VVV Venlo Nizozemsko - VVV Venlo - Zprávy

Další články

Almere po úvodní remíze ve Venlu hodlá postoupit do finálové fáze letošní baráže

Almere City obsadilo v letošním ročníku druhé ligy třetí místo a přímý postup do Eredivisie mu přeci jen výrazně unikl, ovšem po úspěšně zvládnutém prvním kole baráže zahájil dobře i druhou fázi ve Venlu a teď se tedy pokusí udělat další klíčový krok ke splnění svého snu před vlastními fanoušky. V úterý na půdě soupeře i přes více jak pětadvacetiminutové oslabení vybojovalo nerozhodný výsledek 1:1.

Venlo nezužitkovalo početní převahu a s Almere City na úvod jen remizovalo

Venlo se letos konečně hodlá vrátit mezi nizozemskou elitu a úvodní kolo baráže zvládlo ze všech tří účastníku nejlépe, jelikož vyhrálo oba dva duely, nicméně první zápas s ambiciózním Almere City mu už tolik nevyšel a po remíze 1:1 ho čeká na půdě soupeře velmi náročný úkol. VVV sice brzy vedlo, nicméně soupeř po necelé půlhodině hry vyrovnal, a pak i přes vyloučení hostujícího Dannyho Posta již žádný další gól nepadl.

Almere bude chtít navázat na povedenou sezónu proti neoblíbenému Venlu

Základní část první i druhé nizozemské ligy je za námi, teď se bude rozhodovat o postupujícím do předkola Konferenční ligy a také se ještě musí vyřešit otazník posledního neznámého účastníka v příštím ročníku Eredivisie. Po úvodním kole jsou ve hře čtyři celky (1 prvoligový a 3 druholigoví). V tomto duelu dvou soupeřů působících v Eerste Divisie se favorit hledá těžko, nicméně mírně navrch by přeci jen mohli mít hosté z Almere.

Emmen musí do baráže, k přímé záchraně mu nepomohlo ani vítězství ve Venlu

Emmenu k přímé záchraně nakonec nepomohla ani čtyřgólová výhra na půdě sestupujícího Venla. Willem II totiž v souběžně hraném střetnutí skolil Fortunu, a i když jeho další rival v boji o udržení z Waalwijku nestačil venku na Feyenoord a dostal se mu bodově na shodná čísla, rozhodlo o jeho nevyzpytatelných barážových bojích přece o něco horší konečné skóre.

Vyhne se ještě Emmen baráži? Na závěr sezóny zavítá na půdu sestupujícího Venla

Ještě v únoru vypadala situace Emmenu prakticky zcela bezvýchodně. Za dvaadvacet utkání posbíral dohromady jen šest bodů, ani jednou nezvítězil. Jenomže v poslední třetině tohoto ročníku se nadechl k senzačnímu obratu a reálně může slavit záchranu, o kterou se na samý závěr pokusí na půdě Venla. To naopak ve čtvrtek nebylo ušetřeno tvrdého pádu o patro níže.

Venlo stvrdilo sestup z Eredivisie, venku nepřekvapilo mistrovský Ajax

Pořádně trápící se Venlo stvrdilo svůj sestup již kolo před koncem. Ačkoli naposledy utnulo svou dlouhatánskou sérii dvanácti ligových porážek v řadě remízou s Waalwijkem, k udržení naděje na záchranu potřebovalo nutně zvítězit na hřišti korunovaného mistra z Ajaxu. Jenže k tomuhle počinu mělo prostě daleko, z Amsterdamu si nakonec domů neodvezlo jediný bod.

Venlo bude chtít oživit naději na záchranu proti mistrovskému Ajaxu

Venlo se momentálně nachází v kritické situaci, a jestliže nedokáže ve čtvrtek šokovat mistrovský Ajax, tak už může mít jistotu, že se po čtyřech letech vrátí do druhé ligy. VVV sice přerušilo sérii dvanácti porážek za sebou naposledy proti Waalwijku, nicméně ani s divokou remízou 3:3 nemohlo být spokojeno, neboť v tabulce zůstává na sedmnácté sestupové pozici s třiadvaceti body o bod za šestnáctou barážovou příčkou Emmenu.

Venlo po divokém průběhu remizovalo s Waalwijkem a k záchraně se nepřiblížilo

Domácí Venlo sice přerušilo svou nelichotivou bilanci dvanácti proher v řadě za sebou, ovšem s konkurenčním RKC se rozešlo smírně v poměru 3:3 a vzhledem k okolnostem nemůže být spokojeno. V tabulce Eredivisie totiž zůstává na sedmnácté sestupové pozici s třiadvaceti body a udržení prvoligové licence se mu opět vzdálilo. RKC po čtyřech minulých prohrách konečné bodovalo a stále se nachází na čtrnáctém místě se sedmadvaceti body.

Venlo se v přímé bitvě o záchranu střetne s Waalwijkem

Venlo se tři kola před koncem základní části Eredivisie nachází v nezáviděníhodné pozici a nyní ho čeká zřejmě klíčový souboj o udržení naděje na záchranu proti konkurenčnímu Waalwijku. VVV nebodovalo na nizozemské ligové scéně již ve dvanácti utkáních za sebou a propadlo se na sedmnáctou sestupovou příčku s dvaadvaceti body, za šestnáctým Emmenem zaostává o body dva. Nicméně i pro RKC to bude jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny.

Venlo znovu nemělo šanci a po dvanácté porážce za sebou se přibližuje k sestupu

Heracles potvrdil úlohu velkého favorita proti trápícímu se Venlu a na ligové scéně mu uštědřil již dvanáctou porážku v řadě, když zvítězil hladce po výsledku 4:0. Hattrickem se blýskl sedmadvacetiletý útočník Sinan Bakiş, který ho stihl nasázet za pouhých osmačtyřicet minut. Domácí si tak upevnili osmou pozici s dvaačtyřiceti body a před devátou Fortunou mají stále náskok dvou bodů, naopak VVV se opět přiblížilo k sestupu do druhé ligy.

Venlo se pokusí oživit naději na záchranu v Almelu

Hráči Venla se čtyři kola před koncem základní části Eredivisie nacházejí ve velmi svízelné situaci, a pokud se ještě chtějí zachránit, musí výrazně zabrat. V tuto chvíli nebodovali na ligové scéně již jedenáctkrát za sebou a klesli na sedmnácté sestupové místo s dvaadvaceti body, za šestnáctým Emmenem zaostávají o body dva a na patnáctý Willem II mají manko tří bodů. Nyní se pokusí překvapit ambiciózní Heracles.

Sparta porazila očekávaně Venlo a zajistila si s konečnou platností záchranu v Eredivisie

Sparta dokázala porazit stále se trápící Venlo a podnikla definitivní krok k celkové záchraně v Eredivisie. Soupeř, který nemohl využít svého nejlepšího střelce Georgiose Giakoumakise, jenž byl vykartovaný, nevsítil na Het Kasteelu ani branku, a protože naopak domácí zásluhou Larose Duarteho a Bryana Smeetse ano, protáhl svou šňůru porážek už na jedenáct utkání.

Utne Venlo sérii porážek i bez Giakoumakise? Představí se na půdě Sparty

Matematicky sice není rotterdamská Sparta ještě zachráněna, prakticky však bude dohrávat tuto sezónu v poklidu a bezpečí. Odstup od šestnácté příčky, znamenající baráž, činí nyní dvanáct bodů, což je více než dostatečné číslo. A na této pozici se nachází právě jeho soupeř pro toto kolo z Venla, jenž se už přes měsíc a půl vyloženě trápí a v lize padl desetkrát v řadě.

PSV ve Venlu nezaváhalo a udrželo se na druhém místě Eredivisie

Eindhovenský celek neustále musí odvolávat tlaku konkurenčního Alkmaaru, nicméně i v tomto případě svou úlohu zvládl a vrátil se na druhou pozici nizozemské nejvyšší soutěže. V tuto chvíli má na kontě jednašedesát bodů a před třetím AZ je díky lepšímu skóre, za vedoucím Ajaxem opět zaostává o propastných jedenáct bodů. VVV naopak prohrálo na ligové scéně již podesáté za sebou a se záchranou to nebude mít vůbec jednoduché.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele