26. kolo
02.03.2019 20:45 CET
0 : 1
(0:1)

Real Madrid doma znovu prohrál El Clásico a je prakticky ze hry o titul, výhru Barcy zařídil Rakitić

Real Madrid utrpěl během pár dní už druhou domácí porážku od Barcelony a je prakticky ze hry o titul. Katalánci znovu neinkasovali a na vítězství jim tentokrát stačila jediná branka Chorvata Ivana Rakitiće. Barca má na Real nyní dvanáctibodový náskok, na druhé Atlético pak o dva body méně.

El Clásico znovu nabídlo zajímavou podívanou stejně jako ve středu v pohárovém utkání. Barcelona na Santiago Bernabéu vyhrála v týdnu 3:0, ale kouč Realu Santiago Solari se nechal slyšet, že jeho tým i tak podal dobrý výkon. Real herně za Barcelonou určitě nezaostával, jenže stejně jako v tomto ligovém duelu nebyl efektivní. Oba celky nastoupily v obvyklých jedenáctkách, snad jen na straně Real na levém kraji obrany chyběl Marcelo.

První šanci utkání měl z volného přímého kopu Gareth Bale. Velšský reprezentant je spojován s odchodem z Realu a klub už údajně stanovil jeho výkupní cenu. Příznivce Bílého baletu si mohl naklonit, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Real byl v úvodu aktivnější, utkání mělo vysoké tempo, ale na další příležitost si museli diváci počkat do 21. minuty, kdy s balónem u nohy zahrozil Lionel Messi. Argentinská hvězda přehodila Courtoise, ale branku netrefila. O pár minut později už Barcelona vedla. Ivan Rakitić se dostal za obranou linii domácích a zprava postupoval na branku. V podobné situaci jako před ním Messi si poradil o poznání lépe a obloučkem vstřelil úvodní gól El Clásica.

O co nejrychlejší vyrovnání se pokoušel Reguilón, který ve vápně nasimuloval pád, ale sudí Undiano Mallenco mu na jeho herecký kousek neskočil. Madrid byl v křeči a Barca toho mohla ještě do poločasu využít, Suárezovu jedovatou ránu musel vyrážet Courtois.

Santiago Solari do druhé půle ponechal stejnou jedenáctku a Real začal znovu o něco aktivněji, nicméně bez větších šancí. To Barcelona hrozila rychlými kontry a jeden takový mohl potrestat Suárez, jenže balón mu v klíčový moment odskočil a se zbytkem už si poradil brankář Courtois.

Po hodině hry se dostal do zajímavé možnosti talentovaný Vinícius Júnior, jenž si sice položil Piquého, ale následně ve vyložené pozici trefil jen dalšího obránce. Domácí marně hledali způsob, jak Barcelonu zaskočit. Další nasimulovaný pád předvedl v šestnáctce střídající Asensio, ale znovu bez kýženého výsledku.

Čas se Bílému baletu neúprosně krátil a Katalánci byli navíc neustále nebezpeční. Ve čtvrté minutě nastavení zakončoval po Coutinhově přihrávce Messi a v ochozech to jen zahučelo.

Na skóre se nakonec už nezměnilo nic. Real si doma podruhé v řadě na Barceloně vylámal zuby, znovu nedal gól a mistrovský titul se mu už výrazně vzdálil.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, football-espana.net