21.04.2012 17:30 CET
2 : 1
(1:1)

Trenčín tesne porazil DAC

V 28. kole Corgoň ligy narazil Trenčín na poslednú Dunajskú Stredu. AS potvrdili svoju domácu silu a DAC dokázali poraziť tesne 2:1. Hostia sa touto prehrou ešte viac priblížili zostupu do Druhej ligy.

Už v šiestej minúte si vytvorili peknú akciu domáci: Peltier sa dostal do šance po chybe Adiabu, ale kanonier AS mieril nad. V 14. minúte však hostia pripravili pre Trenčín nečakaný úder: po rohovom kope dostal loptu za chrbát Volešáka Huber - 0:1. O štyri minúty neskôr nacentroval Peltier na Depetrisa, s jeho dobrou hlavičkou si však Kučera poradil. V 24. minúte mohol zvýšiť Delarge, ale Volešák pred ním včas zasiahol. O niekoľko sekúnd neskôr už však bolo vyrovnané, keď priamy kop približne z 20m poslal Hlohovský do brány Kučeru - 1:1. V nasledujúcich minútach tempo hry trošku kleslo a žiadnu vážnejšiu akciu sme už do konca prvej časti hry nevideli. Prvý polčas tak skončil remízou 1:1.

Úvod druhého polčasu domácim vyšiel priam ideálne: už v 53. minúte vyrovnal Peltier po peknom centri Salinasa z ľavej strany - 2:1. V 71. minúte bol blízko ďalšieho gólu pre domácich Hlohovský, ale z dobrej pozície nastrelil tyčku Kučerovej bránky. Aktivita Trenčína pokračovala i ďalej: V 78. minúte Depetris v dobrej pozícii ponúkol šancu Mazanovi, ale ten loptu netrafil ideálne. V 87. minúte mohol pre DAC získať aspoň bod Delarge, ten však z vyloženej šance nevyťažil nič. Trenčín si už do konca duelu postrážil vedenia a na domácej pôde zvíťazil tesne 2:1. Síce AS dokázal vyhrať, ich výkon nemohol až tak potešiť ich priaznivcov, lebo zverenci Adriána Guľu podali doma už aj lepšie výkony. Hlavné su však tri body, ktoré si po dnešnom dueli pripíše na konto AS Trenčín.

Autor: Filip Kubaliak