UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

FIFA potrestala Almeríu odpočtem bodů kvůli dluhu za hráče

Mezinárodní fotbalová federace FIFA odebrala španělskému prvoligovému celku UD Almería tři body kvůli údajnému dluhu za přestup hráče. Jedná se o transfer z roku 2010, kdy Almería získala dánského reprezentanta Michaela Jakobsena za milion eur z Aalborgu. Ve sporu jde podle španělských médií o takzvané výchovné za hráče nad rámec přestupové částky ve výši 60.000 eur, které Almería nezaplatila.

Preview: UD Almería - Deportivo La Coruña

Almería hostí v dalším záchranářském duelu Deportivo. Domácím se pokusí navázat na dobré výsledky před posledním zápasem s Atléticem. La Coruña se bude snažit odčinit výpadek proti Vigu a nespadnout do pásma ohroženého sestupem.

Atlético Madrid - UD Almería 3:0

Atlético Madrid s velkým přehledem přehrálo Almeríi 3:0 a upevnilo si třetí příčku. O svém vítězství rozhodli Rojiblancos už v první půli, kdy se trefil z penalty Mario Mandžukič a dvě branky pak ještě přidal Antoine Griezmann. Almería po třinácté porážce v sezóně setrvává v boji o udržení.

Preview: Atlético Madrid - UD Almería

Atlético se bude snažit dát zapomenout na výpadek z minulého kola a na domácí půdě proti Almeríi si půjde pro jasné tři body. Andalusané již tři zápasy v řadě neprohráli a alespoň bod by se jim do tuhého záchranářského snažení hodil. Madridští ale body na stadiónu Vicenteho Calderóna zpravidla nerozdávají.

UD Almería - Real Sociedad 2:2

V páteční předehrávce jsme se dočkali zajímavé remízy a především čtyř branek. Zatímco za domácí se trefili Verza a Tomer Hemed, trenéra Davida Moyese zachránily branky od Imanola Agirretxeho a Sergia Canalese. Vysoké tempo měl především první poločas, ve kterém padly tři branky.

Preview: UD Almería - Real Sociedad

Almería se potřebuje dostat do větší vzdálenosti od sestupových pozic a k tomu by jí mohla pomoci další výhra. V předehrávce 23. kola La Ligy vyzve hosty ze San Sebastianu, kteří také neoplývají žádnou velkou formou.

Córdoba CF - UD Almería 1:2

Andaluské klání v přímém boji o sestup nakonec vyznělo lépe pro Almeríi, která dokázala zvítězit na půdě Córdoby 2:1. Domácí přitom vedli po brance Fedeho Cartabii, avšak dvě trefy Míchela Maceda v rychlém sledu zařídily obrat a klíčové tři body do ligové tabulky.

Preview: Córdoba CF - UD Almería

Další čistokrevný záchranářský souboj sehraje Almería v Córdobě. Domácí už dvakrát v řadě odešli z ligového utkání s prázdnou a budou chtít určitě napravit dojem z nepovedeného utkání s trápícím se Vigem. Almería je ale v tabulce pouze bod před svým soupeřem a také Martínezův tým má tak dostatek důvodů nechat na hřišti vše.

UD Almería - Getafe CF 1:0

Almería uhájila jednogólový náskok z prvního poločasu a po delší pauze si i opět připsala do ligové tabulky plný počet bodů. Díky jediné brance utkání, jejímž autorem byl Edgar Méndez, se Almería posunula mimo sestupové pozice jediný bod právě za patnácté Getafe. Obě mužstva dohrávala utkání v deseti.

Preview: UD Almería - Getafe CF

Almería se v dalším záchranářském souboji utká v neděli s Getafe. Domácí prohráli tři zápasy v řadě a patří jim až osmnáctá příčka. Madridští na tom nejsou o moc lépe, s čtyřbodovým náskokem na první sestupovou pozici se jim však dýchá přece jen o něco volněji.

Espanyol Barcelona - UD Almería 3:0

Sergio González na domácí trenérské lavici učinil oproti předchozímu kolu jen jednu změnu v základní sestavě, a to vynucenou. Vykartovaného Arbillu nahradil Javi López. Také Almería oproti nedávné prohře s Valencií sáhla do sestavy jen na jediném místě, když Sebastiana Dubarbiera odsunul na lavičku Michel Macedo. Ani jeden z celků v úvodu hry neměl zájem příliš riskovat, a tak za zmínku stojí jen nepřesný hlavičkový pokus hostujícího kapitána Corony.

Preview: Espanyol Barcelona - UD Almería

Nedělní večer nabídne v Primera División mimo jiné také souboj devátého týmu tabulky s osmnáctým, na půdu Espanyolu totiž zavítá Almería. Jakkoli se rozdíl v počtu míst, která od sebe oba celky dělí, může zdát propastný, ve skutečnosti jde o těsnou záležitost, která přímo vybízí k jednomu zvratu za druhým.

Valencia CF - UD Almería 3:2

Valencia nakonec udolala Almeríi 3:2 díky brance Álvara Negreda z 83. minuty. V první půli ještě dokázali hosté dotáhnout náskok Netopýrů díky dvěma gólům Tomera Hemeda, ale v druhé půli již neuměli čelit vysokému tempu hry Valencie, která si vítězstvím upevnila postavení v první pětce.

Preview: Valencia CF - UD Almería

Po vypadnutí ze španělského poháru se pátá Valencia pokusí napravit si reputaci před vlastními diváky proti Almeríi. Domácí nepřestávají snít o účasti v Lize mistrů, takže by pro ně o sestup bojující Almeriensistas měli být snadným soustem. Hosté však potřebují do boje o záchranu každý bodík, takže Netopýři musí počítat s úpornou obranou.

UD Almería - Sevilla FC 0:2

Sevilla na hřišti Almérie potvrdila roli favorita a výhrou 2:0 se posunula dokonce na průběžné čtvrté místo v ligové tabulce před Valencii. Skóre otevřel v osmapadesáté minutě Vicente Iborra, jehož záhy doplnil pojišťovací druhou brankou Coke. Na třetí Atlético Madrid tak nyní Andalusané ztrácí pouhé dva body, zatímco Almería zůstává jen dva body od sestupu.