St. Johnstone FC Skotsko - St. Johnstone FC - Zprávy

Preview: Heart of Midlothian - St. Johnstone FC

Od Heart of Midlothian se očekává výrazné zlepšení výkonů, dobrou příležitost napravit nepovedené zápasy tak budou mít svěřenci kouče Laszla v sobotním utkání proti nováčkovi St. Johnstonu.

Aberdeen FC - St. Johnstone FC 2:1

Fotbalisté Aberdeenu konečně zvítězili a i když jejich výkon nebyl zcela optimální, získali další tři bodíky a poskočili v tabulce do nejlepší šestice. St. Johnstone paradoxně i přes porážku poskočili o jednu příčku výše před Kilmarnock vlivem lepšího skóre. Celý zápas rozhodla penalta Lee Millera sedm minut před koncem. Hosté sice jednou srovnat dokázali na 1:1, po tomto momentu se jim to ale nepodařilo.

Preview: Aberdeen FC - St. Johnstone FC

Debakl utržený od fotbalistů Olomouce v předkole Evropské ligy asi nebyl výjimkou, po odchodu kouče Jimmyho Calderwooda to Aberdeenu nejde ani na domácí scéně. A pokud se jeho výkon nezlepší, bude se hodně těžko prokousávat do nejlepší šestice. Zatím je sedmý, s jedenácti body ale vedení určitě nemůže být spokojeno. Nyní bude mít šanci na reparát, nováčka na Pittodrie Stadium by opravdu udolat mohl.

St. Johnstone FC - Falkirk FC 3:1

Fotbalisté Falkirku se i nadále trápí. I když tentokráte nebyl až zase takový problém v útoku, přidali totiž svou pátou branku v sezóně, nyní však selhali v defenzivních úkolech. I tady dokázali domácí využít rychlé branky a v první půli se uklidnili. Přestože se hostům podařilo vyrovnat, během tří minut se jejich naděje rozplynula a nebylo o co bojovat. St. Johnsotone i tak zůstává desáté, Falkirk je beznadějně poslední.

Preview: St. Johnstone FC - Falkirk FC

Dva mančafty ze spodku tabulky se utkají o velmi cenné bodíky, které pak mohou pomoci v dalších bojích o nejvyšší příčky. Nováček předvádí velmi střídavé výkony a nyní ho čeká hodně ostrá zkouška. Falkirk konečně po řadě neúspěchů doufá v první vítězství v sezóně a chuť na to určitě má. Jenže St.Johnstone je také v dobrém rozpoložení po pohárovém střetnutí a bude si určitě chtít udržet dosavadní postavení.

Kilmarnock FC - St. Johnstone FC 2:1

Kilmarnock se konečně v 9. kole dočkal druhé výhry v sezóně a v souboji s úhlavním rivalem o deváté místo uspěl. Nováčka ze St. Johnsotone zdolal po taktické bitvě 2:1 a má na kontě 9 bodů. Jako by těch devítek bylo nějak moc, že? Možná pro Killie osudové číslo...

Preview: Kilmarnock FC - St. Johnstone FC

Fobalisté Kilmarnocku se sice drží na deváté příčce a jsou tak relativně daleko od sestupové zóny, avšak pouze tříbodový náskok rozhodně není dostatečný. Killie zvítězili pouze v úvodním zápase SPL a poté jen 3x remizovali, čtyři další porážky doplňují bídu domácího výběru. St. Johnstone jsou na tom bodově úplně stejně a horší mají pouze skóre, bodík by rozhodně pomohl oběma a výhra by jednoho přiblížila vysněnému středu ligy.

St. Johnstone FC - Rangers FC 1:2

Rangers mají za sebou povedený zápas, s nováčkem ligy prohrávali brzkým gólem Collina Samuela, krátce před poločasem však srovnal Kris Boyd a v závěrečných minutách strhl výhru na stranu Rangers Saša Papac.

Preview: St. Johnstone FC - Rangers FC

St. Johnstone i Rangers poslední zápas před reprezentační přestávkou zvládli na výbornou. St. Johnstone zaznamenal první ligovou výhru na hřišti Hamiltonu a Rangers porazili v derby Celtic.

Hamilton Academical - St. Johnstone FC 0:2

Nováček soutěže uspěl na půdě loňského nováčka a posunul se v tabulce z posledního místa, připsal si k tomu první nulu v sezóně. St.Johnstone se potácelo v krizi a i podle slov trenéra Dereka McInnese šly body na úkor krásné hry. Nyní se to ale změnilo, hosté dokázali vsítit branku v nastavení první půle a tři body pojistily v závěru té druhé. Poskočení na desáté místo a premiérová výhra v SPL dávají jistě hodně povzbuzení do dalších klání.

Preview: Hamilton Academical - St. Johnstone FC

St. Johnstone je posledním týmem skotské ligy, který ještě nevyhrál. Mohl by to zlomit proti Hamiltonu, ten je na tom v tabulce jen o málo lépe.

St. Johnstone FC - Dundee United 2:3

Damian Casalinuovo zajistil Dundee United vítězství 3:2 v napínavém Tayside derby na hřišti St. Johnstonu. Domácí dlouho drželi s favorizovanými United krok, až gól Goodwillieho však rozhodl o vítězi zápasu.

Preview: St. Johnstone FC - Dundee United

Dundee United čeká v sobotu Tayside derby na hřišti ligového nováčka, St. Johnstonu, utkání však zdaleka nemusí být tak jednoznačné. St. Johnstone už dokázal remizovat s Hearts i Motherwellem a na derby si věří.

Hibernian FC - St. Johnstone FC 3:0

Hibernian nedal nováčkovi St. Johnstonu žádnou šanci a zaslouženě zvítězil 3:0. Své dvě první branky v dresu Hibs zaznamenal Anthony Stokes, jeden gól přidal Derek Riordan.

Preview: Hibernian FC - St. Johnstone FC

V dalším utkání pátého kola nejvyšší skotské soutěže proti sobě nastoupí Hibernian a St. Johnstone. Hibernian má za cíl bojovat o evropské poháry, pro nováčka St. Johnstone bude však úspěchem i záchrana.