UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

UD Almería - Rayo Vallecano 0:1

Rayo Vallecano podruhé v řadě pořádně poodskočilo od sestupových vod, když v pondělní dohrávce třináctého kola zvítězilo na hřišti Almérie 1:0. Stejným výsledkem skončil i zápas madridského celku v minulém kole proti Celtě Vigo, tentokrát se šťastným střelcem a hrdinou večera stal Gael Kakuta.

Preview: UD Almería - Rayo Vallecano

Pondělní dohrávku třináctého kola obstarají Almería s Rayem Vallecanem. V letošní obzvláště vyrovnané Primera División tak jde o souboj, jehož vítěz se vyhoupne do středu tabulky, zatímco poražený zůstane nebezpečně blízko sestupovým vodám.

Granada CF - UD Almería 0:0

Nepříliš pohledná dohrávka dvanáctého kola nejvyšší španělské fotbalové ligy přinesla jen velmi málo akcí. Viděli jsme sice jednu červenou kartu, ale domácí Granada nedokázala Azeezova vyloučení nijak využít a body si s Almeríou jen rozdělila.

Preview: Granada CF - UD Almería

Pondělní dohrávka slibuje velmi atraktivní souboj dvou týmů, které potřebují nutně bodovat. Nechtěné místenky do Segundy jsou totiž příliš blízko. UD Almería uniká sestupovým příčkám jen o skóre, domácí Granada má náskok jen jednoho pouhého bodu.

UD Almería - FC Barcelona 1:2

Ještě v poločase zápasu Almérie s Barcelonou vše nasvědčovalo tomu, že dočkáme třetího zaváhání katalánského giganta za sebou. Domácí celek totiž vedl po výtečném výkonu 1:0, jenže právě v tu chvíli se ukázalo, jak dobré bude mít v zásobě novou letní posilu Luise Suáreze. Ten v druhé půli naskočil na hřiště a dvěma přihrávkami zařídil obrat na konečných 2:1.

Preview: UD Almería - FC Barcelona

Po dvou prohrách v řadě hodlá Barcelona znovu nakopnout svou ligovou sezonu v odpoledním zápase na půdě Almérie. Po tvrdé porážce na půdě úhlavního rivala Realu Madrid si svěřenci Luise Enriqueho připsali nečekané zaváhání i doma s Celtou Vigo, a přestože během tohoto týdne znovu najeli na vítěznou vlnu v Lize mistrů, chce to ještě řádné potvrzení na španělské půdě.

Levante UD - UD Almería 2:1

Levante protrhlo střeleckou smůlu a na svém stadionu porazilo Almeríi 2:1. Své první vystoupení před vlastními fanoušky tak kouč Alcaraz zvládl a Valencijští díky tomu po dlouhé době minimálně na pár hodin opouštějí sestupové pásmo. Almería je po třetí porážce v řadě čtrnáctá. Rozhodující branku zaznamenal v 76. minutě Victor Casadesús.

Preview: Levante UD - UD Almería

Levante bude mít v neděli další šanci odlepit se ode dna La Ligy. Na svém stadionu totiž přivítá Almeríi, která v poslední době zrovna nezáří. Pro Lucase Alcaraze se bude jednat o premiéru na lavičce Valencijských před vlastními diváky, takže lze očekávat, že Levante udělá pro výhru vše.

UD Almería - Athletic Bilbao 0:1

Kletba zlomena? Jistotu budeme mít až časem, ovšem přinejmenším Athletic konečně po dvouměsíčním čekání poznal znovu chuť vítězství, když na půdě Almeríe uhrál těsnou výhru 1:0. O jedinou branku jinak nezáživného zápasu se postaral dvanáct minut po začátku druhé půle Xabier Etxeita.

Preview: UD Almería - Athletic Bilbao

Máme tady další víkend plný akce ze španělských prvoligových trávníků a tím pádem také další možnost Athleticu postavit se zpět na nohy. Týden co týden se klub z Bilbaa potácí jak v domácí soutěži na hraně sestupu, tak v Lize mistrů. Nyní jej na domácím hřišti uvítá Almería.

Villarreal CF - UD Almería 2:0

Villarreal si nakonec poradil s UD Almeríí, i když soupeř mu v některých pasážích zápasu nepříjemně vzdoroval. Hrdinou utkání se stal domácí útočník Uche, který se prosadil v obou poločasech.

Preview: Villarreal CF - UD Almería

Sedmý Villarreal otestuje hostující Almería, která se zatím nachází na desátém místě. Domácí však mají náskok pouhých dvou bodů. Mohou se ale opírat o zlepšující se formu, protože po skvělém startu do Evropské ligy si naposledy poradili také s Celtou Vigo.

UD Almería - Elche CF 2:2

Elche se sice na půdě Almeríe podařilo zarazit šňůru tří porážek v řadě, ovšem vzhledem k průběhu utkání bude i remíza 2:2 zpětně z pohledu hostů vnímána především jako zklamání a ztracené dva body. Klíčovým hybatelem téměř všeho podstatného se stal Jonathas, jenž připravil první gól a také napodruhé poslal hosty do vedení, ovšem následně se nechal vyloučit. Tím svému celku zatopil natolik, až o hubený náskok přišel.

Preview: UD Almería - Elche CF

Poslední týdny byly pro Elche velmi krušné. Svěřenci Frana Escriby totiž prohráli tři kola v řadě a nachází se tak po šesti zápasech nové sezony na sestupových příčkách. Využít černé série svého soupeře hodlá Almería, která má aktuálně v souboji loňských nováčků bodově značně navrch.

Deportivo La Coruña - UD Almería 0:1

Hodně hořké pilulky musí v posledních týdnech polykat Deportivo La Coruňa. Nejprve výprask 8:2 od Realu Madrid, pak porážka 2:1 v galicijském derby s Celtou Vigo a nyní domácí prohra s Almérií kvůli brance v nastaveném čase.