28.04.2012 17:30 CET
2 : 2
(0:1)

Trnava len remizovala s Trenčínom, v boji o titul to je strata

Trnava nedokázala poraziť doma nováčika z Trenčína, zrodila sa remíza 2:2. Keďže Žilina v Banskej Bystrici prehrala, náskok sa stenčil na dva body. Je to však určite strata, ktorá v konečnom účtovaní ešte môže mrzieť.

Zápas začal vlažne, v 8. minúte skúšal z priameho kopu Kamenára vystrašiť Hlohovský, no bránu minul. Potom predviedli akciu domáci, no peknú šancu Habánek nezúžitkoval. V 17. minúte mohol rozvlniť sieť Koubský, no z otočky sa mu to nepodarilo, chýbalo šťastie. Z ojedinelej akcie sa tak dopredu dostali hostia, Hlohovský si vypýtal faul v pokutovom území a taktiež ho aj bezpečne premenil, takže v Trnave sa šokujúco ujali vedenia hostia - 0:1. Domáci sa snažili hneď vyrovnať, ale veľa toho nevymysleli, z priameho kopu taktiež nezahrozilo, tam kraľoval vo vzduchu Volešák. Do kabín sa tak šlo za nepriaznivého stavu pre andelov.

Druhý polčas bol však od začiatku o niečom inom. Zrejme s vedomím, že Žilina na Štiavničkách prehráva sa domáci dostali do šance už po troch minútach a Mikovič svoju príležitosť premenil a vyrovnal na 1:1. V 55. minúte sa potom nadvakrát Gašparíkovi Volešáka prekonať nepodarilo. O pár minút však prišiel ďalší šok a opäť bol pri tom Filip Hlohovský. Z vnútra šestnástky sa presadil po druhýkrát a upravil a opäť poslal svoj tím do vedenia. Po hodine hry minul bránu dobrou strelou Gašparík. Trnava sa však nevzdávala a aj vďaka Kamenárovi stále cítila šancu aspoň na remízu. Po chytenom jasnom góle sa v úniku presadil Tomaček a obstrelil Volešáka - 2:2. V závere sa Spartak snažil, ale recept na prekonanie obrany už nenašiel. Zrodila sa tak remíza, ktorá Hoftychovcom veľmi nepomohla.

Autor: Ľubomír Hudačko