Sporting Gijón Španělsko - Sporting Gijón - Zprávy

Preview: Sporting Gijón - CD Leganés

Nedělní program třetího kola La Ligy otevřou v pravé poledne Sporting Gijón s nováčkem z Leganés. Oba celky prožívají úspěšný start do nové sezony, stále se mohou pyšnit tím, že ještě nepoznali chuť porážky a mají zatím na kontě shodně po čtyřech bodech.

Deportivo Alavés - Sporting Gijón 0:0

Diváci na Estadio Mendizorrotza se po dlouhých deseti letech dočkali nejvyšší soutěže, čeho se však nedočkali, byly branky. Deprotivo Alavés remizoval se Sportingem Gijón 0:0. Zvláště v prvním poločase obě strany zahazovaly šance, skvěle se vyznamenali jak golman Pacheco, tak i Cuéllar.

Preview: Deportivo Alavés - Sporting Gijón

Nováček z Alavésu se po svém dlouholetém návratu konečně představí doma a rád by navázal na získaný bod ze stadionu Vicente Calderona. Soupeřem Deportiva bude na první pohled nijak nebezpečný Sporting Gijón, nicméně o nebezpečnosti soupeře by z prvního kola mohlo vyprávět Bilbao.

Sporting Gijón - Athletic Bilbao 2:1

První drobné překvapení La Ligy je na světě. Sporting Gijón si totiž vyšlápl na Athletic a díky dvěma slepeným gólům v rozmezí tří minut nakonec slaví vítězství v poměru 2:1. Domácí tak udělali první krok k tomu, aby se vyhnuli loňskému boji o záchranu do poslední chvíle.

Preview: Sporting Gijón - Athletic Bilbao

Baskické Bilbao se v prvním kole vydá do nepříliš vzdáleného Gijónu a proti tamnímu Sportingu bude favoritem. Domácí by se po příchodu posil rádi vyhnuli záchrannářským bojům a na úvod proti Bilbau i rádi vylepšili špatnou vzájemnou bilanci.

Gijón si poradil s Villarrealem a udržel prvoligovou příslušnost

Zatímco o ligovém titulu se rozhodovalo již v sobotu, boj o záchranu připadl až na nedělní odpoledne. Ze tří celků se mohl v Primera División udržet jediný a nakonec je tímto šťastlivcem nováček Gijónu, který si na domácí půdě poradil se čtvrtým Villarrealem a po výhře 2:1 ukořistil se ziskem 39 bodů sedmnácté místo na úkor Raya Vallecana s Getafe.

Preview: Sporting Gijón - Villarreal CF

Villarreal se s veleúspěšnou sezónou rozloučí v Gijónu. Už jistý účastník play-off Ligy mistrů však nebude mít lehkou práci. Sporting hraje o bytí a nebytí v La Lize a za každou cenu potřebuje vítězství. Na Rayo mají domácí totiž náskok jen jednoho bodu a od Getafe je dělí jen lepší skóre.

Getafe CF - Sporting Gijón 1:1

Cesta Getafe za záchranou zdárně pokračuje. Madridský klub totiž vybojoval proti obdobně strádajícímu Sportingu Gijón bod za remízu 1:1 a poskočil před závěrečným osmatřicátým kolem mimo sestupové pozice.

Getafe hostí souboj o vše

Getafe vyzve v rozhodujícím souboji na život a na smrt Sporting Gijón. Celek, který utkání vyhraje, má velkou šanci na záchranu. Mužstvo, které by mělo méně štěstí, čeká s velkou pravděpodobností pád do druhé ligy.

Sporting Gijón - SD Eibar 2:0

Sporting Gijón stále nevzdává boj o záchranu. Na svém hřišti si klub z Asturie poradil s Eibarem v poměru 2:0 a dostal se mimo sestupové pásmo. V první půli dal Baskům gól do šatny Carlos Carmona a definitivní podobu skóre dal necelých deset minut před koncem Jony. Již zachráněný Eibar je nyní na dvanácté příčce, Sporting okupuje sedmnáctou pozici.

Sporting bojuje o život. Doma přivítá Eibar

Sporting Gijón se chce dočkat zázraku v podobě dalšího roku v Primera Division. Ačkoli se jeho forma v posledních týdnech zvedla, v minulém kole utrpěl těžký debakl. Jak na něj odvětí v utkání s Eibarem?

FC Barcelona - Sporting Gijón 6:0

Barcelona rozstřílela Gijón 6:0 a i po tomto kole bude na prvním místě tabulky. Dnešní večer patřil na Camp Nou jednozančněLuisi Suárezovi, který slavil vstřelený gól celkem čtyřikrát a vyhoupnul se do čela tabulky střelců. Uruguayský forvard se trefil dvakrát z penalty a dvakrát ze hry, dvě další branky do sítě Sportingu přidali Neymar a Messi.

Preview: FC Barcelona - Sporting Gijón

Ještě před pár týdny by jen málokdo pochyboval o vítězi zápasu Barcelony se Sportingem Gijón, ovšem od té doby se toho ve španělské lize mnoho změnilo. Katalánský velkoklub prohospodařil takřka celý svůj luxusní náskok na čele Primera División a jakékoli další zaváhání jej již odsune na vedlejší kolej...

Sevilla selhala v Gijónu, rozhodl López

Sevillské trápení na hřištích soupeře stále nebere konce. Andaluský celek sice zprvu na půdě Sportingu Gijón vedl díky trefě Vicenteho Iborry, jenže domácí srovnali ještě do přestávky kvůli vlastenci Grzegorze Krychowiaka a v samém závěru pak dokonce dokonali dramatický obrat na konečných 2:1 zásluhou Ismy Lópeze.

Sporting se bije o záchranu, čeká jej Sevilla

Sporting Gijón stále ještě nevzdává svůj boj o záchranu, a proto se dá předpokládat, že to odteď žádný jeho soupeř nebude mít snadné. Prvním na řadě je Sevilla, která má rovněž velké plány směrem ke konci sezony.