Kilmarnock FC Skotsko - Kilmarnock FC - Zprávy

Preview: Aberdeen FC - Kilmarnock FC

Fotbalisté Aberdeenu se po vítězné vlně opět dostávají na scestí a nyní svou brilantní formu zřejmě definitivně ztratili. Nahrála tomu zbytečná vyloučení, která jistě sráží psychiku Dons hodně nízko. Po ligovém utkání s Celticem a vyloučení Andrew Consodineho přišlo též oslabení v klání s Motherwellem, kde už v 55. minutě musel předčasně do sprch Paul Hartley a za nerozhodného stavu 1:1 nakonec Motherwell přenesl misky vah na svou stranu.

Hibernian FC - Kilmarnock FC 2:1

Fotbalisté Hibernian dokázali vyhrát podruhé v řadě a ještě nyní mají šanci poprat se třeba i o nejlepší šestku. Protivník z Kilmarnocku totiž šel s formou v poslední době dolů a nyní na Easter Road nevybojoval ani bod. I tak se ale udržel suverénně na čtvrté příčce a o horní polovinu tabulky by za normálních okolností přijít nemusel. Hibs se konečně chytli též v ofenzívě a díky dvěma brankám v druhé půli nakonec zvítězili.

Preview: Hibernian FC - Kilmarnock FC

Že by se přeci jen dokázali fotbalisté Hiberianu alespoň částečně zvednout a vzdálit se tak nelichotivému boji o záchranu? Je sice pravdou, že jedna vlaštovka jaro nedělá, ale rozhodně je to pozitivní zpráva. Hibs v minulém kole se St. Mirrenem dokázali zvítězit 2:0 a přerušili tak své dva nepříliš pozitivní rekordy. Zaprvé vyhráli po deseti kolech a k tomu přerušili svůj neuvěřitelný gólový půst, trvající neskutečných 514 minut.

Motherwell FC - Kilmarnock FC 0:1

Až gólová hlavička Davida Silvy deset minut před koncem zápasu rozhodla o vítězství Kilmarnocku na hřišti Motherwellu. Přestože byli hosté po většinu druhé půle pod tlakem Motherwellu, dokázali vstřelit branku a zajistit si cenné tři body.

Preview: Motherwell FC - Kilmarnock FC

Fotbalisté Motherwellu se nacházejí v tabulce až na osmé pozici a to je rozhodně pod jejich úroveň. Nicméně na čtvrtý Kilmarnock mají ztrátu pouze pěti bodů a k tomu jeden duel k dobru. Nyní je čeká těžký souboj se čtvrtým Kilmarnockem, který v tuto chvíli začíná skvělou formu pomalu a jistě ztrácet.

Hamilton Academical - Kilmarnock FC 1:1

Fotbalisté Hamiltonu opět dokázali uhrát bod se silným soupeřem, jenže potřebná výhra jim opět chybí. Tentokráte totiž nedokázali ani v početní výhodě udolat soupeře z Kilmarnocku a deset minut před koncem teprve srovnali. V sezóně si tak připsali svou osmou remízu a díky pouhým dvěma výhrám zůstávají na posledním místě s dvoubodovým mankem na Hibernian. Nicméně na druhou stranu se každý bodík počítá a naděje na záchranu rozhodně žije.

Preview: Hamilton Academical - Kilmarnock FC

Fotbalisté Kilmarnocku se nyní hřejí na čtvrté příčce, ovšem zatím si nevytvářejí žádný větší náskok a vlčáci zezadu nutně touží po převzetí jejich příčky. Kilmarnock má na kontě dvaatřicet bodů a před svými soupeři má minimálně tříbodový náskok, nicméně některé celky mají ještě nějaký ten duel k dobru. Nyní je v souboji s posledním celkem tabulky Hamiltonem jasným favoritem. Ten totiž nedokáže vyhrávat duely a zatím je odsouzen k záhubě.

Kilmarnock FC - Dundee United 1:1

Takhle divoké utkání skotská liga asi hodně dlouho nepamatuje. Navíc, když oslabené Dundee United prohrávalo a hrálo v devíti mužích proti deseti. Jenže jako už tolikrát v této sezóně dokázalo vydřít cenný bod v devadesáté minutě. Devět statečných zmobilizovalo všechny síly a Garry Kenneth srovnal na konečných 1:1. Sudí navíc udělil všechny tři červené karty v rozmezí jedenácti minut a diváci se tak určitě měli na co dívat.

Preview: Kilmarnock FC - Dundee United

Fotbalisté Kilmarnocku jednu zkoušku těsně nezvládli, nyní se ale hned za další čtyři dny před ně postavila druhá velmi důležitá úloha. V domácím prostředí vyzvou na souboj Dundee United. To je sice v tabulce až sedmé a na svého soupeře má sedmibodové manko. Jenže hosté ze stánku Tannadice mají hned čtyři duely k dobru, a proto může být všechen náskok nenávratně a velmi brzy smazán. Domácí mohou využít lehké nerozehranosti soupeře.

Kilmarnock FC - Heart of Midlothian 1:2

Fotbalisté Hearts ukazují vysoký standard a drží si devítizápasovou sérii bez porážky. Navíc v osmi duelech z devíti dokázali zvítězit. Nyní je čekal velmi těžký souboj v Rugby Parku proti domácímu Kilmarnocku a nakonec ho zvládli, vzdálili se svému nejbližšímu pronásledovateli na jedenáct bodů a mají i duel k dobru. V souboji o titul tak zřejmě definitivně budou tři celky, ztráta Hearts na vedoucí Celtic je totiž minimální.

Preview: Kilmarnock FC - Heart of Midlothian

Fotbalisté Kilmarnocku zatím letos překvapují celé Skotsko a rozhodně si chtějí co nejdéle udržet velmi hezké čtvrté místo. Do konce ročníku zbývá ještě hodně kol a pokud nyní Killie dokáží v domácím prostředí zdolat Hearts, jejich pohárové ambice se ještě o nějaký ten stupínek zvýší. Domácí se po dvaceti odehraných zápasech nacházejí na čtvrtém místě s jedenatřiceti body a pokud úterního soupeře zdolají, přiblíží se mu na pět bodů.

Kilmarnock FC - St. Johnstone FC 1:1

Kilmarnock v domácím utkání remizoval 1:1 se St. Johnstonem a prodloužil tak svoji šňůru zápasů bez porážky už na šest utkání. Domácí brzy vedli gólem Sammona a mířili k vítězství, bod však pro St. Johnstone vystřelil v 86. minutě Taylor.

Preview: Kilmarnock FC - St. Johnstone FC

Kilmarnock je ve skvělé formě a rád by v ní pokračoval i v sobotním domácím utkání se St. Johnstonem. Domácí tým prohrál jen jedno utkání z posledních deseti, díky čemuž se v tabulce vyšplhal až na skvělé čtvrté místo, hosté momentálně bojují o nejlepší šestici soutěže.

St. Mirren FC - Kilmarnock FC 0:2

Kilmarnock získal v St. Mirrenu už sedmé vítězství z deseti zápasů a pokračuje tak ve skvělé formě. O jeho výhře rozhodly dva góly z druhé půle utkání. Hosty poslal do vedení krátce po hodině hry Liam Kelly a v 79. minutě zvýšil na konečných 2:0 Craig Bryson.

Preview: St. Mirren FC - Kilmarnock FC

Na pondělním programu je ve skotské nejvyšší soutěži jediný zápas, v němž předposlední St. Mirren přivítá čtvrtý Kilmarnock. Domácí nutně potřebují každý bod v boji o záchranu, hosté jsou však v dobré formě a stoupají tabulkou vzhůru.