SD Eibar Španělsko - SD Eibar - Zprávy

Real se pokusí udržet třetí příčku soubojem s Eibarem

Real Madrid v týdnu zvládl ostře sledované klání s Paris Saint-Germain a potvrdil své ambice obhájit Ligu mistrů. V první španělské lize ale tolik radosti svým fanouškům nedodává, což bude chtít napravit v sobotu odpoledne na půdě Eibaru.

La Coruña vybojovala bod poté, co odehrála 50 minut o jednoho muže méně

Deportivo La Coruña bylo blízko další porážce, která by byla dalším hřebíkem do pověstné rakve. Během sobotního odpoledne však vydřela alespoň bod za remízu s Eibarem.

Preview: Deportivo La Coruña - SD Eibar

Eibar nevzdává svou snahu o to dostat se na místa zaručující evropské poháry, což by pro maličký celek byl obrovský úspěch. Další šanci k postupu cítí v neděli navečer, když se vypraví na stadion Riazor. Jeho obyvatelům se letošní sezona totiž vůbec nedaří.

SD Eibar - Villarreal CF 1:0

Případnou výhrou se Žlutá ponorka mohla posunout před Sevillu na 5. pozici. Cestovala však na hřiště Eibaru, který překvapivě bojuje o pohárové příčky.

Eibar svede s Villarrealem přímý souboj o Evropu

Eibar se stále nevzdává svého snu a bojuje ze všech sil o účast v Evropské lize. Své kvality i odhodlání může dokázat v dalším kole, protože přivítá mužstvo protřelé evropskými bitvami. Do Eibaru zavítá Žlutá ponorka toužící pro změnu po Lize mistrů.

Celta Vigo - SD Eibar 2:0

Přímý souboj o posílení naděje na účast v příštím ročníku pohárové Evropy vyzněl lépe pro Celtu Vigo, která si na stadionu Balaídos poradila s Eibarem v poměru 2:0. Utkání nabídlo dva výrazně odlišné poločasy, neboť v každém měl navrch jeden tým, avšak efektivitu v zakončení předvedli pouze domácí. Celta tak poskočila tabulkou vzhůru na sedmé místo právě před svého sobotního soupeře, s nímž sdílí bodový součet a má navrch pouze díky lepšímu skóre.

Preview: Celta Vigo - SD Eibar

V sobotu krátce po poledni se na Estadio Balaídos představí domácí Celta Vigo a Eibar. Ten do Viga jezdí poměrně rád, neboť domácím se proti němu moc nedaří. Navíc chce reagovat na poslední nepříliš povedené kolo a znovu bojovat o poháry.

SD Eibar - FC Barcelona 0:2

Generálku na očekávané osmifinále Ligy mistrů má Barcelona zdárně za sebou, neboť na půdě Eibaru se po sérii remíz vrátila zpět na vítěznou vlnu a odváží si ze severu Španělska vydřený triumf 2:0. Hosté se sice ujali brzkého vedení zásluou Luise Suáreze, ovšem domácí poté byli favoritovi vyrovnaným soupeřem a několikrát měli blízko k vyrovnání. Tlak Eibaru v závěru utkání však otupilo vyloučení Fabiana Orellany, přičemž Barcelona nastalé přesilovky využila k navýšení náskoku gólem Alby a tři body si již bezpečně pohlídala.

Barcelona se v generálce na LM představí v Eibaru

Lídr LaLigy si v sobotu v podvečer udělá výlet do Eibaru, kde se pokusí ideálně se nastartovat na blížící se duel Ligy mistrů. Nesmí ale soupeře podcenit, protože to by mohlo mít fatální následky. Katalánský velkoklub nedokázal vyhrát už dvě kola za sebou a nehodlá připustit, aby se Atlético moc přiblížilo.

CD Leganés - SD Eibar 0:1

Eibar doslova za minutu dvanáct urval tři body na půdě domácího Leganésu. Tomu zlomilo vaz vyloučení Dimitriose Siovase, který musel opustit hřiště šest minut před koncem. V nastaveném čase pak vstřelil jedinou branku utkání hostující veterán Iván Ramis.

Preview: CD Leganés - SD Eibar

Střed tabulky je letos ve španělské La Lize obzvláště vyrovnaný a pořadí jednotlivých klubů snadno kolísá z kola na kolo. V tom třiadvacátém na sebe narazí duo drobných klubů, jimž se v posledních letech úspěšně daří konkurovat bohatší konkurenci, tedy Leganés s Eibarem.

SD Eibar - Sevilla FC 5:1

Ani přestupová revoluce Seville okamžitý úspěch nepřinesla. Tým Vincenza Montelly v poledním utkání s Eibarem zaostával za soupeřem doslova od první minuty, neboť právě tehdy inkasoval úvodní gól, a nakonec si ze severu Španělska odváží potupný pětigólový debakl. To José Luis Mendilibar si může mnout ruce, díky této výhře se Eibar přiblížil v tabulce právě svému sobotnímu soupeři na rozdíl jediného bodu a drží se pevně v boji o evropské poháry.

Preview: SD Eibar - Sevilla FC

Sevilla má co dělat, aby udržela pohárové příčky. Jednak už ve dvou duelech nenašla recept na výhru a jednak se na ni tlačí několik dalších týmů, které touží ochutnat evropské poháry. Jedním z nich je také Eibar, který Sevillu přivítá v dalším kole.

Athletic Bilbao - SD Eibar 1:1

Athleticu se nepovedlo udržet nadějné vedení nad Eibarem a z domácího utkání si odnáší jen bod. První půle páteční předehrávky branku nenabídla, ale krátce po změně stran se trefil ostrostřelec Aritz Aduriz. Hosté ale začali hrát mnohem aktivněji a dvacet minut před koncem srovnal na konečných 1:1 útočník Kike.

Preview: Athletic Bilbao - SD Eibar

V páteční předehrávce 21. kola nejvyšší španělské ligy se Eibar pokusí o velmi složitý úkol. Jede totiž na stadion San Mamés do Baskicka, kde se mu dlouhodobě vůbec nedaří. Domácí Athletic se navíc poslední dobou zlepšuje a jen tak body nerozdává.