05.05.2012 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Kozákovci uhrali remízu na Sihoti

Trenčín hostil v 30. kole Corgoň ligy Košice, ktoré prišli pod hrad Matúša Čáka skôr ukázať defenzívnu hru. Súpera ňou poriadne potrápili a domáci Trenčania takmer prehrali, no v 87. minúte zachránil AS aspoň bod Boris Godál.

Domáci sa zápasu chytili aktívne a mali prevahu. Zverenci Adriána Guľu sa však ťažko presadzovali cez dobre organizovanú obranu Košíc, ktoré v tomto zápase nastúpili pod vedením staronového kouča Jána Kozáka st. V 11. minúte urobil menšiu chybičku v obrane hosťujúci Djokovič, jeho zaváhanie mohol využiť Štefánik, ale mieril nad. O jedenásť minút neskôr mal veľkú šancu domáci Kleščík, ale po odrazenej lopte mieril len tesne vedľa bránky Tofiloského. V ďalších minútach už dominovala len defenzíva Košíc na svojej polovici. Prvý polčas tak veľa krásy nepriniesol, veľkou mierou aj hrou hostí, ktorí zatiaľ disponujú len defenzívnymi zbraňami.

V druhom polčase sa už hostia aj osmelili o hru dopredu. V 54. minúte predviedli peknú akciu, ktorú potiahol po ľavej strane Sekulič, následne hľadal v dobrej pozícii Viazanka, ale ten loptu netrafil. Miroslav Viazanko však o tri minúty neskôr prekonal Volešáka šťastným spôsobom. Domáci gólman bol totižto vysoko vybehnutý, čo si skúsený stredopoliar všimol a z 35 metrov poslal loptu do siete - 0:1. Košice sa po šťastnom góle úplne stiahli a prestali hrať. Postupne im hralo všetko do karát, keďže s pribúdajúcim časom pribúdala aj nervozita domácich futbalistov, ktorí sa neúspešne snažili prekonať pevnú obranu hostí. V 70. minúte sa však priestor ukázal Štefánikovi, ktorý volejom však trafil iba do brankára MFK. V závere sa hráči AS nevzdali a bojovali naďalej, čo sa im konečne podarilo v 87. minúte: Vtedy Hlohovského center hlavičkoval zblízka poslal do siete Godál - 1:1. V nadstavenom čase ešte mohol spasiť domácich Štyvar, ale jeho pokus Tofiloski zneškodnil. Zápas sa napokon skončil remízou, ktorá určite nenapovedala celému priebehu hry. Ten mala v rukách domáca strana, ale Košice po šťastnom góle Viazanka nepúšťali domácich pred bránu Tofiloského. Pevný múr Košíc sa však zlomil v 87. minúte, kedy vyrovnal Godál a tak si oba kluby pripisujú zhodne po bode.

Autor: Filip Kubaliak