Willem II Nizozemsko - Willem II - Zprávy

Preview: Willem II - ADO Den Haag

Co se to s tím Haagem stalo, ptají se všichni jeho fanoušci. Na začátku sezóny jeden z největších outsiderů pravidelně bodoval a držel se v horní polovině tabulky. Poslední výhra je však už několik týdnů stará, a tak se ovečky kouče Attvelda stále propadají níže a níže. Další prohra by nyní mohla znamenat propad až na sestupové příčky. V zápase proti Tilburgu tak půjdou hosté jedině za vítězstvím, které nutně potřebují.

NAC Breda - Willem II 4:0

Breda potvrdila báječnou formu z minulých týdnů a na konto si připsala další cenné tři body. Proti Tilburgu se příliš nenadřela a bez problémů zvítězila 4:0. Tato výhra znamená, že postoupila v tabulce na šestou příčku, zatímco Willem se opět přiblížil sestupovým příčkám.

Preview: NAC Breda - Willem II

Breda se opět začíná drát blíž k pohárové Evropě a po celkem těžkém losu využila v dalším průběhu o něco snadnějších duelů. S přehledem postoupila v národním poháru, v lize ze tří utkání vydolovala sedm bodů a je tedy v Eredivisii osmá. Tilburg v poslední době překvapil. Když se zdálo, že se bude potácet na chvostu ligy, tak zabral a připsal si dvě výhry v řadě, proto poskočil tabulkou na desáté místo.

RKC Waalwijk - Willem II 0:1

V rámci 12. kola přivítal poslední Waalwijk ambiciózní Willem II. Prakticky nudné utkání celků z osmnácté a desáté příčky přineslo pouze minimum šancí a jednu branku. Tou si hosté zaručili výdělek cenných tří bodů a zvítězili těsně 1:0.

Preview: RKC Waalwijk - Willem II

Měl to být souboj na chvostu tabulky, ve vyrovnané soutěži však fotbalisté Tilburgu poskočili po výhře nad Heerenveenem na 13. místo a jsou tak rozhodně před veledůležitým utkáním klidnější. To Waalwijk dobře ví, že jedině přes toto vystoupení vede ještě cesta vzhůru k záchraně a určitě dá do těchto krušných 90. minut všechno. Jeho výkony se o trochu zlepšily, velkou výhodou by měli být domácí fanoušci.

Willem II - SC Heerenveen 4:1

Překvapivý výsledek se urodil v nedělním utkání sedmnáctého týmu s šestnáctým a i když se čekalo, že se tápající Heerenveen konečně zvedne, dostal naopak pořádný výprask. Co naplat, že jednu trefu zařídil Michal Papadopulos. Za tohoto stavu není ani tato trefa oživlého českého kanonýra žádnou velkou náplastí. Branky přitom padaly až v druhé půli. Heerenveen tak klesl na předposlední místo, loňskému vítězi národního poháru hrozí pád do druhé ligy!

Preview: Willem II - SC Heerenveen

Kdyby někdo před sezónou řekl, že téměř v první třetině sezóny bude tento souboj střetnutím o záchranu, kde kdo by se mu zřejmě vysmál. U jednoho celku se to dalo čekat, avšak ten druhý zatím letos tápe jak člověk ve tmě. Patří mu až šestnácté místo a ztrácí dva body na nejbližší konkurenty, i když tento handicap se dá dohnat.

AFC Ajax - Willem II 4:0

Ajax si užil další poklidný zápas. S Tilburgem se ani nijak pořádně nenadřel a pohodlně dokráčel k dalšímu vysokému vítězství. Alespoň na malou chvíli se tak dostal do čela tabulky, zatímco Tilburg stále zůstává v tabulce na předposledním místě.

Preview: AFC Ajax - Willem II

Ajax si musí v tomto kole vyžehlit reputaci u vlastních fanoušků. Ve svém posledním vystoupení na půdě Rody totiž zcela vyhořel. Tři body jsou tentokrát povinností, jelikož na svém trávníku změří síly s o záchranu bojujícím Tilburgem.

Willem II - NEC Nijmegen 1:1

Očekávaná remíza se naplnila plným douškem a i přes chvilkový pesimismus domácích fanoušků si oba sokové rozdělili spravedlivě bod za remízu. Ztráta to je spíše pro Willem, který je se sedmi body na předposlední pozici, jeho deficit na příčky zaručující záchranu ještě může narůst, Nijmegen si udržel postavení těsně za horní polovinou tabulky a dosáhl dvojciferného počtu bodů.

Preview: Willem II - NEC Nijmegen

Výkony Nijmegenu jsou prozatím proměnlivé jako jarní počasí. Jednou svěřenci trenéra Lodewegese zazáří, podruhé naopak propadnou. Jakou tvář ukáží proti Willemu, na jehož půdu v rámci devátého kola zavítají?

PSV Eindhoven - Willem II 3:1

PSV Eindhoven proti Tilburgu uhájil své první místo v tabulce a bez problémů zvítězil. O své výhře rozhodl již v prvním poločase. Willem příliš nebezpečně nepůsobil, a proto stále zůstává na nejspodnějších patrech tabulky.

Preview: PSV Eindhoven - Willem II

Vedoucí celek tabulky bude mít velkou možnost upevnit si vedení a možná ho i zvýšit, po špatném začátku válcuje jednoho soupeře za druhým a na žádné nazdárky zrovna nenarazil. V minulém kole si PSV odvezlo všechny tři body z Feyenoordu, který do té doby ještě neprohrál, hrůzu nahání především jeho útok. Tilburg se naopak nachází na patnácté pozici, tedy poslední nesestupové, a potřebuje každý korálek.

Willem II - FC Groningen 2:1

Tilburg se po více než měsíčním snažení konečně dočkal dalších bodů a může být rád, že jsou to hned tři. Útočný fotbal byl k vidění hlavně v první půli, kde hosté vedli a o náskok přišli až v závěru prvního poločasu, jednou inkasovali z pokutového kopu. Ve vyrovnaném spodku tabulky tak Tilburg poskočil se šesti body na 12. místo, Groningen je z pěti korálky až šestnáctý, avšak hned tři další soupeři jich posbírali úplně stejně.

Preview: Willem II - FC Groningen

Předehrávku 7. kola obstarají dva týmy, které se nacházejí ve spodních patrech tabulky. Tilburg okupuje s pouhými třemi body až 17. místo, Groningen je pouze o tři místa před ním, má ovšem mnohem lepší formu. Tilburg totiž prohrál již v pěti duelech v řadě a nezískal tedy ani bod, musí proto včas zabrat.