Dundee United Skotsko - Dundee United - Zprávy

St. Mirren FC - Dundee United 1:1

Dundee United má v letošní sezóně jeden velký problém. Nedokáže vyhrávat zápasy a velmi často remizuje. A ani utkání na půdě St. Mirren Parku nebylo výjimkou. Saints vedli od 38. minutě, jenže Dundee jakoby po 85. minutě nastartovalo raketový pohon a minutu před koncem normální hrací doby opět dramaticky srovnalo na konečných 1:1.

Preview: St. Mirren FC - Dundee United

Desátý St. Mirren čeká domácí utkání proti Dundee United, kteří se momentálně nachází na sedmé příčce tabulky. Pro United bojující o nejlepší šestku je jasným cílem zisk tří bodů, St. Mirren však již v minulém vzájemném měření sil obou klubů dokázal, že se s ním počítat musí.

Kilmarnock FC - Dundee United 1:1

Takhle divoké utkání skotská liga asi hodně dlouho nepamatuje. Navíc, když oslabené Dundee United prohrávalo a hrálo v devíti mužích proti deseti. Jenže jako už tolikrát v této sezóně dokázalo vydřít cenný bod v devadesáté minutě. Devět statečných zmobilizovalo všechny síly a Garry Kenneth srovnal na konečných 1:1. Sudí navíc udělil všechny tři červené karty v rozmezí jedenácti minut a diváci se tak určitě měli na co dívat.

Preview: Kilmarnock FC - Dundee United

Fotbalisté Kilmarnocku jednu zkoušku těsně nezvládli, nyní se ale hned za další čtyři dny před ně postavila druhá velmi důležitá úloha. V domácím prostředí vyzvou na souboj Dundee United. To je sice v tabulce až sedmé a na svého soupeře má sedmibodové manko. Jenže hosté ze stánku Tannadice mají hned čtyři duely k dobru, a proto může být všechen náskok nenávratně a velmi brzy smazán. Domácí mohou využít lehké nerozehranosti soupeře.

Dundee United - Motherwell FC 2:0

Dundee United zvítězili ve svém prvním domácím utkání od měsíce listopadu a Stuart McCall tak musel skousnout první porážku na lavičce Motherwellu. Domácí se ujali vedení v 53. minutě gólem Russella a v závěrečných minutách ještě zvýšil na konečných 2:0 Goodwillie.

Preview: Dundee United - Motherwell FC

Souboj o šestou příčku tabulky svedou domácí Dundee United a Motherwell. Dundee United, kteří na svého středečního soupeře ztrácí tři body, mají za sebou sérii nerozhodných výsledků, ale ani Motherwell příliš neexceluje.

Aberdeen FC - Dundee United 1:1

Fotbalisté Aberdeenu potvrdili zlepšené výkony z poslední doby a dokázali bojovat o body i s papírově silnějším protivníkem. Ba co více, až do posledních minut vedli, poté však Dundee United v nastaveném čase srovnalo stav a zápas proto skončil očekávanou remízou. Dundee získalo bod již počtvrté v řadě a začíná se stávat králem nerozhodných výsledků celé SPL, Aberdeen chytl druhý dech a v této formě by ještě vůbec nemusel hrát jen o záchranu.

Preview: Aberdeen FC - Dundee United

Fotbalisté Aberdeenu se v poslední době zvedli a s konkurenty z nižších pater tabulky uspěli. Ovšem stále se nacházejí v tabulce na předposledním místě, a pokud chtějí svou pozici vylepšit, musí držet dobré výkony i proti silnějším mančaftům. V zápase s Dundee United mohou mít domácí mírnou výhodu, neboť soupeř hrál od 20. listopadu 2010 jen jeden zápas po více jak měsíci, mírné nerozehranosti mohou Dons určitě využít.

Hibernian FC - Dundee United 2:2

Dundee United ztratili dva body na hřišti Hibernianu, který na remízu dosáhl v poslední minutě hry. Hosté se ujali rychlého vedení díky gólu Goodwillieho a tentýž hráč v 35. minutě zvýšil na 2:0. Komplikace přišly pro United už před přestávkou, když snížil Bamba a v 89. minutě srovnal na konečných 2:2 Hanlon.

Preview: Hibernian FC - Dundee United

Dundee United se po více než měsíci bez utkání vrací do hry a ve středu nastoupí na hřišti Hibernianu. Domácí se stále pohybují nebezpečně nad sestupovou propastí a po dvou prohrách nutně potřebují znovu bodovat.

Celtic FC - Dundee United 1:1

Celtic v domácí soutěži pomalu začíná ztrácet kontakt se svými městskými rivaly Rangers, kteří mají na čele již tříbodový náskok. V tomto kole byli zelenobílí sice blízko k výhře proti Dundee United, v nastavení ale hostující tým srovnal na 1:1 a pojistil si tak místo v klidném středu tabulky.

Preview: Celtic FC - Dundee United

Celtic už není tak neporazitelný, jak se zdálo být před Old Firm. Od té doby totiž dvakrát prohrál a hlavně ukázal svoje slabiny. V předminulém kole podlehl houževnatému Hearts 0:2 a potvrdil že na Tynecastle Stadium se mu příliš nedaří. Nicméně v minulém kole dokázal vyhrát 1:0 v St.Mirrenu, v konečném bodovém účtování tak neztratil.

Dundee United - Kilmarnock FC 1:1

Dundee United dokázalo v domácím prostředí alespoň na chvíli zbrzdit mašinu jménem Kilmarnock a po třech vyhraných kolech ho připravilo o plný počet bodů. Nicméně domácí rozhodně sílu zvedajícího se soupeře cítili a ve vyrovnaném zápase by měli být s bodem spokojeni. Dundee v tabulce zůstává šesté s pětibodovým mankem na třetí Hearts, Kilmarnock okupuje sedmé místo a má o bod méně než jeho sobotní sok.

Preview: Dundee United - Kilmarnock FC

Dva sousedi v tabulce nyní sehrají důležitý duel o to, kdo bude blíže pohárové třetí příčce a kdo se jí naopak vzdálí a zřejmě spadne do dolní poloviny tabulky. Dundee United je v současnosti šesté se sedmnácti získanými body a i když nemá příliš velkou ztrátu na třetí pozici, občas předvede velmi mizerný výkon.

Dundee United - St. Mirren FC 1:2

Další překvapení tohoto kola se událo na hřišti Dundee United, jenž šlo do utkání se St. Mirrenem v roli favorita. Ovšem za hosty dvakrát udeřil Michael Higdon a na třech bodech pro St. Mirren už nic nezměnilo ani snížení Buabena na konečných 1:2.