Montpellier HSC   -   Toulouse FC

2 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.96 - 3.49 - 4.38

Okcitánské derby patří Montpellieru, Toulouse porazil 2:1

Montpellier i ve druhém utkání dokázal porazit Toulouse a stále může pomýšlet na evropské poháry. Výhra 2:1 se rodila až po přestávce, kdy domácí poslal do vedení Ellyes Skhiri, načež TFC dokázalo vyrovnat, ale poslední slovo měl při rozhodující brance okcitánského derby Souleymane Camara. Montpellieru patří šesté místo, zatímco Toulouse je až čtrnácté.

Oba celky v posledních týdnech vystřídaly dobré výsledky s těmi špatnými a tři body do tabulky se jim rozhodně hodily. Zápas měl svižné tempo a už první poločas přinesl několik zajímavých momentů. Ve 13. minutě nebezpečně vypálil Laborde a brankář Reynet musel s potížemi vyrážet. O tři minuty později Laborde vymýšlel prudkou přihrávku před branku na Delorta, který balón ve skluzu těsně netrefil. Před koncem prvního poločasu mělo HSC třetí brankovou možnost, ale Molletovu přihrávku poslal Delort nad branku.

Derby zatím přineslo jen šance domácího celku a i když Toulouse vstoupilo do druhého poločasu o něco aktivněji, v 54. minutě inkasovalo. Aguilar zavedl po pravé straně balón do vápna a jeho přihrávku napálil rovnou z první do šibenice Ellyes Skhiri. Parádní fotbalový moment, jenomže domácí se z vedení dlouho neradovali. O třináct minut později poslal v pádu propadlý balón do sítě Kalidou Sidibé, takže se začínalo odznovu.

Gólovou přetahovanou nakonec dostal na svojí stranu znovu Montpellier, jenž v 77. minutě udeřil po centru z pravé strany. Opět výborně přihrával Aguilar a Souleymane Camara hlavou překonal brankáře Reyneta. Téfécé mělo na vyrovnání zhruba patnáct minut, ovšem výsledek se až do konce nezměnil.