29.01.2017 12:00 CET
1 : 1
(0:0)

Real Betis - FC Barcelona 1:1

Velké překvapení se zrodilo v Andalusii. Betis doma dokázal proti Barceloně vybojovat bod a to byl dokonce lepším týmem, vedl a sahal po vítězství. Katálanci zachránili alespoň remízu v 90.minutě, kdy se trefil Luis Suárez. Barcelona dokonce vstřelila branku dřív, ale sudí i pro nemožnost využítí moderních technologií branku nesprávně neuznal.

Betis začal proti Barceloně bez respektu a překvapivě byl mnohem nebezpečnější. Ter Stegen musel poprvé výrazněji zasahovat po ráně Ceballose, byl to fantastický zákrok v podání německého brankáře. Barcelona se k první velké šanci dostala až ve 38.minutě, jinak pracovala defenzíva Betisu na jedničku. Neymar si seběhl za obranu ale rychle vyběhnutého Adana nepřekonal.

Barca nehrála dobře ani po změně stran, Vidal sice zakončoval z dobré pozice, ale vůbec netrefil branku. Domácí si byli vědomi, že pokud dají první gól, hodně by to Barcelonu znejistilo. Čtvrthodinu před koncem byli Katalánci znovu v potížích a měli obrovské štěstí. Nejprve Ceballosova dalekonosná rána skončila na břevně a jen o dvě minuty později orazítkoval pro změnu tyč Castro. Ter Stegenovi zvonily tyčky a Barca si tolik koledovala o gól, až ho nakonec dostala. Rohový kop na malé vápno se dostal k Alexi Alegríovi a ten rozjásal domácí svatostánek. Barcelona mohla okamžitě vyrovnat, ale šanci Vidala odkopl už za brankovou čarou obránce Betisu. Branka uznána nebyla, byť padla. Sudí nemohl využít moderní technologie, protože La Liga jí nedisponuje.

Domácí tak stále vedli a měli i další šance na to, vstřelit druhý gól a pojistit si výsledek. Castro běžel na ter Stegena úplně sám a kdyby dal, možná by Betis slavil vítězství. Německý brankář však dobře zasáhl a ještě udržel favorita ve hře. Betis měl Barcu na lopatě, ale v 90.minutě zaváhal a Luis Suárez po typické akci Barcelony srovnal na 1:1. Pro Barcu to nebyl optimální výkon a za zisk alespoň jednoho bodu může být ráda.