02.01.2016 16:00 CET
0 : 0
(0:0)

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 0:0

Barcelona na hřišti Espanyolu pouze remizovala 0:0 a nechala Atlético postoupit na průběžnou první příčku. Blaugranas měli šance, ale při brankáři Lópezovi stálo i štěstí. Espanyol bodoval se svým slavnějším městským rivalem po sedmi prohraných derby v řadě.

Od začátku se utkání vyvíjelo podle papírových předpokladů. Espanyol vesměs bránil a Blaugranas předváděli jednu zajímavou akci za druhou. V 9. minutě centroval z pravé strany Suárez a Alba minul branku z velké blízkosti jen o decimetry. Zápas byl z obou stran hodně tvrdý a nervózní a nebyla nouze o nedovolené zákroky ani strkanice.

První velká šance domácích přišla ve 26. minutě po rohovém kopu z levé strany. Míč propadl ve skrumáži až k překvapenému Bravovi a domácí Álvaro byl blízko dorážce do odkryté branky. Balón však na poslední chvíli odpálil do bezpečí Piqué. Barca odpověděla v 36. minutě, když Messi zahrával nebezpečnou standardku a míč se snesl na břevno! Ve 43. minutě pak mohl skórovat Iniesta, ale v tísni nezpracoval dobře přihrávku a úspěch tak slavil obětavý obranný zákrok Javiho Lópeze.

Po změně stran hosté ještě přidali. Ve 48. minutě volala po gólu Suárezova individuální akce, po níž mohl dorážet do sítě Neymar. Po teči obránců Espanyolu ale míč skončil nad brankou. Dvě minuty na to dal dokonce Iniesta gól, ale ten nemohl být uznán kvůli ofsajdu. Espanyol kontroval akcí Péreze, jenž si to namířil středem hřiště rovnou na Brava, ale střelou ve velké rychlosti branku minul. Další stoprocentní příležitost poté v 55. minutě zahodil Suárez, jenž ze dvou metrů nastřelil tyč!

Hodně namále měli modrobílí opět v 76. minutě, když Alba našel centrem ve vápně Neymara, který vystřihl pohledné nůžky, ale López si se skákavým pokusem dokázal poradit. Espanyol se ubránil i všem dalším atakům hostů a po tříminutovém nastavení se mohl radovat z vydřeného bodu. Barcelonští se o dva důležité body připravili svou nepřesností v zakončení sami.

Autor: Miroslav Ondrejka / onlajny.com