej Holzman / eurosport.com