St. Johnstone FC Skotsko - St. Johnstone FC - Zprávy

Dundee United - St. Johnstone FC 3:3

Krásné utkání mohli diváci sledovat na stánku Tannandice a šestikolový nášup se příznivcům jistě líbil. Jenže většina z nich určitě nebude spokojena z výsledkem, domácí mančaft totiž překvapivě přišel o třetí příčku a musel se sklonit Hibs, které zdolalo Celtic. Přitom Dundee ukázalo obdivuhodný obrat během druhé půle, když z výsledku 0:2 svítilo v 77. minutě na tabuli skóre 3:2. Ovšem za neuvěřitelných 12 sekund již bylo zase srovnáno.

Preview: Dundee United - St. Johnstone FC

Že by se dal v současné formě zastavit tak rozjetý vlak, jakým je Dundee? Kdyby se jednalo o soupeře z Hearts, Celticu či Rangers, nikdo neřekne ani slovo. Ovšem na stánek Tannandice tentokráte zavítá nováček ze St. Johnstone, jehož hlavním úkolem je záchrana.

St. Johnstone FC - Celtic FC 1:4

Za pět minut dvanáct aneb jak Celtic na chlup zopakoval výsledek z úvodního střetnutí mezi Falkirkem a Dundee. Ovšem narozdíl od nich to bylo opravdu o chlup. Nováček ze St.Johnstone díky brance v první půli dlouho vedl a zdálo, že výsledek zadarmo už skutečně nepustí. Nicméně zelenobílí dokázali krátce po hodině hry srovnat a díky brilantní závěrečné čtvrthodině uštědřili soupeři stejně jako v úvodním klání v Celtic Parku slušný debakl.

Preview: St. Johnstone FC - Celtic FC

Tak konečně: na Celtic číhá šance ukrojit alespoň nějaký ten bod z náskoku Jezdců. Pokud se mu ale nepodaří zdolat ani nováčka ze St. Johnstone, o jeho formě se dá už vskutku hodně pochybovat.

Motherwell FC - St. Johnstone FC 1:3

Zmrtvýchvstání St. Johnstonu a především skvělý výkon autora hattricku Petera MacDonalda pomohl ligovému nováčkovi k důležité výhře 3:1 v Motherwellu, který tak nedokázal napravit zaváhání z minulého kola.

Preview: Motherwell FC - St. Johnstone FC

Motherwell bude mít v sobotním utkání sedmnáctého ligového kola dobrou šanci napravit blamáž z utkání proti Rangers, kde se nechal zostudit šestigólovým výpraskem. Čeká ho ligový nováček St. Johnstone.

St. Johnstone FC - St. Mirren FC 1:0

St. Johnstone si dokázal poradit se St. Mirrenem, který díky výhře 1:0 přeskočil v ligové tabulce. Jediný a tedy i vítězný gól v zápase padl v 19. minutě hry a autorem byl Chris Millar.

Preview: St. Johnstone FC - St. Mirren FC

St. Johnstone může napravit svoji prohru z minulého kola v sobotním zápase proti St. Mirrenu, který má aktuálně v tabulce o bod více, než domácí St. Johnstone.

Rangers FC - St. Johnstone FC 3:0

Rangers si po sobotní výhře 3:0 nad nováčkem ze St. Johnstonu upevnili svoji pozici v přední části ligové tabulky. Vítězství vystřelil domácímu týmu Boyd, který se trefil hned dvakrát, jeden gól ve druhé půli přidal Novo.

Preview: Rangers FC - St. Johnstone FC

Rangers čeká v sobotu další obtížný zápas, na Ibrox Park totiž přijíždí nevyzpytatelný St. Johnstone, nováček, který celou SPL překvapil dobrými výkony a momentálním osmým místem tabulky.

St. Johnstone FC - Kilmarnock FC 0:1

Kilmarnock dokázal věc, která byla potřeba a v pravou chvíli tedy odskočil Falkirku na čtyři body. Vyhrál totiž na půdě nováčka St.Johnstone nejtěsnějším rozdílem a i když měl i štěstí, všechny korálky se určitě počítají. Hosté tak poskočili na desáté místo před Hamilton, St.Johnstone udržel prozatímní osmou příčku. Jedinou branku vsítil už po čtvrthodině hry nejproduktivnější hráč Killie Kevin Kyle.

Preview: St. Johnstone FC - Kilmarnock FC

Dva výběry ze spodku tabulky si to rozdají o velmi důležité body a pokud všechny korálky posbírá St. Johnstone, výrazně se oddálí zpětnému pádu do nižší soutěže po jednom roce. Jenže Kilmarnock je téměř na samém dně a rád by proti takovému soupeři získal plný počet bodů a odskočil poslednímu Falkirku.

St. Johnstone FC - Hamilton Academical 1:1

Ve vyrovnaném zápase mezi nováčkem St. Johnstonem a Hamiltonem se vítěz nenašel. Hosty sice ve 24. minutě dostal do vedení Antoine-Curier, o pět minut později ale na konečných 1:1 srovnal Morais.

Preview: St. Johnstone FC - Hamilton Academical

Předloňský a loňský nováček se relativně podle předpokladů nacházejí na chvostu SPL a budou mít co dělat, aby ho co nejdříve opustili. Tabulka se hodně vyrovnala a hlavně konec je našlapaný. Lepší výchozí pozici má St. Johnstone, které je možná až nečekaně na osmé pozici, zatímco Hamilton má na kontě jen devět bodů a je předposlední. Nyní bude hrát opět v cizím prostředí a podle odborníků může rozhodnout jedna chyba. Očekává se spíše remíza.

Heart of Midlothian - St. Johnstone FC 1:2

Náhradník St. Johnstonu Jonatan Johansson je po dnešním zápase proti Heart of Midlothian hrdinou nováčka skotské ligy. Finský útočník Johansson svým gólem zajistil St. Johnstonu vítězství 2:1 nad Hearts, kteří dohrávali pouze v deseti lidech.