Kilmarnock FC Skotsko - Kilmarnock FC - Zprávy

Kilmarnock FC - Motherwell FC 0:0

Utkání mezi Kilmarnockem a Motherwellem skončilo hlavně díky skvělému brankáři hostí Darrenu Randolphovi bezbrankovou remízou. Na straně domácích se ukazoval hlavně James Dayton, kterému rozhodčí upřel dva pokutové kopy.

Preview: Kilmarnock FC - Motherwell FC

Motherwell se po úvodní přesvědčivé výhře nad Invernessem dostal do čela tabulky a pokud dokáže zvítězit i v Rugby Parku, tak se na něm ještě může udržet. Podle odborníků ne příliš dlouho, avšak možné je přeci jen všechno. Nyní na hosty ale čeká mnohem těžší úkol, než v domácím prostředí. Kilmarnock loni všechny překvapil a probojoval se do nejlepší šestky, po delší době tak opět výrazněji bojoval o poháry a nehrál jen o záchranu.

Dundee United - Kilmarnock FC 1:1

Dundee United uhráli v utkání s Kilmarnockem remízu 1:1 a kluby se tak ve svém úvodním ligovém utkání museli spokojit s bodem. Kilmarnock šel do vedení hned po přestávce díky gólu Roryho McKeowna, náhradník Danny Swanson však dvacet minut před koncem utkání srovnal stav na konečných 1:1.

Preview: Dundee United - Kilmarnock FC

Dundee United se v úvodním kole potká s Kilmarnockem a domácí budou chtít ukázat, že jim ani odchod několika opor týmu neubral na síle a mají nejméně na to zopakovat loňské čtvrté místo tabulky. Proti nim se ale postaví velké překvapení minulé sezóny, Kilmarnock, jenž skončil v tabulce jen o příčku níže.

Kilmarnock FC - Rangers FC 1:5

Rangers dali manažerovi Walteru Smithovi skvělý dárek k jeho rozlučce s klubem, díky vítězství 5:1 nad Kilmarnockem si zajistili třetí ligový titul v řadě. Hosté do utkání vlétli jako uragán a v 7. minutě už vedli po dvou gólech Laffertyho a jednom Naismithe o tři branky. Po přestávce navíc zvýšil Jelavič a hattrick zaznamenal Lafferty, domácí poté už jen díky Daytonovi snížili na konečných 1:5.

Preview: Kilmarnock FC - Rangers FC

Přestože většině klubů už v posledním kole o nic nejde, pro Rangers nastává nejdůležitější zápas sezóny, který rozhodne o jejich útoku na třetí ligový titul v řadě. S týmem se navíc na hřišti Kilmarnocku rozloučí manažer Walter Smith, ale jaké by to bylo loučení, bez zisku ligového titulu?

Motherwell FC - Kilmarnock FC 1:1

Kilmarnock si zabezpečil svoji pátou příčku tabulky, když dokázal srovnat stav utkání v Motherwellu na 1:1. Domácí šli do vedení už po osmi minutách hry, kdy se trefil Steve Jones, čtyři minuty po startu druhého poločasu však dokázal srovnat Willy Aubameyang.

Preview: Motherwell FC - Kilmarnock FC

Motherwell ve středu čelí Kilmarnocku a rád by se po dvou vysokých prohrách radoval z výhry, čímž by se v tabulce dotáhl právě na svého středečního soupeře. Větší váhu však kouč Mothewellu dává finále Skotského poháru.

Kilmarnock FC - Celtic FC 0:2

Svěřenci Neila Lennona dokázali ještě dvě kola před koncem udržet reálnou naději na mistrovskou trofej a z Rugby Parku si odvezli velmi cenné tři body po výhře 2:0. Na vedoucí Jezdce nyní ztrácejí jeden bod a dvě kola před koncem budou stále čekat na zaváhání soupeře. O trefy hostů se postarali Scott Brown a Cris Commons.

Preview: Kilmarnock FC - Celtic FC

Celtic si po prohře v Inverness hodně zkomplikoval cestu za titulem a nyní musí doufat v zaváhání Jezdců z Rangers. Nyní totiž svěřenci kouče Neila Lennona ztrácejí na svého odvěkého rivala jeden bod a mají teď proto jediný úkol - v Rugby Parku zvítězit. Pokud se jim to totiž nepodaří, tak si svěřenci kouče Waltera Smithe mohou vytvořit rozhodující náskok. Nicméně Celtic se ve třech zbývajících kolech rozhodně nevzdá.

Kilmarnock FC - Heart of Midlothian 2:2

Pohledné utkání se hrálo v Kilmarnocku, kam přijeli Heart of Midlothian. Domácí vedli od 55. minuty gólem Fowlera, Skácel ale dokázal srovnat a stav utkání otočil vlastním gólem Pascali, Kilmarnock přesto zabojoval a čtyři minuty před koncem hry srovnal na konečných 2:2 Agard.

Preview: Kilmarnock FC - Heart of Midlothian

Fotbalisté Kilmarnocku se zasekli na páté pozici a ve zbývajících dvou duelech opravdu jen těžko doženou vzniklou ztrátu. Třetí příčka Hearts se definitivně rozplynula a v tuto chvíli ještě existují teoretické plány na čtvrtou pozici Dundee United. Ovšem osmibodové manko rozhodně nebude nijak lehké stáhnout. Spíše to v tuto chvíli vypadá na udržení páté pozice, která bude zřejmě znamenat pohárové příčky.

Dundee United - Kilmarnock FC 4:2

Fotbalisté Dundee United jsou velmi blízko vytouženému čtvrtému místu a v tuto chvíli už jen těžko ztratí osmibodový náskok. V přímém souboji na Tannadice proti Kilmarnocku dokázali vsítit čtyři branky a soupeře jasně přehráli v poměru 4:2. Killie tak mají na pátém místě dvoubodový náskok na Motherwell a současnou pozici budou držet ve vzájemném souboji, to je nyní zřejmě hlavní úkol.

Fotbalisté Dundee United mají před sebou možná nejdůležitější utkání celé nadstavby a pokud zvládnou hned úvodní duel, mohou téměř na sto procent počítat s konečnou čtvrtou příčkou. United totiž v tuto chvíli mají pětibodový náskok a ten by po případné výhře mohl vzrůst již na osm bodů, což už by se ve velké konkurenci čtyři kola před koncem stahovalo už velmi těžko. Pokud ovšem Killie zvítězí, hra se ještě hodně zamotá.

Kilmarnock FC - Celtic FC 0:4

Boj o titul vrcholí a fotbalisté Celticu zatím v ničem nezaostávají za svým úhlavním rivalem a dobře si uvědomují vážnost současné situace. Jezdci z Rangers sice mají o bod více, jenže Celtic také má ještě duel dobru. Proto se o víkendovém může svému soupeři vzdálit na možných pět bodů, což by se už Jedcům Stahovalo velmi těžko. Případná remíza a výhra Jezdců by však stále nabízela napínavý souboj až do posledního kola.