18.08.2012 19:30 CET
0 : 3
(0:2)

Trenčín senzačne vyhral v Trnave

V 6. kole Corgoň ligy hostila Trnava na domácej pôde Trenčín. Spartak sa chcel po sérii neúspešných výsledkov konečne rozbehnúť troma bodmi, ale Trenčín pripravil červeno-čiernym nepríjemné prekvapenie. Po peknej hre zverencov Adriána Guľu sa v Trnave zrodila výhra AS rozdielom triedy 3:0. Trnava sa tak ocitá prekvapujúco na úplnom dne tabuľky, čo čakal asi málokto.

Prvá vážnejšia akcia v zápase sa udiala v 11. minúte, kedy Karhan oblúčikom uvoľnil Tomačeka, ktorého následná strela bola zneškodnená ľavou nohou Volešáka. V 16. minúte sa hostia nečakane ujali vedenia, keďže sa po ďalekonosnej strele Holúbka zatrepotala lopta v sieti brány Rašku - 0:1. V 20. minúte sa po zahranom priamom kope hlavou presadil Nikolič, ale nová posila Trnavy netrafila bránu. V 29. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, keďže po zaváhaní Janečku skóroval Štefánik - 0:2. Trenčín tento gól skutočne nabudil a v ďalších minútach si hral svoju hru a bol lepším tímom. Trnava sa naopak nevedela dostať z krízy a hrala oveľa slabšie napriek podpore verných fanúškov. V závere ešte vystrelil Sabo, ale jeho pokus nenarobil Volešákovi problémy. Prvý polčas sa tak skončil víťazstvom hostí 2:0, ktorí sa v Trnave priam bavia futbalom.

Trnava nastúpila do druhého polčasu s jasným cieľom: dostať zápas do svojich rúk. Spartak sa však napriek veľkej snahe nevedel presadiť pred Volešákom. V 48. minúte sa rútil na Volešáka v nájazde Tomaček, ale ten nevyužil svoje kanonierske schopnosti a nedokázal obstreliť brankára Trenčína. V 59. minúte rovnaký hráč vystrelil na Volešáka, ale domáci hráč s číslom 12 na chrbte určite nebol spokojný so svojou strelou. V 62. minúte mohli Trenčania poistiť svoje víťazstvo: Holúbek sa uvoľnil, vysrelil z hranice šestnástky a jeho pokus opečiatkoval brvno. Onedlho vystrelil hosťujúci Godál, ale jeho pokus zblízka nebol presný. V 74. minúte vystrelil po niekoľkýkrát aktívny hosťujúci záložník Jakub Holúbek, ale jeho strela tesne minula svoj cieľ. Následne mohol znížiť zblízka vo vyloženej pozícii Schranz, ale nastrelil len ľavú žrď. V 82. minúte zvonila ľavá žrď aj na druhej strane, keď vystrelil najlepší kanonier ligy David Depetris. V 87. minúte sa však argentínsky kanonier nezaprel, a strelil aj svoj siedmy gól v tejto sezóne. Po centri Čogleya nedal Raškovi šancu na zákrok - 0:3. Trenčín do posledného hvizdu arbitra Samotného držal loptu a postrážil si trojgólové vedenie, ktoré pred zápasom čakal asi málokto.

Autor: Filip Kubaliak