09.09.2006 20:00 CET
3 : 0
(3:0)

FC Barcelona - CA Osasuna 3:0

Barca si snadno poradila s Osasunou, která pro ni nebyla soupeřem. Baskové podali špatný výkon, zejména krajní beci Josetxo a Corrales, navíc si kouč Ziganda dovolil nechat na lavičce hráče jako Miloševič či Webó. Raúl García se vysunul pod hrot, jediný vepředu byl Soldado. V sestavě domácích se neobjevil Puyol, kterého spolehlivě nahradil Thuram, premiéru si též odbyl Zambrotta. Hrdinou utkání byl dvougólový Eto'o.

Barcu uklidnil rychlý gól. Už ve třetí minutě se jí povedla pěkná kombinační akce. Ronaldinho si narazil se Xavim, potáhl míč a naservíroval ho Eto'ovi. Ten nezaváhal a snadno zblízka uklidil míč do branky. Hosté byli v křeči, po další akci pálil Eto'o jen do obránce. Po rohu promáchl volej Edmilson, aktivní Eto'o střílel doprostřed branky. Pak nešťastně prodloužil centrovaný míč Corrales přímo k nohám Eto'a a Kamerunec obloučkem podruhé překonal Ricarda. Třetí gól si hosté dali vlastně sami. Ricardo špatně odkopl míč, když trefil jen nešťastníka Corralese, od něj se míč odrazil k Eto'ovi, ten jej poslal před branku Messimu a mladý Argentinec nadělil gólmanovi jesličky. Eto'o byl k neudržení, tečovaná střela ale šla vedle. Pěkný brejk dvojice Ronaldinho a Eto'o pak skončil jen rohovým kopem.

V druhé půli Barca ubrala na tempu a šetřila se na LM. Zdálky vypustil dělovku nad Zambrotta. Poté málem poprvé ohrozili Valdése hosté, když zprava dvakrát nebezpečně centroval David López. Po přihrávce Xaviho střílel Messi a tentokrát Ricardo skvěle vyrazil na tyč. Osasuna byla téměř bezzubá, po centru Delporteho to zkoušel z voleje Soldado, ale míč šel vysoko nad. Samostatnou akci rozjel Messi, Giuly zakončoval dlouhou nohou akrobaticky nad. Tvrdě pak pálil ze strany do boční sítě David López. Poslední šanci měl Giuly, ale hlavičkoval nad.

Autor: Radek Nosil