Další články

Nejlepším hráčem Poháru FIFA byl vyhlášen Brazilec Kaká

Zlatý míč pro nejlepšího hráče Poháru FIFA získal brazilský tvůrce hry Kaká. Čerstvá posila Realu Madrid si ocenění zasloužila mimo jiné proto, že dovedla Brazilce k obhajobě titulu dvěma góly a dvěma asistencemi.

Brazílie smazala dvoubrankové manko a slaví celkový triumf

Konfederační pohár 2009 v Jihoafrické republice ovládla Brazílie. Bez ztráty kytičky prošla až do finále, kde předvedla excelentní obrat v druhém poločase a srazila tak hráče USA, kteří se před přestávkou už asi viděli na vrcholu. Obhajobou titulu z Německa se navíc osamostatnila v počtu nejvíce získaných trofejí z tohoto turnaje.

Xabi Alonso vystřelil Španělsku třetí místo

Španělsko také dnes překvapilo celý fotbalový svět. Po neuvěřitelném závěru utkání uhrálo v normální hrací době s JAR pouze remízu 2:2, v nastavení už ale potvrdilo roli favorita a díky gólu Xabiho Alonsa slaví zisk třetího místa.

USA se po Španělsku pokusí zaskočit i Brazílii

V jedenáctém finále prestižního Konfederačního poháru se neutká Brazílie se Španělskem, jak se dlouho očekávalo. V semifinále totiž v souboji Davida s Goliášem zastavili tým okolo Xaviho ambiciózní Američané, kteří si ve finále Poháru FIFA zahrají vůbec poprvé.

O třetí místo si to rozdají Španělsko a JAR

Španělsko se stále ještě vzpamatovává ze šoku, který mu ve středu uštědřila americká reprezentace. O účasti nejlepší reprezentace světa ve finále Konfederačního poháru nikdo nepochyboval, nakonec však skončí nejlépe třetí. K tomu navíc musí porazit nepříjemnou domácí Jihoafrickou republiku.

Alvés prý věděl, že dá v semifinále Poháru FIFA gól

Snad žádný z Brazilců si nepřál více, aby ho trenér Dunga pustil do semifinálového zápasu Poháru FIFA s JAR, než Daniel Alvés. 26letý obránce měl totiž tušení, že vstřelí branku. Do utkání nakonec zasáhl osm minut před koncem a v 88. minutě z přímého kopu vstřelil jediný gól zápasu, který posunul Brazilce do finále.

Brazilci gólem v závěru vybojovali finále

Ve finále Konfederačního poháru nás čeká konfrontace dvou amerických národních týmů. Po včerejším postupu zástupce severní části kontinentu totiž dnes postoupil jeden z horkých favoritů na celkový triumf z Brazílie. Po nejhorším výkonu na šampionátu totiž slaví nejtěsnější možnou výhru nad dobře hrající domácí Jihoafrickou republikou.

Američany v semifinále proti Španělsku motivovala fotka hokejistů

K nečekané výhře Američanů v semifinále Poháru FIFA nad Španělskem pomohl údajně email od otce kapitána Landona Donovana. Ten synovi poslal fotografii hokejového týmu USA z olympiády v roce 1980, na které tehdy amatérský a vysokoškolský výběr senzačně porazil suverénní Sovětský svaz.

Bradley: Narušení Xaviho hry bylo klíčové

Trenér USA Bob Bradley, jehož tým šokoval svět vítězstvím 2:0 nad doposud suverénním Španělskem, si nyní užívá překvapivý postup do finále. Po zápase sdělil, že narušení hry Xaviho Hernandéze uprostřed hřiště bylo pro konečný výsledek klíčové.

Střelec Parker dnes možná nenastoupí

Fotbalisté Jihoafrické republiky se možná budou muset v semifinálovém utkání Poháru FIFA s Brazílií obejít bez svého nejlepšího útočníka Bernarda Parkera. Střelec Crvené Zvezdy Bělehrad si při tréninku podvrknul koleno a jeho start je nejistý.

Domácí výběr může ze snu probudit Brazílie

Druhý finalista Konfederačního poháru vzejde z dvojice Brazílie - Jihoafrická republika. Zatímco ve skvělé formě hrající Kanárci jsou pasováni do role favorita, domácí reprezentanty bude dopředu hnát jejich publikum.

Američané šokovali Španěly, ukončili jejich neporazitelnost

Šok pro favorizované Španěly připravil výběr USA, který jim vystavil stopku v semifinále Konfederačního poháru. Španělé však nebudou po prohře 2:0 zklamáni pouze z vyřazení z turnaje, ale zároveň z ukončení dlouhé série bez prohry a možnosti vytvoření nového rekordu.

Hvězdné Španělsko změří v semifinále síly s USA

Španělé dostanou během středečního večera šanci zapsat se nesmazatelně do historie fotbalu. V semifinále s USA nebudou hnáni jen postupem do závěrečného finále, nýbrž také možností neprohrát již 36. zápas v řadě a vytvořit tak nový rekord.

Buffon si nemyslí, že italský tým potřebuje mladé hráče

Brankář Gianluigi Buffon nesouhlasí s kritikou tisku, který trenérovi italské fotbalové reprezentace Marcellu Lippimu vyčítá, že nedává šanci mladým hráčům a naopak lpí na přestárlém týmu mistrů světa z roku 2006. To prý byl hlavní důvod vyřazení ve skupině Poháru FIFA v Jižní Africe. To však Buffon odmítl s tím, že mladí hráči ještě nejsou na národní tým připravení.