Hráčům i novinářům vadí na Poháru FIFA tradiční trubky

Pronikavý zvuk z plastikových trubek zvaných vuvuzela začíná být na Poháru FIFA v Jihoafrické republice velkým problémem. Evropské televizní společnosti si stěžují, že je tím přehlušen jejich komentář, nelíbí se to ani některým fotbalistům.

Potrápí Egypťané i mistry světa z Itálie?

Po vítězném zápase s USA si budou chtít mistři světa z Itálie připsat další tři body v utkání s Egyptem. Pokud by se tak stalo, zajistila by si Squadra Azzurra postup do další fáze této soutěže. Na vítězství myslí i Egypt, který chce po Brazílii potrápit dalšího velkého favorita.

Favorizovaní Brazilci si chtějí proti Američanům zajistit postup

Hvězdná Brazílie si to ve druhém utkání Konfederačního poháru rozdá se Spojenými státy americkými. Zatímco Brazilci své první utkání proti Egyptu zvládli, Američané prohráli, a tudíž musí, jestli chtějí postoupit, proti Brazilcům bodovat.

Nový Zéland znovu nedal gól, domácí mají na dosah postup

Domácí Jihoafrická republika udělala důležitý krok za postupem, když porazila Nový Zéland 2:0. V posledních zápasech této skupiny se tedy bude rozhodovat o druhém postupujícím mezi Irákem a Jihoafrickou republikou, jistý postup mají už Španělé.

Španělé jsou krůček od vyrovnání světového rekordu

Španělské fotbalisty dělí jediné utkání od vyrovnání světového rekordu v počtu zápasů v řadě bez porážky. Ve své druhém vystoupení ve skupině A na Poháru FIFA dnes porazili Irák 1:0 a zajistili si postup do semifinále. Zároveň si připsali 24. vítězství za sebou a 34. utkání bez porážky.

Španělé porazili i Irák a jsou prvními semifinalisty

Útočník David Villa vstřelil jediný gól zápasu mezi Španělskem a Irákem, čímž zajistil svému mužstvu postup do semifinále Konfederačního poháru. Španělsko si výhrou 1:0 zajistilo čtrnácté vítězství v řadě.

Domácí JAR bere proti Novému Zélandu jedině výhru

Domácí Jihoafrické republice první zápas na Konfederačním poháru nevyšel podle představ, když pouze remizovala s Irákem. Ve druhém zápase na turnaji proti Novému Zélandu se očekává jediné, a to vítězství.

Irák. Další sousto pro rozjeté Španěly?

Již v prvním utkání ukázali Španělé svou sílu a důvod, proč jsou největšími favority na vítězství v Konfederačním poháru. Nový Zéland smetli rozdílem několika tříd, nyní na ně už ale čeká soupeř těžšího kalibru. Na tým z Pyrenejského poloostrova vyrukují borci hájící barvy Iráku.

Spokojený Rossi věnoval své góly rodině

Správnou nohou vykročila italská reprezentace do letošního Konfederačního poháru a velkou zásluhu na tom měl Giuseppe Rossi. Útočník Villarrealu po svém nástupu na hřiště dvěma nádhernými góly potopil Spojené státy americké a především díky němu tým Marcella Lippiho vyhrál 3:1...

Itálii dovedl k výhře Rossi

Italové sice po poločase prohrávali, nakonec ale do turnaje vstoupili úspěšně. Diváci si také přišli na své - k vidění bylo vyloučení, penalta, krásné góly a hru o body do posledních minut. Až v nastavení si tak evropští hráči pojistili zaslouženou výhru.

Brazílie nakonec vydřela proti Egyptu tři body

Již třetí zápas na turnaji nám málem přinesl překvapení. Egypt dokázal Brazílii konkurovat déle, než se čekalo, a byl skutečně velmi blízko k remíze 3:3. V 90. minutě však inkasoval z penalty a je bez bodu.

Italové poprvé na Poháru FIFA: mistři světa hrají s USA

Mistři světa z Itálie zahájí konfederační pohár proti Spojeným státům americkým, Squadra Azzurra je pochopitelně jeden z hlavních favoritů na celkové vítězství, ovšem USA nehodlá prodat svojí kůži lacino, dokonce pomýšlí na bodový zisk.

Překvapí Egypt favorizovanou Brazílii?

Brazílie, zástupce Jižní Ameriky, se předvede na úvod turnaje v utkání s Egyptem. Proti nejlepšímu celku Afriky bere jedině vítězství, na tři body se však určitě pořádně nadře.

Španělé naznačili svou sílu. Novému Zélandu dali pět branek

Španělsko si v prvním zápase Konfederačního poháru lehce poradilo s Novým Zélandem a svému soupeři uštědřilo vysokou porážku 5:0. Úřadující mistři Evropy rozhodli utkání už po dvaceti minutách hry, když vstřelili čtyři branky.

Na úvod Poháru FIFA uhrála JAR s Irákem bezgólovou remízu

Úvodní zápas Konfederačního poháru diváky příliš nepobavil. S remízou jsou určitě spokojeni především hráči Iráku, kteří měli ve druhém poločase také velkou dávku štěstí. JAR byla sice k výhře o poznání blíže, ale vytoužený gól vstřelit nedokázala.