Palermo chce odejít

Argentinský střelec Martin Palermo chce odejít z Villarealu. Chtěl by do Barcelony nebo do Realu Madrid. Prohlásil, že již nechce hrát o záchranu, ale chce hrát Ligu mistrů za jeden z těchto špičkových klubů. Palermo byl v minulé sezóně několikrát zraněn, ale je již v plné kondici a chce předvést, že patří mezi nejlepší útočníky světa.

Atletico Madrid posiluje

Atletico Madrid se zbrojí na svůj návrat mezi Španělskou elitu. Podle nových jmen je jasné, že se nechce po roce vrátit do druhé ligy. Podle posil bych ho řadil spíše do boje o ligu mistrů. Mezi prvními do Atletica přišli Claudio Lopéz, Gaizka Mendieta a Diego Simeone. Všichni utekli z Lazia. To už je docela dobře posílená záloha. Navíc je ještě na spadnutí příchod záložníka Riquelmeho z Argentiny. Do obrany se chystá příchod Colloneseho z AC Milan a do útoku by měl přijít Javi Moreno. Atletico by chtělo získat ještě Hasselbainka, ale toho chce i Barcelona. Atletico chystá obměnu téměř celého kádru, takže by ještě několik hráčů mělo přijít.

Real asi bez posil

Zatímco Barcelona hodlá přivést na svůj stadion několik zvučných jmen, Real Madrid možná nekoupí nikoho. Opadl zájem o Crespa a Shevchenka, protože prezident klubu prohlásil, že mají Figa a Zidaneho a další hvězdy nepotřebují. Jeho rozhodnutí by mohlo změnit pouze mistrovství světa. Musel by se objevit nový Maradona aby Real šáhnul do své kapsy a koupil ho.

Barcelona bude rozhazovat

Při odchodu Patricka Kluiverta a Rivalda Barcelona ztratí svojí dosavadní útočnou sílu, ale po několika nákupech by ta síla mohla být ještě větší. Barcelona již nabídla 22 miliónů euro za útočníka Chelsea Jimmyho Floyda Hasselbainka. Pokud by trenér Chelsea Claudio Ranieri tuto nabídku přijal, vrátil by se Hasselbaink do Španělska po roční pauze. Další velkou posilou by mohl být Hernán Crespo z Lazia. Tento fotbalista se rozhodl že opustí Itálii a chce zakotvit ve Španělsku. Barcelona nabídla 32 miliónů euro a ještě kouzelníka Rivalda k tomu. Třetí a poslední útočnou posilou by měl být Andriy Shevchenko z AC Milán. Prezident klubu prohlásil, že se tohoto hráče rozhodně nechce zbavit, ale pokud přijde patřičně vysoká nabídka, nebude váhat a hráče prodá. Potom by v Barceloně měli čtveřici špičkových útočníků. Hasselbaink, Crespo, Shevchenko a Saviola. Takovýmito útočníky se nemůže pochlubit žádný klub na světě.

Barcelona chystá mohutné změny

Po podepsání smlouvy se staronovým trenérem Louisem van Gaalem se v kádru španělského giganta chystají nemalé změny. Odejdou některé z velkých hvězd, ale měli by přijít hráči zapadající do koncepce van Gaala. Odejít by měli především Kluivert, Alfonso, Sergi, Abelardo a možná i Rivaldo. Naopak Barcelona by chtěla získat hráče, mezi nimiž jsou Kevin Hofland z PSV, teprve sedmnáctiletý Brazilec Diego Ribas Da Cunha ze Santosu, Mark van Bommel, Jimmy Floyd Hasselbaink, Andriy Shevchenko a v neposlední řadě by se mohl vrátit brazilský superstřelec Ronaldo. Změny se udály také na postu brankáře, kam Barcelona koupila Ulricha Ramého z Bordeaux a odejít by měl Richard Dutruel, o kterého projevil zájem Glasgow Rangers.

Van Gaal zpět do Barci

Nizozemský kouč Louis Van Gall, který Barcelonu trénoval už v letech 1997-2000, získal s ní dva ligové tituly a třikrát s ní postoupil do semifinále Ligy Mistrů, bude příští rok opět Barcu trénovat. Po Van Gaalově odchodu výkonnost Barci povážlivě klesla, dostala se maximálně do čtvrtfinále Ligy Mistrů a dvakrát po sobě skončila ve španělské lize až čtvrtá.

Španělská nominace na MS známa

Ve španělské nominaci na MS v Japonsku a Koreii překvapivě chybí obránce Realu Madrid Michel Salgado a záložník téhož klubu Pedro Munitis.

Skončila španělská Primera Division

Ve Španělsku se včera posledním kolem uzavřela letošní sezóna Primera Division. Valencia, která už měla titul jistý, se s domácími fanoušky rozloučila výhrou 2:0 nad Betisem. Nejisté bylo ještě čtvrté místo znamenající účast v Lize Mistrů, ohrozit Barcelonu mohla ještě Celta Vigo. Barcelona sice jen remizovala na hřišti sestupující Zaragozy, i to ale stačilo, takže trojici Valencia, Deportivo, Real doplní v příštím ročníku Ligy Mistrů FC Barcelona. Na Vigo spolu s Betisem zbyl jen pohár UEFA. Do poháru UEFA jde ještě ze sedmého místa Alaves, protože ve finále poháru se střatly dva týmy, které se kvalifikovaly do Ligy Mistrů (Real a Deportivo).

Deportivo jasně přehrálo Real Madrid

V předehrávce posledního kola španělské Primera Division si Deportivo La Coruňa zajistilo druhé místo v ligové tabulce. Jasně totiž přehrálo finalistu Ligy Mistrů Real Madrid a po výhře 3:0 má jisou účast v první fázi Ligy Mistrů. Real je zatím třetí a ještě může být předstižen Barcelonou. Madridský velkoklub je z formy, v posledních třech zápasech ligy získal jen jeden bod a nedal asi jeden gól. Před středečním finále Ligy Mistrů to není ta nejlepší vizitka a Bayer Leverkusen, finálový soupeř Realu, má určitě šanci vyhrát. Pro Real třetí místo v tabulce znamená mimo jiné také to, že pokud neporazí Leverkusen, bude se muset do Ligy Mistrů probojovat z předkola.

Valencia je španělským mistrem

Předposlední kolo španělské Primera Division rozhodlo o tom, že titul získá FC Valencia. Po výhře 2:0 nad Malagou má v čele šestibodový náskok na druhý Real, který doma jen remizoval s Mallorcou. Valencia na titul čekala více než 30 let, je to její pátý titul v historii. Tři získala v úspěšných 40. letech, čtvrtý v sezóně 1970/1971.

Splní Real tradici?

Splní královský Real Madrid tradici v nákupu jedné megahvězdy každý rok? Před dvěmi lety Figo, loni Zidane a letos to má být údajně Ronaldo. Ten se uzdravil z těžkého zranění kolene a opět začíná střílet v Interu góly. Dostal šanci už i v brazilské reprezentaci a proslýchá se, že poletí i na šampionát, který bude za necelé dva měsíce. Stejně tak se proslýchá právě to, že Ronaldo by měl posílit Real na příští sezonu. Vše je ovšem ještě komplikovanější, před dvěma měsíci se objevili zprávy, že Ronaldo by měl jít do Manchesteru United výměnou za Beckhama, o Beckhama se ovšem zajímá také německý Bayern... Ovšem ve prospěch Realu mluví poslední informace, kdy zaprvé sportovní ředitel Bayernu prohlásil, že o Beckhama už nemá zájem a to údajně kvůli jeho manželce Viktorii, bývalé Spice-girl, a také to, že Beckham ujistil fanoušky Manchesteru, že klub opustit nehodlá.

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Valencia krůček od titulu!

Tým Valencia CF je doopravdy jen malý krůček od zisku titulu letošního ročníku Primera Division. Poté co po strhujícím boji doma porazila Espanol Barcelona 2:1 a Real prohrál venku se San Sebastianem 0:3, má náskok právě na královský Real čtyři body. Ve Valencii se hrálo doopravdy velice strhující a dramatické utkání až do samého konce, domácí Valencia dokonce prohrávala od 28. minuty, kdy dal gól z penalty Tamudo. Valencia kontrovala až ve druhém poločase v 68. minutě Barajou, tentýž hráč dal gól i o jedenáct minut později a rozhodl tak zápas. Baraja je teď nejspíš ve Valencii velký hrdina, stejně jako třeba Vláďa Šmicer, který před pár týdny dal gól v 90. minutě a výrazně tak posílil naděje Liverpoolu na zisk titulu. Real naopak překvapivě podlehl patnáctému týmu tabulky Realu Sociedad San Sebastianu. Madridský velkoklub měl sice v prvním poločase obrovský nápor, ale ten višel vniveč, největší šance měl špílmachr Zidane, ale buď ho lapil skvělý gólman Westerveld, nebo Zidan mířil vedle. Ve druhém poločase nejdřív v 59. minutě Real načal gólem z penalty Kovacevic a v 84. minutě pak ještě přidal druhou branku Khokhlov, v nastaveném čase pak ještě upravil De Paula na konečných 3:0. Realu se tedy sen o titulu dvě kola před koncem pomalu rozplívá, naopak Valencie může jásat už příští kolo, pokud vyhraje. Jinak řečeno - Valencii stačí jedno vítězství a Real musí naopak všechno vyhrát a doufat, že Valencie v následujících dvou utkáních získá maximálně dva body.

Ranieri možná vezme Barcelonu

Manažer Chelsea, argentinec Claudio Ranieri, je v hledáčku vedení španělské Barcelony, která v létě vymění trenéra. Současný kouč Carles Rexach v létě z týmu odejde. Ranierimu končí v Chelsea smlouva v roce 2003 a vedení londýnského klubu mu už nabídlo prodloužení. Ranieri chce ale se vším počkat do konce sezóny. Mimo něj se Barcelona zajímala i o trenéra AS Řím Fabia Capella, ten měl ale podle katalánského klubu některé nesplnitelné požadavky. Dalšími kandidáty jsou ještě úspěšný trenér Deportiva La Coruňa Javie Irureta a bývalý kouč klubu Boca Juniors Carlos Bianchi.

Figo se vrátil a Real vyhrál

Portugalský fotbalový záložník Luis Figo se vrátil po zranění v zápase proti Vallecanu a hned proměnil penaltu, kterou kopal v 79. minutě. Již v 10. minutě si dal vlastní gól Etxeberria, další poté přidal ve 39. minutě Morrientes, a již zmíněný pokutový kop poté proměnil Figu v 79. minutě, za domácí pak pouze kontroval dvě minuty před koncem Hernandez. V dalším zápase pak doma la Coruňa deklasovala Mallorcu 5:0 a udržela si tak stále šanci na titul, pohárové naděje si udržela i Barcelona, která vyhrála v Bilbau 2:0, Bilbao se tak po tří katastrofálních porážkách téměř s poháry loučí. V dalším zápase pak Las Palmas remizovali se Zaragozou 1:1. Další zápasy se hrají zítra, vede stále Real Madrid o tři body před Valencií, ale ta má zápas k dobru.