Willem II Nizozemsko - Willem II - Zprávy

Willem II - Feyenoord Rotterdam 2:3

Feyenoord prokázal, že kvalitu v kádru má a nyní dokonce i pevnou vůli, duel v Tilburgu totiž vůbec nebyl jednoduchý. První divoký poločas skončil nerozhodně 2:2, hosté však dokázali ve druhém dějství vsítit rozhodující trefu a poslali protivníka do kolen. Přitom domácí už od 2. minuty vedli, avšak poté se 2x ve velmi krátké chvíli trefil dánský oživlý zabiják Jon Dahl Tomasson. Domácí do půle sice srovnali, na body to ovšem nestačilo.

Preview: Willem II - Feyenoord Rotterdam

Feyenoord sice zřejmě nepatří mezi úplně nejsilnější celky, avšak dokáže bojovat a má i trochu štěstí. Proti slabším týmům sice dominuje, nyní se o body bude prát na půdě Tilburgu, který se nachází spíše v dolní polovině tabulky a zatím je i v zóně sestupu. Avšak někdy umí překvapit, což potvrzují poslední dva vzájemné domácí zápasy.

AZ Alkmaar - Willem II 2:1

AZ pokračuje ve své jízdě za obhajobou mistrovské trofeje pro mistra holandské Eredivisie a i v dalším utkání dokázalo zdolat svého soupeře. Tentokrát se proti Alkmaaru postavil celek z Tilburgu. Willem II sehrál se svým protivníkem vyrovnanou partii, ale ani to nestačilo k vítězství. Domácí AZ dokázalo po devadesáti minutách zvítězit těsně v poměru 2:1.

Preview: AZ Alkmaar - Willem II

Alkmaar se sice dozvěděl soupeře pro Ligu mistrů a může tak v nejbližších dnech myslet na milióny, ovšem soubojům v Eredivisie se nevyhne a rozhodně nesmí ztratit koncentraci. Loňský mistr se vyhoupl díky třem výhrám v řadě mezi nejužší špičku a patří mu prozatím třetí příčka, na domácím stánku by měl přidat další povinné bodíky proti Tilburgu. Ten se pohybuje s jedou výhrou na hranici záchrany a vůbec se mu na DSB Stadion nedaří.

Willem II - Heracles Almelo 0:1

Almelo zatím mile překvapuje všechny odborníky. Místo tvrdých bojů v dolních patrech tabulky se totiž drží v klidném středu. To i díky hodně důležité výhry nad Tilburgem, kterou se mu povedlo v tomto kole uhrát. Jediným střelcem zápasu se stal Bas Dost.

Preview: Willem II - Heracles Almelo

Tilburg po prvním úspěchu dvakrát vyhořel a propadl se tak podle předpokladů do horší poloviny tabulky. Nicméně nyní by mohl nějaké body posbírat, na jeho půdu totiž přijede podceňovaný Heracles. Ten dokázal získat o bod více a minulý duel poprvé prohrál jen velmi těsně proti favorizovanému Feyenoordu. Oba mančafty preferují spíše defenzivní styl, což dokazuje i skóre a předpokládá se vyrovnaný souboj, kde může rozhodnout jeden moment.

Sparta Rotterdam - Willem II 2:1

Sparta Rotterdam si ve třetím kole přeci jen připsala své první tři body. Proti Tilburgu nechtěla připustit žádné překvapení, ovšem poměrně brzy inkasovala, a proto jí nezbývalo nic jiného, než nepříznivý stav otočit. To se jí nakonec povedlo a nyní může slavit výhru v poměru 2:1.

Preview: Sparta Rotterdam - Willem II

Sparta Rotterdam již od úvodu nového ročníku dokazuje, že opět bude patřit k hlavním adeptům na sestup. Sice jí patří v současnosti poslední místo, nyní ale má výbornou šanci s tím něco udělat. Na svém stadiónu totiž přivítá slabý Tilburg.

FC Utrecht - Willem II 1:0

Fotbalisté Utrechtu začínají naplňovat své smělé plány a nyní si poradili s Tilburgem. Ten se tak po prvním úspěchu musí zase dostat nohama na zem, ovšem mise za záchranou může pokračovat. Utrecht sice nenarazil na příliš těžké soupeře, avšak jeho sebevědomí i ambice půjdou nahoru.

Preview: FC Utrecht - Willem II

Ambiciózní Utrecht se poprvé představí na svém stadionu. Zápas s Tilburgem, který v minulém kole zvítězil podobně jako domácí, může naznačit, jak moc to Utrecht s evropskými poháry myslí. A na Willem II se mu parádně daří.

Willem II - SBV Vitesse 3:1

Tilburg zvládl úvodní duel na jedničku a z papírově velmi vyrovnaného střetnutí vyválčil před vlastními fanoušky všechny tři body. Určitě mu k tomu pomohla rychlá branka ze 3. minuty a druhá trefa po půl hodině hry. V dalším průběhu se však Arnhem uklidnil a dokázal i snížit, v závěru se ale prosadit nedokázal a v nastavení ještě inkasoval. Přitom domácí hráli od 66. minuty bez vyloučeného Christopha Gregoire, i v deseti ovšem statečně výsledek udrželi.

Preview: Willem II - SBV Vitesse

Dva týmy ze středu tabulky z minulého roku se utkají hned na úvod a jen těžko se dá hledat favorit. Oba výběry by se zase chtěly vyhnout dramatickému boji o přežití, a proto potřebují sbírat každý bodík, ovšem ve vyrovnané soutěži to bude zvlášť obtížné. Změn v kádru sice nebylo moc, ale bude velmi zajímavé sledovat, jak se dokážou noví hráči v rodinných klubech sžít. Od toho se většinou odvíjí celá sezóna.

Willem II - PSV Eindhoven 0:3

Před čtrnácti a půl tisíci fanoušky dnes zakončily oba týmy sezonu. Hosté z Eindhovenu byli daleko od dobrého výkonu, dokázali však být efektivnější.

Preview: Willem II - PSV Eindhoven

Hodně zajímavý souboj závěrečného kola Eredivisie nás čeká v Tilburgu, kam zavítá PSV. Zvládnou hosté souboj na dálku o čtvrté místo s Heerenveenem a zajistí si alespoň účast v Poháru UEFA?

Roda JC - Willem II 0:1

Roda nezvládla své domácí utkání o záchranu a v důležitém utkání podlehla Willemu II kvůli jediné brance v samotném závěru těsně 0:1.