AEK Atény Řecko - AEK Atény - Zprávy

Finále Řeckého poháru bude řídit španělský rozhodčí

Sobotní finále Řeckého poháru mezi rivaly AEK Atény a PAOK Soluň bude řídit zahraniční sudí. Řecká fotbalová federace se po skandálním březnovém utkání mezi těmito dvěma celky v lize rozhodla využít arbitry ze Španělska v čele s hlavním Davidem Fernándezem Borbalánem.

AEK Atény slaví po potvrzeném bodovém odpočtu pro PAOK titul

Hráči AEK Atény slaví dvě kola před koncem řecké ligy titul poté, co odvolací komise svazu potvrdila bodový odpočet pro konkurenční PAOK. AEK tak nyní mají před soluňským rivalem nedostižný náskok osmi bodů, který klubu zajistil dvanáctou trofej v historii a první od roku 1994.

Dynamo Kyjev postupuje, ačkoliv ani v odvetném zápase nedokázalo Atény porazit.

Po remíze 1:1 z prvního zápasu v Aténách remizovali oba soupeři i v Kyjevě, tentokrát bezbrankově a dál jde tedy díky pravidlu venkovních vstřelených gólů právě kyjevské Dynamo. V odvetném zápase bylo Dynamo šťastnějším týmem, neboť více šancí si vybudovaly Atény.

Preview: Dynamo Kyjev - AEK Atény

Ukrajinské Dynamo Kyjev si do domácí odvety přiváží nadějnou remízu 1:1, ovšem postup do osmifinále ještě v žádném případě jistý nemá. Na řecké půdě se dostal do vedení, houževnatý soupeř však dokázal srovnat a udržel si reálnou naději na nejlepší šestnáctku. Oba dva celky mají v nejvyšší soutěži velmi dobrou formu a bojují o titul. Ve čtvrtek se tak dá očekávat atraktivní podívaná a diváci na stadionu Olimpijskyj by se rozhodně nudit neměli.

AEK Atény - Dynamo Kyjev 1:1

Dynamo Kyjev nebylo daleko vítězství ve svém prvním ostrém utkání v novém roce. V úvodním duelu play-off Evropské ligy vedlo díky Viktorovi Cyhankovovi ještě deset minut před koncem, než letošní překvapení z Řecka zásluhou Astrita Ajdareviče srovnalo. I tak bude muset AEK na nepříjemné ukrajinské půdě skórovat, aby ještě postoupil.

Preview: AEK Atény - Dynamo Kyjev

Řecký celek AEK Atény je jediným zástupcem své země, který se probojoval do jarní fáze evropských pohárů a hned v úvodním vyřazovacím kole má před sebou těžkého protivníka. Ukrajinské Dynamo Kyjev má ty nejvyšší ambice a v tomto dvojutkání bude považováno za favorita. Domácí výběr však předváděl ve své základní skupině obstojné výkony a postoupil zaslouženě, na ligové scéně se navíc může pyšnit skvělou formou.

Austria Vídeň - AEK Atény 0:0

K bezbrankové remíze dospěl duel mezi Austrií Vídeň a AEK Aténami. Domácí se tak se soutěží loučí, naopak hostům tento výsledek stačil, aby si zajistili místenku i v jarní části této soutěže.

Preview: Austria Vídeň - AEK Atény

Zápas o všechno, tak by se dal označit duel mezi Austrií Vídeň a AEK Atény. Karty jsou rozdány jasně. Domácí, aby postoupili, musí vyhrát. Pokud se jim to nepodaří, tak ze skupiny D postoupí řecký tým. První vzájemný zápas skončil remízou 2:2, když se Aténám podařilo vyrovnat až v 90. minutě.

AEK Atény - NK Rijeka 2:2

Chvílemi už to vypadalo s AEK hodně bledě, ale řecký klub zabral a doma proti Rijece ještě stihl vybojovat remízu 2:2. Řekové přitom s chorvatským celkem prohrávali 0:2. Skupinuuž s předstihem vyhraje AC Milán a zbývající tři týmy se ještě poperou o druhé postupové místo, přičemž Aténám bude stačit ve Vídni uhrát bod.

Preview: AEK Atény - NK Rijeka

AEK Atény přivítají v balkánské bitvě chorvatskou Rijeku a budou chtít potvrdit postupové ambice. Řekové mají v zádech dobrou formu i fakt, že dvakrát dokázali bodovat s AC Milán. Rijeka bude pod Akropolí v roli outsidera, vždyť o víkendu v lize bodovala poprvé po čtyřech porážkách v řadě.

Milán se v Aténách netrefil ani jednou, Montella cítí konec

Trenér Vincenzo Montella neprožívá ideální chvíle a dnes mu jeho hráči opět moc nepomohli. Z Atén si totiž Rossoneri vezou jen remízu bez branek, která herně ani výsledkově neodpovídá představám fanoušků ani vedení. AC znovu ukázalo, že se trápí a že jeho krize není náhodná, naopak domácí slaví cenný bod proti slavnému soupeři.

Preview: AEK Atény - AC Milán

Milánské AC se snaží tvářit nad věcí a stále drží s trenérem Montellou. Ten se vedení snaží odvděčit a další šanci vidí v utkání Evropské ligy. Rossoneri ale z Atén ještě nikdy tři body po utkání s domácím AEK neodváželi.

AC Milán - AEK Atény 0:0

Vincenzo Montella je zase o něco blíže vyhazovu. Rossoneri doma nedokázali porazit ani AEK Athény a poprvé v Evropské lize ztratili. Poloprázdné San Siro se za devadesát minut branky nedočkalo.

Preview: AC Milán - AEK Atény

Slavný AC Milán se vrací na evropskou scénu po delší odmlce, ale je na jeho výkonech vidět, že má soutěže toho nejvyššího kalibru zkrátka v krvi. Rossoneri zatím vyhráli všech šest dosavadních duelů a nyní chtějí tři body také proti Aténám. Nejsou ale v dobré formě.

AEK Atény - Austria Vídeň 2:2

Fotbalisté rakouské Austrie Vídeň se celkem dobře vzpamatovali z úvodního domácího debaklu 1:5 s italským AC Milán a na půdě řeckého celku AEK Atény dlouho sahali po důležitých třech bodech. V utkání sice prohrávali, ovšem krátce po poločase otočili vývoj. Nicméně o vítězství přišli v poslední minutě, svým druhým gólem ve čtvrtečním zápase srovnával na konečných 2:2 čtyřiadvacetiletý chorvatský útočník Marko Livaja.