Slovensko   -   Maďarsko

2 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.99 - 3.36 - 4.44

Slovensko na úvod kvalifikace porazilo Maďary 2:0

Slováci vykročili do kvalifikace na EURO 2020 správnou nohou a sousední Maďarsko zcela zaslouženě porazili 2:0. Výbornou premiéru v ostrém soutěžním zápase a navíc proti velkému rivalovi prožil kouč domácího výběru Pavel Hapal. Slovensko poslal v prvním poločase do vedení záložník Herthy BSC Ondrej Duda a pojistku v závěru přidal Albert Rusnák.

V Trnavě panovala skvělá atmosféra a to nejen díky domácím příznivcům, ale také početnému maďarskému publiku. Slovensko a Maďarsko jsou dva velcí rivalové a každý z nich by rád proklouzl na evropský šampionát ze skupiny, ve kterém jsou největšími favority Chorvaté.

Slovensko vstoupilo do utkání hodně aktivně a soupeře ve všech směrech přehrávalo. V 11. minutě prošla Rusnákova přihrávka malým vápnem až k Hamšíkovi, který ale vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi. O chvíli později velice nebezpečně vypálil k tyči Pekarík a Gulácsi musel vyrážet na rohový kop. Do třetice pak Hancko otřel svůj projektil o břevno a Maďarsko zázrakem ještě neprohrávalo. Následně se do hry dostali i hosté a po Kalmárově pádu se marně dožadovali pokutového kopu. Obrovská radost propukla na stadionu Antona Malatinského ve 42. minutě, kdy během obléhání vápna Maďarska procpal Rusnák přihrávku na Ondreje Dudu, kterému stačilo jen nastavit kopačku.

Kouč hostí Marco Rossi nemohl být s výkonem svých svěřenců v žádném případě spokojen a poměrně brzy také sáhl k prvnímu střídání. Hru měl oživit Dominik Szoboszlai a krátce nato mělo Maďarsko první výraznější gólovku. Z hranice vápna se dostal k odvrácenému balónu Szalai a Dúbravka skokem k tyči vyrazil. Na druhé straně se předvedl i Gulácsi proti střele Maka.

V 73. minutě byli Maďaři nejblíže vyrovnání. Orban se po dlouhém balónu ocitl za slovenskou obranou, ale svojí hlavičku nasměroval jen do Dúbravky. Slovensko si chtělo výsledek pojistit druhou brankou a to se mu nakonec skutečně podařilo. V 81. minutě ještě Pekaríkův gól kvůli ofsajdu neplatil, ale za další čtyři minuty soupeře potrestal z protiútoku skrytou střelou k přední tyči Albert Rusnák. Slovensko na úvod kvalifikace porazilo konkurenční Maďary 2:0.
#
Chalani, som v zahranici takze Jednotka mi nepojde, nevietw o nejakom dobrom streame na nas zapas? Vdaka
misomy6
21.03.2019 20:44
#
Nevie niekto preco hrajú v Trnave a nie na novom národnom štadióne ?
BílíAndelDrcKo
22.03.2019 00:05
#
Tehelné pole este nedostalo licenciu na mezinarodne zapasy.. nebude sa tam hrat s určitosťou este do leta
#
Vďaka bohu za dvojicu Rusnák - Duda a fungujúcu súčinnosť, keďže Hamšíkovi s Makom to včera neklapalo úplne ideálne. Páčil sa mi aj výkon novozloženej stopérskej dvojice Škriniar - Vavro. Pekarík si za svoj výkon zaslúži absolutórium, Hancko hraj dobre aj keď sa občas nevyhol menším kiksom, Dúbravka spoľahlivo zlikvidoval tie 3 šance, ktoré si Maďari vypracovali, Kucka zabojoval na hranici možností ako vždy a často získaval loptu v náš prospech v strede ihriska, Lobotka mi miestami prišiel trochu stratený a odpojený z hry, ale na druhej strane včera predviedol aj zopár výborných vecí.
26.11. Weiss by měl pokračovat v Gruzii
Slovenský trenér Vladimír Weiss starší by měl pokračovat na lavičce národního týmu Gruzie i v jarním play-off kvalifikace na Euro 2020, do kterého se tým dostal na základě výsledků v Lize národů. Slovenský kouč už dříve naznačoval, že u mužstva s největší pravděpodobností skončí, psalo se o zájmu kazašské Astany či ruského Soči. Podle prezidenta gruzínského fotbalového svazu Levana Kobiašviliho by však Weiss měl dodržet platný kontrakt, který má až do léta. (sme.sk)
23.11. Barcelona bude šetřit Lengleta
Clément Lenglet nezasáhne do dnešního zápasu Barcelony na půdě Leganésu. Francouzský obránce si z reprezentačního srazu přivezl pochroumaný lýtkový sval. (lequipe.fr)
22.11. Los playoff kvalifikace mistrovství Evropy
Los play off kvalifikace mistrovství Evropy podle umístění v Lize národů:
Skupina A: Island - Rumunsko, Bulharsko - Maďarsko.
Skupina B: Bosna a Hercegovina - Severní Irsko, Slovensko - Irsko.
Skupina C: Skotsko - Izrael, Norsko - Srbsko.
Skupina D: Gruzie - Bělorusko, Severní Makedonie - Kosovo.
Hraje se na jeden zápas. Semifinále jsou na programu 26. března, finále 31. března. (ČTK)
21.11. Kvůli trávníku ve Varšavě zakročil premiér
Kvůli katastrofálnímu stavu trávníku na národním stadionu ve Varšavě, kde se polští fotbalisté v úterý utkali se Slovinskem v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2020, zakročil premiér Mateusz Morawiecki. Poláci zvítězili 3:2, ale jak hráči, tak trenér si stěžovali na stav trávníku na hřišti. "Poprosil jsem odpovědné lidi, aby se o tu záležitost začali zajímat a jednou provždy ji vyřešili," řekl šéf polské vlády Morawiecki ve středu večer v televizi Polsat. Chce, aby se národní stadion stal "předmětem hrdosti a byly na něm dobré podmínky ke hře". (ČTK)
20.11. Wijnaldum podpořil boj s rasismem
Georginio Wijnaldum podpořil v dresu nizozemské reprezentace boj proti rasismu ve fotbale. Po své první ze tří branek do sítě Estonska v kvalifikačním utkání předvedl gesto se spoluhráčem Frenkiem de Jongem, kde na natažené paži demonstrovali, že mají rozdílnou barvu kůže, přesto hrají ve stejném dresu. Trenér Nizozemců Ronald Koeman Wijnalduma pochválil a prozradil, že hvězda Liverpoolu mluvila o chystaném gestu už před zápasem v šatně. (bbc.co.uk)
19.11. Kvalifikace o ME 2020 - výsledky
Výsledky dnešních zápasů kvalifikace o postup na ME 2020: Belgie - Kypr 6:1 (16. a 68. Benteke, 36. a 42. De Bruyne, 44. Carrasco, 51. vlastní Christoforou - 14. Ioannou), Lotyšsko - Rakousko 1:0 (65. Oss), Německo - Severní Irsko 6:1 (19., 47. a 60. Gnabry, 43. a 73. Goretzka, 90. Brandt - 7. Smith), Nizozemsko - Estonsko 5:0 (6., 66. a 79. Wijnaldum, 19. Aké, 87. Boadu), Polsko - Slovinsko 3:2 (3. Szymanski, 54. Lewandowski, 81. Goralski - 14. Matavž, 61. Iličić), San Marino - Rusko 0:5 (3. Kuzjajev, 19. Petrov, 49. Al. Mirančuk, 56. Ionov, 78. Komličenko), Severní Makedonie - Izrael 1:0 (45. Nikolov), Skotsko - Kazachstán 3:1 (48. a 90. J. McGinn, 64. Naismith - 34. Zajnutdinov), Slovensko - Ázerbájdžán 2:0 (19. Boženík, 86. Hamšík), Wales - Maďarsko 2:0 (15. a 47. Ramsey).
19.11. Wales je dalším účastníkem ME
Fotbalisté Walesu se stali dvacátým a zároveň posledním týmem, který na mistrovství Evropy 2020 postoupil z kvalifikace. V přímém souboji o druhé místo ve skupině E zdolali doma Maďarsko 2:0 a zůstali o bod před třetím Slovenskem, kterému nepomohla ani výhra 2:0 nad Ázerbájdžánem. (ČTK)
19.11. Komličenko dal první gól za reprezentaci
Třetí start a také první gól za ruskou reprezentaci si na své konto dnes připsal Nikolaj Komličenko. Kanonýr Mladé Boleslavi v 65. minutě naskočil jako střídající hráč k duelu v San Marinu a o třináct minut později zvyšoval na 5:0 pro favorita.
19.11. Itálie je poprvé v historii stoprocentní
Itálie suverénním způsobem proplula na evropský šampionát a vydařenou kvalifikaci zakončila včerejší demolicí Arménie (9:1). Italové vyhráli všechny své zápasy, něco takového se jim v minulosti ještě nikdy nepovedlo. (football-italia.net)
19.11. Zaniolo nejmladším střelcem Itálie
Itálie ve včerejším utkání kvalifikace o postup na ME 2020 rozstřílela Arménii, na čemž se dvěma brankami podílel i Nicolò Zaniolo. Ofenzivní hráč AS Řím se stal ve věku 20 let a 139 dnů nejmladším střelcem tohoto klubu v historii italské reprezentace, když předčil Daniela De Rossiho, jenž v kvalifikaci na MS 2006 proti Norsku skóroval ve věku 21 let a 42 dnů. (football-italia.net)