Dundee United Skotsko - Dundee United - Zprávy

Dundee United - Aberdeen FC 3:1

Dundee United dokázalo konečně poprvé v sezóně zvítězit a posunulo se tabulkou vzhůru. Navíc ukázalo celé SPL, že Aberdeen o titul bude bojovat velmi těžko, cesta za evropskými poháry k tomu bude zřejmě velmi trnitá. Hosté ztratili šanci na vítězství již po devíti minutách hry, kdy inkasovali hned třikrát, a v dalším průběhu náskok smazat již nešel. Ještě do poločasu sice snížili, jenže na více se nezmohli. I tak si však v SPL udrželi třetí příčku.

Preview: Dundee United - Aberdeen FC

Podle odhadů měly právě tyto dva mančafty bojovat o třetí místo. Do hry by se mohl zapojit i Heart of Midlothian, ovšem ten se svou nevyrovnaností příliš vysoko přeci jen myslet nemůže. Jenže situace zřejmě přeci jen bude jiná. Aberdeen nezvládl minulý duel s jasným outsiderem a poprvé ztratil body, navíc brankou v nastaveném čase. Dundee se od začátku sezóny trápí, vypadlo z Evropské ligy a v tabulce má na kontě pouhé dva body.

Heart of Midlothian - Dundee United 1:1

Až přesná střela Morgara Gomise zachránila Dundee United od další prohry a bod alespoň částečně spravil zklamání z nepovedeného týdne. Domácí Hearts přitom od 30. minuty vedli gólem Templetona a měli našlápnuto k výhře, utkání ale díky Gomisovi nakonec skončilo 1:1.

Preview: Heart of Midlothian - Dundee United

Zatímco domácí Heart of Midlothian v nové sezóně ještě neprohráli, Dundee United se trápí, o čemž svědčí poslední ligová příčka a jeden bod na kontě. Zvednou se United právě na Tynecastlu?

Dundee United - Inverness Caledonian 0:4

Nováček soutěže se postaral o největší překvapení kola a asi i o největší překvapení dosavadního průběhu SPL. Po úvodní prohře dokázalo Inverness vyloupit Tannadice Stadium takovým způsobem, že na to domácí příznivci hodně dlouho nezapomenou. Letošní účastník evropských pohárů obdržel hned čtyři branky a nedokázal vsítit jediný gól. V tabulce se tak nachází na deváté příčce a úvod sezóny proti outsiderům se mu v žádném případě nepovedl.

Preview: Dundee United - Inverness Caledonian

Dundee United by rádo napravilo úvodní remízu se St. Johnstone, soupeře má k tomu tentokrát celkem přijatelného. Nováček soutěže Inverness bude totiž zřejmě hrát pouze o záchranu a neměl by být vážnějším protivníkem pro obhájce třetího místa a vítěze národního poháru.

St. Mirren FC - Dundee United 1:1

Dundee United příliš nepřesvědčilo odborníky, že by mohlo hrát opět o třetí pozici, nicméně první utkání ještě nemusí nic znamenat. I přes naprostou dominanci bylo Dundee nakonec rádo, že uhájilo bod. St. Mirren se dostal dovedení v 73. minutě, avšak minutu před koncem srovnal stav tradiční zabiják Jon Daly.

Preview: St. Mirren FC - Dundee United

Dundee United zažilo v loňském roce velmi úspěšnou sezónu a proto nebylo třeba sahat k radikálním změnám. Na lavičce zůstal Peter Houston a ani kádr se příliš neobměnil. Dundee dokázalo po skvělém závěru sezóny vybojovat třetí místo a jako třešnička na dortu jim do kapsy spadla také trofej z národního poháru.

Skotský pohár bez senzace. Ross ve finále podlehl Dundee

Skotské pohárové kometě Ross County se nepovedlo dotáhnout svou pohádku až do úplného konce. V první půli sice ještě outsider zvládl soupeři odolávat, po přestávce ale hned třikrát inkasoval, takže historicky druhý triumf ve Skotském poháru slaví Dundee United.

Dundee United - Hibernian FC 0:2

Hibernian závěrečný zápas sezóny zvládl, na hřišti Dundee United zvítězil díky dvěma gólům Nishe 2:0, což mu stačí ke kvalifikaci do pohárové Evropy. Motherwell totiž nepřekonal Rangers a své místo tak přepustil právě Hibs.

Preview: Dundee United - Hibernian FC

Poslední možnost, jak vybřednout ze špatné formy a i přes neskutečnou tragédii v druhé polovině sezóny zachránit ještě vše, co se dá. To je přesně slogan pasující na klub Hibernian, který by se rád podíval do pohárové Evropy. Na začátku to měl perfektně rozjeté a bojoval dokonce i o Ligu mistrů, jenže v nedávné době sbíral body jen sporadicky, a proto klesl až na páté místo. Hůře sice skončit zřejmě nemůže, avšak k pohárové pozici korálky potřebuje.

Heart of Midlothian - Dundee United 0:0

Heart of Midlothian měl před utkáním stále teoretickou šanci na páté ligové místo a tím i kvalifikaci do Evropské ligy, naděje ale pohasly kvůli bezbrankové remíze s Dundee United.

Zajímavé utkání se odehraje na Tynecastlu, kde se domácí Heart of Midlothian postaví Dundee United. Těm se v posledních dvou zápasech s giganty z Glasgow nedařilo, sezónu však chtějí zakončit dobře.

Dundee United - Rangers FC 1:2

Rangers potvrdili roli favorita a ve sledovaném sobotním utkání proti třetímu Dundee United zvítězili 2:1. Hosty dostal brzy do vedení svým stým gólem v lize Kris Boyd a před přestávkou ještě zvýšil Nacho Novo, United se už na konci zápasu zmohli jen na snížení na konečných 1:2.

Preview: Dundee United - Rangers FC

Dundee United čeká po týdnu další zápas s obrem z Glasgowa, po Celticu přivítá v sobotním utkání mistrovské Rangers. Domácím ani hostům už o nic nejde, proto možná nastoupí do sestavy mladíci, kteří se budou snažit zapůsobit.