Real Valladolid   -   Athletic Bilbao

1 : 4 (0:2)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.07 - 2.79 - 2.93

Bilbao vyučovalo ve Valladolidu efektivitu, zvítězilo 4:1

Pět střel na branku a čtyři góly, taková je bilance Athletic Bilbaa v zápase na půdě Valladolidu. Baskové vyhráli 4:1 a z posledních dvou kol vybojovali plný počet bodů. Pod výhrou Bilbaa se střelecky podepsali Unai López, Raúl García, Iňaki Williams a Iňigo Córdoba.

Valladolid se dostal do nesnázi už v počátku zápasu, ve 4. minutě se postavil k volnému přímému kopu Unai López a nádhernou střelou do šibenice překonal brankáře Masipa. Odpověď měl sice na kopačce Sandro Ramírez, ale střela mu nesedla ideálně. A tak přišla další chvíle Basků, na Córdobův centr si dobře naskočil Raúl García a Bilbao i z druhé šance vydolovalo gól.

Domácí určitě nebyli horším týmem, koneckonců měli velké šance, ale problém byl v jejich proměňování. Ve 28. minutě takto selhal Unai Simónm když sám před brankářem hlavičkoval nad.

Valladolid se i po změně stran snažil vstřelit kontaktní branku a několikrát byl blízko. Enes Ünal hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle a na druhé straně minul svatyni i Mikel Vesga. Domácí se nakonec dočkali v 77. minutě, kdy si navedl balón ke střele Sandro Ramírez a dobrou ranou k tyči snížil na 1:2. Víc ale Valladolid nezvládl a v závěru ještě dvakrát inkasoval. Tři minuty před koncem potrestal chybu defenzivy důrazný Iňaki Williams a v nastavení definitivně dorazil soupeře Iňigo Córdoba, který z druhé vlny a z hranice šestnáctky přízemní střelou uklidil balón k tyči. Athletic Club zvítězil na půdě Valladolidu 4:1 a vyhrál už druhé utkání v řadě.